Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. 137) Bokhylle - det selges fortsatt hyller, men det er ikke lengere så mye behov for hyller til bøker.
  3. Da er det fint at jeg ikke nevnte noe som helst om å legge fra deg telefonen...
  4. Mange som tar imot give-aways gratis har vel en drøss av titler som aldri blir startet. Lurer på hvor mange av disse som er regnet inn i statistikken.
  5. Har fått bestilt en rimelig nøytral Sony studio monitor, MDR-7506, med et par YAXI stPad Deluxe for frekvenskorrigering. Prisen er det ingenting å si noe på og de er veldig slitesterke og DIY-vennlige på delebytter. https://www.scandinavianphoto.no/sony/hodetelefoner-mdr-75061-321617?ssr=on&loadfailure=1
  6. Du snakker om grunnskole hvor hver klasse forhåpentligvis ikke overstiger 30. Vet du hvor mange som kan være i en forelesning på et universitet? Tidvis nokså store forsamlinger. Personlig ønsker jeg iallfall ikke å legge fra meg mobilen i en svær kasse flere ganger om dagen med mikroskopisk kontroll og derav stor fare for at den kommer på avveie. Høres ut som oppskrift på langt større problemer eller massiv logistikk Hvis dere mener at folk velger å studere og deretter velger å trippe opp på forelesningene bare for å knote på SoMe - kan godt hende dere har rett - så er det et symptom på et mye dypere problem. Hele forutsetningen med å få høyere utdanning er jo at det må ligge en motivasjon i bunn. Det må jo opplagt være slik at folk som tropper opp på forelesningene og driver med SoMe ikke er i nærheten. Kanskje en konsekvens av politikken med at Norge prøver å få altfor stor del av befolkningen til å bli akademikere?
  7. 6 https://no.wikipedia.org/wiki/Kategori:Shenzhen TAMP!
  8. Sikkert mange, men det endrer ikke på saken.
  9. Jeg forstår fortsatt ikke hvordan dette kan oppstå i et IT-nett med to aktive faser som flyter fritt i forhold til jordpotensialet.
  10. 8518
  11. Så .. hvorfor jobber vi ikke for å selge rent vann basert på markedskrefter alene?! Det hadde jo sikret at rent vann først gikk til de som trengte det mest! Er du for eller mot dagens fastpris-modell på vann og avløp? (Fast pris pr kubikkmeter, that is. Ergo koster det mer å forbruke mer. Men prisen er fast, dag som natt, uten plutselige hopp og sprett, bare fordi grunnvannet plutselig ble litt lavt i et annet land.) Elektrisk energi: husk på at vi er netto eksportør av strøm. Vi klarer ikke å bruke opp alt vi produserer selv. Hverken da prisene var jevnt over lave, eller nå med jo-jo prising fra Europa. Ei heller i korte perioder med latterlig lave priser, har vi klart å "bruke opp" energien vår. Vi importerer litt, men eksporterer mer. År etter år. Og energi-tiltak som varmepumpe gjorde nordmenn flest, lenge før jo-jo-prisen. Så argumenter om at vi må sikre at energien sendes til "korrekt" plass, forstår jeg ikke. Vi er så vidt jeg vet ikke beleiret, eller på annet vis i en situasjon, hvor rasjonering av energi bør iverksettes.
  12. N-4K0 er nede på havna og fortsetter å skrive på norsk på den måten.
  13. Btw jeg sliter med komfort på ørepluggene på IE200. De med hva "memory foam" har best seal og lydkvalitet men er veldig ukomfortabel. Jeg prøver å finne nye propper jeg kan switche med men vet ikke hva jeg skal velge..
  14. The Julekalender er toppers!
  15. 27 426
  16. Banner MR SPEED for å få meg til å tenke på Øystein "Pølsa" Pettersen.
  17. Jøss. Trodde argumentasjonen hadde nådd et bunnpunkt for lengst. Men du overrasker stadig 👀 Hva har byggingen av vannverket med salg av tjenestene å gjøre? Hva har ragnsells å gjøre med offentlige tjenester annet enn at de er et tilskudd for folk som ikke gidder levere selv?
  18. Dette vil ikke være en tradisjonell jordsløyfe. Om man har to bokser som er tilkoblet med forskjellig faseretning vil eventuell spenning indusert i boksen også ha forskjellig fase. Om begge trafoene er tilkoblet med samme faseretning er det mer sannsynlig at inusert spenning har samme fase og potensial, og det vil dermed ikke gå strøm i minusleder.
  19. https://www.nettavisen.no/nyheter/ukraina-far-produsere-britiske-vapen-kan-bane-vei-for-ytterligere-produksjon/s/5-95-3158933
  20. Video av hendelsen med Drapatyij som går viralt nu. Ser jo unektelig riktig badass ut, og han skal visstnok virkelig hate russerne.
  21. Folk i EU er langt mer enige i hva som skjer i landene deres. Finnes det en Fox News i Europa?
  22. Hat er sjelden årsaken til strukturelle rasisme i dag men heller manglende sosial makt. Makten til å påvirke normer, praksiser og politikk slik at det ikke er bare den dominante etnisk gruppen som etablerer alle normer, praksiser og politikk osv.. Hensikten er ikke å legge skylden på en gruppe men heller identifisere strukturene og prøver å eliminere barrierer som hindrer. Dette gjør Norge en utmerket jobb når det gjelder økonomi og kjønn, noe som også gjør Norge til en av de minst rasistiske land
  23. Det er en Sony Xperia 1 VI med Android 16, så oppdatert OS.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...