Gå til innhold

TSP

Administratorer
  • Innlegg

    5 787
  • Ble med

  • Dager vunnet

    1

TSP vant dagen sist 25. oktober 2018

TSP hadde mest likt innhold!

4 følgere

Om TSP

  • Bursdag 30. april 1990

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

67 790 profilvisninger

TSP sine prestasjoner

  1. Det vil ikke være slik at vi vil jakte etter enkeltavsnitt eller setninger som er omformulert ved hjelp av AI, eller at vi plutselig vil lempe ut advarsler til folk ved den minste mistanke fra noen om at noen andre har brukt AI. Regelen er først og fremst ment å treffe tilfeller hvor noen for eksempel mater inn innlegg og ber en AI komme opp med lange svar på disse for å svare på et spørsmål eller fremme sitt syn, med minimal egeninnsats. Vi kan godt vurdere å finpusse på formuleringen av dette etter hvert, men vi tenker dette er en god start.
  2. Vi erkjenner at det kan være en vanskelig vurdering å gjøre, og det er ingen garanti for at kunstig intelligens aldri vil være involvert. Her må vi rett og slett bruke skjønn, og ev. justere retningslinjene etter som vi ev. får en klarere idé om hvilke andre retningslinjer man kan innføre for å mer presist unngå de negative sidene med innhold som genereres av kunstig intelligens.
  3. Siden kunstig intelligens blir mer og mer utbredt ønsker vi å klargjøre vårt syn på AI-generert innhold. Diskusjon.no er et debattforum hvor vi ønsker at mennesker skal kunne diskutere med andre mennesker. Vi er interessert i dine egne personlige spørsmål, meninger, og kunnskap. Formidlet på din egen personlige måte, uten bruk av AI/KI. Derfor har vi lagt inn to nye punkter i retningslinjene: Innhold skapt ved hjelp av kunstig intelligens (KI/AI) skal merkes tydelig og kan som hovedregel kun postes i tråder hvor det å komme med eksempler på generert innhold er en naturlig del av tråden. Der det er tillatt skal det komme tydelig frem av innlegget eller trådens kontekst hvilke verktøy eller tjenester som ble brukt til å generere innhold. Det er ikke lov å automatisere posting av innhold til forumet.
  4. Det skal visstnok være løst nå. At man ikke lenger skal få en annonse som eksempelet i førstepost.
  5. Jeg er helt enig, og er i dialog med de som har ansvar for annonseplasseringene. Det skal i følge dem ikke dukke opp slike for innloggede hvert fall, men det gjør det jo. Så her er noe feil.
  6. Hei, dette var en feil hos oss, og er løst nå.
  7. Takk for tips. Skal være i orden nå
  8. Dette skal være i orden nå
  9. Ting har tatt tid, men jeg har fått endret tilbake den aktuelle koden igjen nå. Så nyeste innlegg-siden skal være kjapp igjen.
  10. Vi skal straks over på et annet annonseoppsett, så vi får håpe det løser opp i problemet, har ikke fått reprodusert det selv, ev. se på det da.
  11. Hei, det er nok samme problem som forrige gang. Selv om vi har fulgt anbefalingen fra utviklerne av forumprogramvaren om å endre databasemotor. Jeg skal jobbe med å forsøke tilbakestille koden i de aktuelle funksjonene til en tidligere versjon, men det er noe forsinket av at vi har problemer med å få opp et testområde hvor vi kan både gjenskape, feilsøke og løse problemet. Men det jobbes med, og håper testområdet er klart i løpet av dagen
  12. Takk for tilbakemeldinger her. Vi skal undersøke problemene.
  13. Hei, kunne du vist et skjermbilde med et eksempel på en annonse du reagerer på? Eller om du klarer identifisere en av annonsene som du opplever tvinger scroll til toppen. Hvis du er logget inn er det forresten et litt annet annonseoppsett enn for gjester, så det kan tenkes det å logge inn vil hjelpe på opplevelsen. Vi kommer til å gå gjennom annonseoppsettet i forbindelse med en omlegging nå på vårparten. Så takk for tydelig tilbakemelding
  14. Det ser ut som det på et tidspunkt har skjedd en feil under lagring av kontoens preferanser for følging av innhold. Jeg har løst feilen i innstillingene til kontoen. Man kan administrere sine følgepreferanser her.
×
×
  • Opprett ny...