Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Det er jo der utfordringen min ligger da! Hvis du har lest litt i tråden så vet du at jeg har vært overvektig omtrent hele livet uten at noe har hjulpet før altså Ozempic var på markedet. Jeg forlangte av min daværende fastlege å få prøve dette og jeg har fått et helt nytt liv som jeg regner med at jeg skal klare å beholde! Matvanene er radikalt endret hos meg og jeg ser ingen grunn til å gå tilbake til sånn det var i omtrent 50 år.. Riktignok har jeg gått ned en gang før, det var en blanding av to vesentlige ting, en diett på maksimum 300 kalorier daglig og to-tre-fire dager med betydelig trening. Kiloene raste like fort av dette men det er jo ikke levelig! Til slutt havnet jeg på 67 kilo og svimte av under en sydentur da jeg ikke fikk nok mat! Så den holdt ikke.. 😋😜 Men nå, med Ozempic har jeg funnet ut hvor mye jeg egentlig trenger å spise daglig og også å være veldig påpasselig med inntak av sukker. JEG håper dette vil fungere, så langt i nedtrappingen er vekta helt stabil og sulten er ikke større enn vanlig. Jeg gleder meg til et liv uten alle plagene jeg hadde før jeg begynte med Ozempic og håper at jeg får det til. Kanskje jeg er litt spesiell siden jeg jo har halvert kroppsvekta fra før jeg begynte til nå, stabilt rundt 69-70 kilo. 😊
  3. Som respons på en rekke angrep med bombedroner på pakistanske stillinger og fasiliteter lansert det pakistanske flyvåpenet et koordinert angrep på Distrikt 9 av Kabul, hvor det tidlig lå en militærbase, Camp Qargha (også kjent som Camp Phoenix) opprettet og senere forlatt av amerikanerne, overført til bymyndighetene som omgjort store deler av basekomplekset til et hospitalområde for behandling av rusmisbrukere for mange år siden. Ennå var ikke hele basekomplekset omfattet av hospitalet, og pakistanske militære hevdet hardnakket at det produseres bombedroner på den nordre delen på "betryggende avstand" fra hospitalbygningene. Ifølge analytikere som studerte både opptak formidlet av pakistanerne og skadeverkene, kan det muligens være tale om en navigasjonsfeil som ledet til at tre presisjonsbomber traff flere bygninger, som ble ødelagt. Det var rundt 3,000 som var i hospitalområdet den 16. mars 2026. 2026 Kabul hospital airstrike – Wikipedia Ifølge Taliban var 408 drept og 265 skadd, men selvstendige kilder antyder langt færre drepte, og UNAMA mener å ta opplysninger om 143 døde, minst 98 identifiserte døde skal ha blitt trukket ut av ruinene. https://www.aljazeera.com/news/2026/3/18/pakistan-and-afghanistan-agree-to-temporary-eid-al-fitr-pause-in-conflict Reaksjonene internasjonalt sett fulgt til at det innføres våpenstillstand for fem dager fra midnatt til 19. mars i resten av Eid al-Fitr mellom Taliban i Afghanistan og Pakistan.
  4. Spider-Man er tilbake i ny storfilm Se den første traileren for Brand New Day. Les hele saken på Gamer.no»
  5. Den er god.
  6. i dag ble det bare surr, jeg og mannen klarte å bestille dobbelt opp med pizza🤣🍕🍕
  7. Fusjonsenergi er åpenbart fantastisk, men det er langt igjen. 2035 høres for godt ut til å være sant.
  8. Det ser mørkt ut for alle parter. Krigen i midtøsten kommer til å fortsette så lenge religion eksisterer.
  9. Den videoen er ganske morsom. Ser de deler ut pengepremier i appen nå.
  10. Jeg vet ikke hvordan andre ser på disse medisinene, men jeg ser på det som en startgass for motor. Du bruker den for å enklere komme i gang. Dempet sultfølelse hjelper deg å komme i gang med gode rutiner, du får stabilisert blodsukker, vekten går ned, det blir enklere å bevege seg, og det blir enklere for personen å gjennomføre positive livsstilsendringer.
  11. Så bra at det bli 0 utlsepp av eit byggeprosjekt til 200 milliarder kroner. Ja til kjernekraft, men om vi skal få til det i Norge som er så forbanna sidrumpa (på absolutt alt utenom å ødelegge for egen befolkning) så må vi faktisk gå for kjent og utprøvd teknologi i tillegg til å la private bygge og drive det. Og, korleis kan dette gi gratis strøm? Berre byggelånet på detta i anleggsperioden vil gi astronomiske summar i renter. Ex 200mrd til 5% rente bli ca 3000kr pr strømmåler (3.3mil målera). For 1år. Ingen avdrag medrekna. Og før driftsutgifter til produksjonen er tatt med. Eit slik byggeprosjekt der er det grunn til å tru at en veldig stor del av utgiftene forfalle fleire år før det er testa og driftsklart. Og om det skulle forsyne heile Norge med strøm så må vi bygge ut sinnsjukt mykje nett for å kunne frakte strømmen. Og kanskje strømmen kunne blitt billigare berre vi klara å forbruke nok kwh. Men nettleiga hadde i alle fall ikkje blitt noko billigare.
  12. "Der har vi det som fisken i vannet", synges det derfra som de holder til...
  13. Paven ogsaa? VATICAN CITY, March 8 (Reuters) - Pope Francis on Wednesday decried violence and prejudice against women and said granting equal pay and opportunities could help create a more peaceful world
  14. Om man fortsetter akkurat likt etter medisinslutt, hvorfor trengte man da medisinen i utgangspunktet? Spent på om tablettene blir noe billigere. Ny studie: Så fort går folk opp i vekt etter at de slutter med fedme­medisin Kroppen er en jævel.
  15. Det ser mørkt ut for Israels fremtid med andre ord. Hvis de ikke klarer å gjøre noe med den biten de har full kontroll over, har de små sjanser på sikt.
  16. Tårnvifte het det...har ikke navnet for hånden, men henter den frem om ikke så lenge.
  17. Reinspikka utpressing. Vil dette resultere i økning av AIDS til flere steder i verden? Republikanerne har jo allerede reboota meslinger. https://www.commondreams.org/news/us-blackmails-zambia-hiv Så har vi brannene i Nebraska, en delstat i den blodrøde midtstripen. Så da kan de ikke skylde på DEI. Men noen kommer likevel til å prøve. https://eu.usatoday.com/story/news/nation/2026/03/16/morrill-cottonwood-nebraska-fire/89183663007/ Husker brannene i California i fjor, så var det fullstendig trollfest her på forumet, hvor individer hvis frådende hat mot svarte mennesker (spesielt svarte kvinner) var kun matchet av deres hårsårhet over å få dere rasistiske holdninger påpekt, spammet døgnet rundt om hvordan en svart, kvinnelig DEI-brannslukker hadde skylden for dette. Jeg lurer på hvordan brannene i Nebraska skal bortforklares. Det partiet og deres disipler tror jo ikke på klimaendringer. Det er en matchende venndiagramm det der. Hat mot svarte, benektelse av klimaendringer. Shit4brains-apologister messer ofte "folk sier at fascisme er ille, men hva med Mao Zedong og The Great Leap Foreward?". Hungersnøden som Mao forårsaket var et resultat av at han ikke hadde peil på hvordan næringskjeder i naturen fungerer. En slags cautionary tale om miljøvern og naturvern. Man ser den samme årsak/effekten utspille seg angående brannene i Nebraska og høyrekonservative klimafornektere ved makten. Åja, og så prøver Trump seg med en egen Great Leap Foreward i Cuba. https://www.nbcnews.com/world/cuba/cuba-daily-life-shortages-oil-embargo-us-relations-rcna263646
  18. Hvis livsstilen ikke endres, garantert. Hvis livsstilen endres: Det får noen andre svarer på.
  19. Null kaffe, null energidrikk.
  20. Dere som går på dette, hva tenker dere om at vekten vil gå opp igjen når dere slutter?
  21. Enig, jeg har handlet litt på AliExpress og hatt gode erfaringer med dem.
  22. @ABNOR KI er latmannsarbeid og ofte feil. Påstanden om at en drifts-kostpris på 60-110 øre/kWh er billig sammenlignet med amerikansk forbruker-pris på 160 øre/kWh er sikkert rett fra det perspektivet, så fremt ingen skal ta marginer, nettleie eller avgifter på toppen av kostprisen. Men merk at dette står under drifts-kostnader og at kapittelet finansielle kostnader ikke er besvart med en per kWh-pris. Hvis det kan masseproduseres til 1-2 milliarder dollar per kraftverk så er det veldig relevant å vite hvor mye kraft man skal fordele den kostnaden på, årlig. Dette må man legge på toppen av driftskostnads-prisen. Hvis et lite og masseprodusert fusjonskraftverk til 1 milliard dollar produserer 1 GW så blir det 114 øre/kWh bare i renter. Forutsatt 100% driftstid. Masseproduserte fusjonskraftverk er ikke rett rundt hjørnet hverken teknologisk eller med tanke på normal tid fra vedtak til driftsstart. Norge, eller i hvert fall Tyskland, burde ha mer kraft nå på kort sikt. Vi trenger noe som kan bygge bro over gapet mellom 2026 og det året masseprodusert fusjon kommer på banen.
  23. Tror det var mest det mentale som sviktet, det var veldig synd, men de skal være ekstremt stolte over hva de har fått til.
  24. Ap er ikke for norsk EU-medlemskap. Så enkelt er det. https://neitileu.no/aktuelt/dette-mener-partiene-om-sentrale-eu-eos-saker Partiet er ganske delt på midten om det spørsmålet, så det kan hende de blir det i relativt nær fremtid. Men da må partiet først stemme for det, og Støre og landsmøtet har ikke villet ha en avstemming om det. Høyre, Venstre og MDG er partiene i Norge som er for norsk EU-medlemskap. Det er bare litt rart at du trakk frem akkurat Ap som et parti som «pusher på for å trekke Norge inn i EU» når de hverken gjør det, eller er for å melde Norge inn i EU. Spesielt når det faktisk finnes tre partier som i motsetning til Ap per dags dato ønsker Norge inn i EU, og snakker mye om det.
  25. Roy Keane og andre "eksperter" har betalt for å komme med kontroversielle meninger. Av og til blir det dei kommer med bare dumt.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...