Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Som sagt, hva mener du er en passende straff for å ikke være oppmerksom når man fører et to tonn tungt potensielt drapsvåpen med ansvar for eget og andres liv? Alle klarer vel å holde seg i egen fil på veien mens man opprettholder snapchat-streaken. Ikke så farlig at det er andre trafikkanter på veien. Er et par hundrelapper greit? Det er så vanvittig lett å unngå å få den reaksjonen du skriker så fælt om at jeg forstår ikke hvorfor dette er et såpass stort problem for deg. Hvordan unngå? Ikke tukle med telefonen mens man kjører bil. Men dette er altså såpass frihetsinnskrenkende for deg at det er ikke verdt å feire Norges grunnlovsdag.
  3. Oki, hvor mange ganger skal du rope ulv ulv om Norges el-beredskap? Vi har en god el-beredskap: - Svært lite nedbør i Midt-Norge i 2011. Tålte beredskapen det? Ja, med gult nivå, men vi unngikk utkoblinger. - Så kom det en pandemi med svært uvanlige forbruksendringer over hele fjøla. Tålte beredskapen det? Javisst, med glans. - Lite nedbør vinteren 2020-2021. Tålte beredskapen det? Ja, med glans og grønt nivå gjennom hele. - Putin strupet gassen til Europa høsten 2021. Tålte beredskapen det? Javisst, med gult nivå noen steder i bare et par måneder på våren 2022. Alarmistene tok feil igjen. - Lite nedbør november 2025-januar 2026. Tålte beredskapen det? Javisst igjen. Alarmistene tok feil igjen. Men problemene var ikke over.. - Fortsatt lite nedbør utover våren 2026. Tålte beredsakpen dette på toppen av forrige: Javisst, vi har fortsatt strøm i stikkontaktene og ikke en gang gult nivå. Beredskapen tar åpenbart åpenbart utfordringene på strak arm - hver gang. Ulv ulv-alarmistene tar feil hver gang. Norge har aldri vært nede på oransje nivå en gang, eller rødt, eller sort.
  4. Nei, men for en reaksjon.
  5. Jeg snakket ikke om medisinene som kanskje brukes, men cannabisbruk, rekreasjon.
  6. Hanhijnn

    Elbil-tråden

    Intern rapport: Volvo bekrefter uønsket akselerasjon https://www.motor.no/aktuelt/volvo-bekrefter-uonsket-akselerasjon/354942
  7. Så du mener at dette er helt uproblematisk ?: https://www.ungitrafikken.no/fakta-og-statistikk/mobilbruk
  8. Det er der de kompetaneløse motstanderne, som holder på å miste kontrollen, klamrer seg fast. Schizofrenien, overgang til sterkere stoffer og "ja men ungene våres da?
  9. Bruk, dosering og valg av medisiner skal ikke vurderes av pasient, men av uavhengig medisinsk fagpersonell
  10. Dette vil bli en seriøs katastrofe for USAs utenrikspolitikk. Tenk all erfaring, kompetanse og rutine som forsvinner, og da skal erstattes av lojalister under ypperstepresten som har de motsatte egenskapene. Når grumpy sender slekta i stedet, som er vant med veldig andre utgangspunkt enn drevne internasjonale diplomater og forhandlere, blir USAs delegasjoner grundig rafset over. Ikke rart at både Iran, Russland, Nord-Korea har reist flirende hjem fra møter med USAs "forhandlere" siste årene. USA har oppnådd null, antakelig i stor grad pga forhandlere som ikke kan spillet. De er ute på så dypt vann at de har ingen anelse om at de er det en gang. Særdeles ydmykende og får USA til å fremstå som forhandlere av den lokale pølseboden på hjørnet.
  11. 999 av 1000 ganger skjer det sikkert ingenting, men den tusende gangen dør kanskje et barn, 100% fri sikt har vi aldri, sikt er begrenset, og våre øyne er sterkt begrensede i sin funksjon. Det er jo åpenbart en fis i møte med en orkan, det merkes ikke engang for folk flest, jeg er dog for å bøtelegge basert på inntekt sånn at det kanskje kan føles litt for de best bemidlede også.
  12. 17. mai er en høytidsdag, på linje med spesielt jula. Det er langt ifra alle som liker jula heller. Ensomhet, man blir påminnet om hva man mangler. Om man faktisk deltar: Forpliktelser. Om man ikke deltar: Potensiell dårlig samvittighet fordi man ikke deltar og følelse av utenforskap og utilstrekkelighet.
  13. At hun ikke bryr seg om andre mennesker, med fri sikt, mange km nedover, er vel å strekke det litt langt. En reaksjon ja, men over 11000?
  14. Tenk på de som kan dø fordi denne personen ikke bryr seg om andre mennesker i trafikken, det er en potensielt meget alvorlig forbrytelse. Livet er altfor kort til å ha dårlig tid i trafikken, og det bør kanskje spesielt en alenemor tenke på, spesielt om hun har andre uskyldige liv i bilen som ikke kan fortelle henne at hun oppfører seg uansvarlig i trafikken. Om hun ikke har klokke i bilen så tror jeg det faktisk er bedre at hun limer ett gjøkur rett under bakspeilet heller enn å sjekke den på telefonen. Om det ikke var åpenbart allerede, telefonbruk i bil er en greie jeg misliker sterkt😉Jeg er enig med reklamen, enn skal bare kjøre bil, når en kjører bil.
  15. .. også er jeg en smule imponert over Caolan sin uredde framferd. Han er rå! Her er i hvert fall dagens tall:
  16. Jeez. Dette hører vi hele tiden her i tråden. Er dette virkelig et argument for at vi har nok? Har vi hatt kornmangel? Nei. Har vi hatt drivstoffmangel? Ja. Lærte vi av det? Tydeligvis, for så å glemme det og bli påmint om det nå igjen. Beredskap er da for pokker ikke beviselig noe man ikke trenger før man sitter i saksa. I tillegg: At det står like dårlig til i andre sektorer som du nevner, er IKKE et argument for å gjøre det samme i denne diskusjonen. Hvor i svarte tar du det fra? Dette gnålet holder simen på meg også. Det er jo derfor vi har beredskap. For å sikre oss mot ting vi gjerne ikke vet om, kan forutse, eller som har skjedd før. Og har det skjedd før er det ENDA mer pinlig at vi ikke har beredsskapen i orden. (ref drivstoff)
  17. Det der er bare tull. Seriøs forskning, har nå kommet frem til, at antallet schizofrene, ligger på det samme nivået, selv om cannabisbruken skyter i været. Det kan du få bekreftet i Folkeopplysningen, NRK. Men sliter du med det og er i grenseland, så må du ikke bruke cannabis.
  18. Skjønner ikke at folk skal holde dette så tett til korppen å bli så krenket. Lønn er et tema en bør være mer åpen om, da hadde folk fått mer i lønn. Så mange går å skjuler dette uten å vite at de blir rundlurt av arbeidsgiver osv.
  19. russere gjør som russere gjør. En jævla kreftsvulst.
  20. Regner med du også prøvde å bytte plass på de 2 LC pluggene som er plugget i SFP modulen? De fungerer kun en vei, siden den ene er tur og den andre retur. Drev med det samme med Global Connect for jobben forrige uke, og måtte ha dems boks før vår Dream Machine, selv om vi ønkset fiberen rett i vårt utstyr. Hvis Altibox er satt opp med faste IPer, så må man legge det inn i DM, både egen IP, og Gateway IP. Mulig du får den hvis du kjører speedtest. For GC så er Gatewayen ett nr lavere. Regner med Altibox ikke leverer denne infoen til sluttbruker, da de ønsker at man bruker dems utstyr. Bruker man TV via Altibox så er vel de også låst til dems boks, eller har noen fått det til hos Ubiquiti. Vet de vel fortsatt ikke har kommet med en enkle IPTV delen som mange ønsker. Har selv Telenor, og har ikke fått det til der, så må kjøre Asus ruter før DM selv for å ha TV muligheten. (Det finnes en veldig kronglete metode å få det til, men har ikke fått det til, da veilednignen er for gammel software i DM)
  21. Joda. Pandemi-frykten er mye eldre enn Covid-19. Denne her er jo en klassisk gjenganger: https://www.tv2.no/nyheter/smittevernsjef-na-er-jeg-i-panikkmodus/18851358/
  22. Dere kan være inne på noe, men jeg tenker på hun alenemoren jeg, som allerede sliter økonomisk og har fått en traktor foran seg i 35 km/t, nedover tunnelbakken som er 4 km lang og har så dårlig tid, kokt i hodet, av stress og bakken, er fri for motgående trafikk, mange km nedover. Kanskje hun må se på tlf, hva klokken er også, hun ser ikke på netflix. Synes det er en alt for sterk reaksjon.
  23. Da skal jeg huske å gi taktisk stemme til Israel neste år i håp om å få slutt på Eurovision🙂
  24. Det er ingen deler av Russlands angrep på Ukraina som er lovlig, så nei, det er ikke interessant.
  25. Jeg skrev spesifikt om krav til permanent opphold, nå snakker du om statsborgerskap.
  26. Hva med cannabis? https://www.psykologtidsskriftet.no/artikkel/2022as11ae-Cannabis-og-schizofreni-Har-vi-svaret-na-
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...