Martin Braathen Røise Skrevet 27. februar 2019 Skrevet 27. februar 2019 Mens alles øyne er på 5G, maser Trump om at amerikanerne må begynne å bygge ut 6G-nettet
zeebra Skrevet 27. februar 2019 Skrevet 27. februar 2019 Tåpeligheter.. Sikkert en eller annen markedsføringsgimmick for USA som verken har teknologien eller viljen til å overgå andre. Man skal dog ikke undervurdere markedsføring. Med dårlige produkter og markedsføring alene klarte Apple og Google å ta over nesten hele mobilmarkedet. Selv med produkter som voldtar brukerne og gjør dem til slaver. 2
Simen1 Skrevet 27. februar 2019 Skrevet 27. februar 2019 (endret) verdens mektigste mann Dere tar feil. Verdens mektigste mann heter Xi Jinping. På andreplassen ligger Vladimir Putin. Trump har fortsatt plall-plass men ikke bare har de andre blitt mektigere, men Trump blir stadig mer styrt av Senatet. Endret 27. februar 2019 av Simen1 4
seventhwave Skrevet 27. februar 2019 Skrevet 27. februar 2019 Trump har i det store og hele et ganske godt grep omkring dette med "vaporware". Det være seg 6G-mobilnett, mur mot Mexico, dødsstraff for narkotikasmuglere, avvikling av "Birthright citizenship", Trump Air (Shuttle), og andre luftslott han tidligere i sin businesskarriere har klart å selge inn til investorer, med grandiose tap for sistnevnte. Hans "Travel Ban" ble vel også ganske desimert? 2
seventhwave Skrevet 27. februar 2019 Skrevet 27. februar 2019 verdens mektigste mannDere tar feil. Verdens mektigste mann heter Xi Jinping. På andreplassen ligger Vladimir Putin. Trump har fortsatt plall-plass men ikke bare har de andre blitt mektigere, men Trump blir stadig mer styrt av Senatet. Fortsetter Trump i samme stil, og det blir trangt om pallplassene, kan han jo gjøre slik han pleier, utvide antall pallplasser til seks, slik det er i Ski-VM, så kan han fremdeles hevde å inneha en pallplass i lang tid fremover.
ERDGX45R Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 Noen som vet hvilke spesifikasjoner 6G skal ha da? Navnet skjemmer ingen, kommer det til å hete 6G i det hele tatt :-)
Civilix Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 Dere tar feil. Verdens mektigste mann heter Xi Jinping. På andreplassen ligger Vladimir Putin. Trump har fortsatt plall-plass men ikke bare har de andre blitt mektigere, men Trump blir stadig mer styrt av Senatet. Nei, Trump er verdens mektigste men ikke med den definisjonen du argumenterer med. Grunnen til at man kaller lederen av USA verdens mektigste er fordi han er øverstkommanderende av den amerikanske hæren, og når det kommer til militære er USA suverent overlegne alle andre. Så andre har akanskje mer påvirkningskraft eller økonomisk makt, men det er ikke hva man snakker om når man sier at trump er verdens mektigste mann.
Lindsay Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 USA er enn så lenge et godt stykke militært og økonomisk overlegent. Det vil jo ikke vedvare ihvertfall på økonomi, militært har jeg ingen formening om en tenker teknologi.
-Night- Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 og er Norske politikere noe bedre som enda har definert bredbånd til under 5mbit?
MsSupporter Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 "– 5G kommer ikke snart – det er her allerede." Det kan vi vel godt stemple som en blank løgn.
-Night- Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 "– 5G kommer ikke snart – det er her allerede." Det kan vi vel godt stemple som en blank løgn. da kan du også si det er legn at 4G er her siden det ikke er overalt. 5G utbygget mange steder, både i Norge og utlandet. så 5G er her!
Rudde Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 (endret) Er ikke overskriften deres utrolig missvisende tweeten artikkelen er basert på faktisk starter med "I want 5G" Vil også poengtere igjen at dere faktisk har skrevet en artikkel basert på en tweet, fra en statsleder, i et annet land. Endret 28. februar 2019 av Rudde 2
G Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 Kan det hende at smartingen har forvekslet rekkefølgen på bokstav og tall? Kanskje Trump snakker om noe helt annet? https://no.wikipedia.org/wiki/G7
Sandormen Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 Om Trump vil ha 6G, bør han kanskje være forsiktig med å nekte kinesere inn i landet. gå til finanskrig, og stemple elektronikk-industrien i asia som medløpere for Kina.
Simen1 Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 Nei, Trump er verdens mektigste men ikke med den definisjonen du argumenterer med. Grunnen til at man kaller lederen av USA verdens mektigste er fordi han er øverstkommanderende av den amerikanske hæren, og når det kommer til militære er USA suverent overlegne alle andre. Så andre har akanskje mer påvirkningskraft eller økonomisk makt, men det er ikke hva man snakker om når man sier at trump er verdens mektigste mann. Du får sende inn en formell klage til Forbes. 1
Simen1 Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 Trump vet kanskje ikke hva 5G eller 6G er for noe, og tror det gjelder å holde seg et "versjonsnummer" foran resten av verden. "Make america great again - add 1 more then the rest"
KjeRogJør Skrevet 28. februar 2019 Skrevet 28. februar 2019 "– 5G kommer ikke snart – det er her allerede." Det kan vi vel godt stemple som en blank løgn. da kan du også si det er legn at 4G er her siden det ikke er overalt. 5G utbygget mange steder, både i Norge og utlandet. så 5G er her! Vel... det at det finnes (for noen), og til at man kan si det er utbygd, er det et godt stykke tid, er min erfaring. Da finnes det ikke for alle, enda. Norske politikere har sikkert funnet en definisjon "de kan stille seg bak" de er flinke til slikt. Lettere å fremsnakke seg selv også da. Lavere standard er enklere å oppfylle. Jeg har ikke 5Mbit enda.
Civilix Skrevet 1. mars 2019 Skrevet 1. mars 2019 Du får sende inn en formell klage til Forbes. Hvis man leser artikkelen i Forbes kommer det sikkert fram hva de mener med mektig(har ikke lest den bare gjetting fra min side), det var du som koblet sammen de to artiklene så derfor er det deg jeg kritiserer. Hvis det viser seg at Forbes snakker om militær makt tar jeg gjerne å sender de en klage.
Simen1 Skrevet 1. mars 2019 Skrevet 1. mars 2019 Påstanden i artikkelen var "verdens mektigste mann" ikke "verdens mektigste militærmakt". Derfor trakk jeg fram nettopp lista over verdens mektigste menn. Du får klage til Forbes og be de lage en liste over verdens mektigste militærmakter også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå