Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Ned på havna ok ok ok ok ok å ok da sikkert ok da
  3. Vell, pengene må komme fra en plass. Jeg pleier å tenke på dette først før jeg fjerner inntekt. Det er tryggest. Jeg er for en mer rettferdig skattepolitikk, for alle. Altså er jeg ikke enig i at formueskatten skal bestå slik den er. Den bør være mer balansert i så tilfelle så den ikke slår feil ut. Men fjerning uten videre er jeg ingen fan av.
  4. Derfor merking. Så kan de som ikke vil lese hoppe over. Eller legge det i en spoiler.
  5. Høyre foran har jeg sett på flere. Det er vel naturlig når den er forhjullsdrevet og av mindre betydning når det er motor bak og ledninger må dras i mellom forsn og bak likevel.
  6. Grønnfor og kylling på grillen i dag!
  7. Jeg vil helst ha null AI på diskusjon.no. Om det er AI så er ikke jeg interessert i å lese det her.
  8. Er jeg ikke er det noe med svart rødt hvit gråt på hos dere de du vi oss nå
  9. Den dikter opp kilder også.... det merker jeg i skolearbeidet mitt
  10. Det er vel Cuba som er det neste på agendaen etter Iran
  11. Greit å vise til AI som kilde også der noen bruker det. Dette med kildehenvisninger kan være svært viktig i noen tilfeller. Selv AI viser ofte til kilder..
  12. Dette gjelder en spesifikk form for prevensjon (desogestrel) over langtidsbruk, men altså, gjerne for meg merk p-piller med advarsel, merk også fks. rødt kjøtt med økt risiko for tarmkreft. Min erfaring er at skadevirkningene ved p-piller har fått økt fokus de siste årene, jeg tror fint myndighetene klarer å balansere eventuelle forskningsfunn med omsorg for kvinners frihet og kroppsautonomi. Har du sett! Her er myndighetene ute i statskanalen og informerer om funn av økt risiko for blodpropp i hjerne og hjerte som kan knyttes til hormonelle prevensjonsmidler. Og har du sett (2)! Her er helsedepartementet i sammarbeid med Norsk helseinformatikk ute og informerer om det samme. Såvidt jeg vet ønsker myndighetene fruktbarhetstallene opp i Norge, eller kanskje de bestiller rapporter for mulige måter å øke fruktbarhetstallene bare for å tåkelegge at de egentlig bærer på et irrasjonelt hat mot sigaretter.
  13. Jeg går ut i fra de nye retningslinjene er mest for å ta de åpenbare problemene som er svært skadelig for forumet. Copy/paste av enorme mengder Ai-generert tekst. Ingen gidder å diskutere med en Ai eller brukere som poster vegg etter vegg med Ai-generert tekst. Er det 5 aktive brukere og vedkommende svarer alle med hvert sitt 30 sider lange svar så gir folk opp og forumet dør. Om det brukes Ai til korrekturlesning, hjelp med formuleringer og oppsummeringer (bør merkes) eller for å finne kilder kan jeg umulig tro er et stort problem.
  14. Vente vente vente å vente
  15. Tar patent på søpel pose uten søppel i da
  16. Jeg tenker det er forskjell på å skrive en tekst selv og å få en LLM til å korrekturlese den, og å få en LLM til å skrive en tekst for seg. Korrekturlese er noe en LLM gjør ganske bra, og kan f.eks være spesielt til nytte for de med dysleksi. Men som det blir nevnt så må det bli brukt skjønn. Bruk av KI har stort sett ikke vært noe problem, men jeg synes det er bra at dette nå nevnes spesifikt i retningslinjene, som er en endring som jeg personlig har etterspurt, men også blant brukerne den siste tiden. Dette er et utgangspunkt og retningslinjene er ikke skrevet i stein og man er nødt til å tilpasse den når ting endrer seg. KI er fremdeles relativt nytt for de fleste og da håper jeg at med denne endringen kan gjøre det litt enklere for alle å forstå hvordan vi stiller oss til saken. Retningslinjene korresponderer i stor grad med praksisen vi har hatt en god stund allerede, men det er bra for alle, inkludert oss selv, at vi nå har et eget punkt i retningslinjene angående AI.
  17. jeg kan underbygge det https://www.politico.eu/article/spain-pedro-sanchez-emerges-eu-chief-critic-donald-trump-war-in-iran/ videre, https://www.politico.eu/article/spain-leads-eu-europe-shift-away-from-us-donald-trump/ https://www.reuters.com/world/middle-east/spain-removes-ambassador-israel-2026-03-11/
  18. 🙂🙂 har dere oss vi oss du sett det i spoiler cc
  19. Det vil ikke være slik at vi vil jakte etter enkeltavsnitt eller setninger som er omformulert ved hjelp av AI, eller at vi plutselig vil lempe ut advarsler til folk ved den minste mistanke fra noen om at noen andre har brukt AI. Regelen er først og fremst ment å treffe tilfeller hvor noen for eksempel mater inn innlegg og ber en AI komme opp med lange svar på disse for å svare på et spørsmål eller fremme sitt syn, med minimal egeninnsats. Vi kan godt vurdere å finpusse på formuleringen av dette etter hvert, men vi tenker dette er en god start.
  20. Høres greit ut at det kommer retningslinjer. Det som er problemet er jo når noen tråder nærmest blir angrepet og kuppet av AI. Og retningslinjene vil jo kunne brukes i slike åpenbare tilfeller. Synes det er bra det er kommet slike retningslinjer👍
  21. https://www.dagbladet.no/nyheter/har-to-like-darlige-valg/84550464
  22. Misforstå meg rett, jeg syntes regelen er en fin ting, men om noen har formulert et avsnitt via AI, som iogforseg representerer tankene til forfatteren og bidrar til diskusjonen... skal innlegget da slettes fordi noen mistenker at det er brukt AI? (var mer ment som et retorisk spørsmål). Dette er utelukkende ment som konstruktiv kritikk til å finpusse, jeg er ikke tilhenger av å debattere med en chatbot jeg heller, men som skriveverktøy så har AI fortsatt mange fordeler som jeg tenker ikke bør glatt avskrives bare "fordi det er AI".
  23. Kjøp herfra om man ikke vil ha overraskelser. (kom med ups og bring) Da man mister den norske 5års garantien om man feks kjøper fra usa. https://www.canon.no/store/ Da bytte vekk garanti for lavere pris er ikke verdt det. kun om objektivet er en viss alder der selge uten garanti ikke skremmer vekk noen finn kjøper..
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...