Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. https://www.theguardian.com/us-news/2025/jul/18/trump-epstein-friendship
  3. Helt grei arving for etterkommende. De aller fleste nyter godt av det i dag. Startkapital til et lettere liv for arvinger.
  4. Var ikke det lavere moms også?
  5. Sanksjoneres? Sikkert noe man ikke skjønner her, men det høres unektelig latterlig ut. At man altså har latt dem holde på, uten å gjøre alt for å sette mest mulig kjepper i hjulet for dem fra første stund.
  6. Lurer på at jeg må gløtte på filmen når den etterhvert kommer på Altibox. Det kan virke som filmskaperne har prøvd å slå to fluer i en smekk, så folk kan se det som Gaza eller Ukraina alt etter deres preferanser. ( Filmen skal jo trekke flest mulig. )
  7. Avicii - Hey Brother
  8. Da ble det lønnsjustring for meg også. Må si jeg er veldig conflicted. Jeg startet så 'sent' på året at jeg ikke kvalifisere for oppgjør i år. Men jeg forhandlet meg frem til at det ville bli vurdert med ekstremt god performance. Sjefen 'søkte' om 5% til P&C og fikk det godkjent av sin sjef. Men P&E ga 'bare' 3.5%. Det er ok gitt omstendighetene, men på grunn av noen forvirringen rundt bonus forventet jeg mer. I tillegg skal vi i gang med vakt ordning der jeg i starten skal bli med/støtte og har fått ett helt horribelt tilbud, som igjen skal revurderes av P&C. Så da blir det: Årsinntekt: 1 163 000, opp til 20% bonus samt X i vakt. Samt småtterier for reise. Ellers er vell det meste likt ovenfor. Litt skuffet må jeg si, men i disse tider kan en vell ikke klage for mye.. Men selvstendighet frister mer å mer..
  9. Skulle absolutt han en nr 9 og ikke minst en sentral midtbane.
  10. Om dette har noen videre konsekvens for en eventuell større strøm av flyktninger til Europa er kanskje tvilsomt eller vanskelig å si men nå har det franske rettsvesenet åpnet for å gi asyl til palestinere fra Gaza. Gazans can receive refugee status in France due to 'Israeli persecution,' court rules
  11. Digg! Bør gjøre oss veldig mye mer ballsikre. Dersom Mainoo bygger opp fysikken sin til å takle å spille på den sentrale midtbanen under Amorim, ser vel toppet lag neste sesong ut som noe ala dette: ny spiss Cunha - Mbeumo Shaw (ja) - Bruno - Mainoo - Amad Martinez - Maguire - Yoro ny keeper Med vesentlig spilletid/rotasjon for De Ligt, Mazraoui, Dorgu og Dalot. Og sikkert også mellom Cunha, Mbeumo <> Zirkzee, Mount. Heaven er nok avhengig av å imponere i starten om han skal få til mest rotasjon med Martinez. Men uansett så begynner dybden i dette laget å se ganske bra ut altså! Ohi?/Højlund? Mount - Zirkzee Dorgu - Casemiro - Ugarte - Dalot Heaven - De Ligt - Mazraoui ??? Også får vi bare håpe på at salgene av Rashford, Sancho, Antony og Malacia (og evnt. Højlund og Onana? (og Bayindir? viste ganske greit at han aldri kommer til å ta nivået i fjor)) går litt lettere enn jeg frykter.
  12. Sånn apropos debatt-stil: det startet med at han skal ha spyttet på de. Når det ble klart at det kanskje ikke var så totalt uforståelig likevel gitt hvem disse er, så skifter man bare useremionelt over til at han jevnlig oppsøker de for å utøve fysisk vold mot de. Jeg tror ikke den forskjellen der er like triviell for jødene som den er for deg. Eller for Israelerne: https://www.timesofisrael.com/ultra-orthodox-man-who-offered-to-spy-for-iran-served-in-idf/
  13. Merkelig at dette ikke har blitt gjort for lenge siden. Tre avdelinger i den russiske militære etterretningstjenesten GRU og 18 av dens ansatte, inkludert dem som skal ha vært involvert i målrettede angrep mot Mariupol under krigføringen mot Ukraina, sanksjoneres. – GRU-spioner jobber med å destabilisere Europa, undergrave Ukrainas suverenitet og truer sikkerheten til britiske borgere, sier utenriksminister David Lammy i en uttalelse. https://www.abcnyheter.no/nyheter/storbritannia-sanksjonerer-russisk-militaeretterretning/1139378
  14. I dag
  15. Det var også 100% rentefradrag på den tiden.
  16. Som anbefalt les noen sider bakover her så ser du at med så kort erfaring vanskelig kan raskt få spesielt mye mer. Markedet er tøft nå spesielt for juniorer men med litt flaks kan det bedre seg om noen år og da er du uansett mer senior.
  17. EU godkjente sin 18. sanksjonspakke mot Russland.
  18. Er @Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) nysgjerrig på hva det hjemmelaget Magi The Gathering kortene jeg har leget ser ut? 🙃🤔🙂
  19. Takk for svar. Kan du utdype hva du mener med små sjangser for mer lønn? Mener du at det er vanskelig for en med min erfaring, en med min kompetanse, eller mener du generelt sett at jeg har nådd toppen uavhengig av kompetanse / erfaring? Anonymous poster hash: 09240...d8a
  20. Til dere andre som ikke vet, det der er en kun internt spøk mellom meg og @MR SPEED. Vi er egentlig ikke hjærester i virkeligheten. Jeg og han tuller med det av og til. 😏☺️ Hvis dere ser meg eller han sier det, er det kun et spøk. Edit: Nemmen hei kjære. 🤪😘🥰😍😜 Tilbake til leken: jjkoggan her. 🙃🙂
  21. Duriello

    Tesla - kaféen

    Ser ikke problemet, da DE trekkes fram konstant i andre tråder og.😉
  22. Når pleier man å kunne semesterregistere seg og betale semesteravgift? Litt keen på å få første utbetalinga fra lånekassen asap til alt jeg trenger før flytting😩
  23. Whiteshit

    Tesla - kaféen

    Apropo (litt avsporing sidan dette er en Teslatråd men tilgivelse foran tillatelse? ^^) https://event.xpeng.com/no/47d954.html Det frister, men orker ikkje å bla opp så mykje på bil atm.
  24. Ja er helt ræva , anbefaler ingen å kjøpe mistery box hos dem om man vil mobilen på lanseringsdatoen , og alle de x antall kundebehandlere jeg har snakket med virket til å kopiere svaret fra forrige kundebehandler og gidder ikke engang høre rundt. Tragisk. Er vel en grunn til at man ikke får kundeundersøkelse på chat.
  25. Det er fullt mogeleg å lage videoar med skodespelarar, og Russland er kjent for å bruke slikt som propaganda. Men uavhengig av kjelde kan videoen (som eg ikkje gadd å sjå) uansett vere ein illustrasjon på eit kjent problem, nemleg at Ukraina slit med å rekruttere soldatar. Naturleg nok er ikkje folk så lystne på å døy, om det så er for landet sitt og kampen for å leve i fridom. Vaklande støtte frå EU og USA kombinert med russiske soldatar sin tilsynelatande ustanselege vilje til å døy gjer det ikkje lettare. Tvangsrekrutterte soldatar vil vere soldatar med låg kampmoral, og som nyttar fyrste høvet som byr seg til å rømme. Blir det gjort noko form for sortering, slik at ein sender dei beste soldatane til fronten og heller lar dei mindre motiverte soldatane grave skyttargraver i bakkant, drive med reparasjon av utstyr, setje saman droner, hjelpe til med logistikk eller andre oppgåver som ikkje set livet i fare eller som innbyr til desertering? Ikkje alle har helse, verken fysisk eller psykisk til å vere frontsoldatar, men det finst mange andre oppgåver som desse kan gjere.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...