Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Må si meg enig. NRK er hjemme.
  3. "The greater good" er en fallitt. Faktumet at vi har forbedret tilstanden i utviklingsland er ikke en hvilepute for at vi skal gjøre verden vanskeligere for andre utsatte land. Slik retorikk er forspilleren til massevis av tyranni.
  4. Fluidfilm bør ikke brukes på noen biler under noen omstendigheter. Skal man understellsbehandle bilen, så bør man bruke en seriøs aktør. Siden Tesla har veldig dårlig lakk og markedets dårligste bremserør, så bør man ta en bilvask med underspyling på en varm dag, la bilen tørke noen timer, og ta en boks med tektyl og spraye lett over synlige bremserør. Det vil alene forsinke rustutviklingen med flere år. Resten av bilen er det ikke lett å gjøre noe med da den gjerne vil begynne å ruste på steder der en uansett ikke kan behandle. Til nøds kan man sprøyte litt i sveiseflenser på travers, da de er for dårlig rustbeskyttet på de fleste biler. Ellers kommer en langt meg jevnlig vask, som det skrives over.
  5. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Vel de testa en Kia ev 4 med samme kriterier og strekke samt kaldere og den hadde bare rundt 30% tap, føler at med de stellantis bilene så må man forvarme bilen mens den er plugget inn før avreise slik at det er godt og varmt, er mange som ikke gidder det og bare setter seg i en kald bil da må den bruke mye energi å varme, virker som varmeapparatet på bilene der ikke er mest effektive
  6. 75192

    Bannetråden v3

    banne fri kommentar til vår egen @N-4K0 hm jeg gjør det da, poeng jeg fikk fra det siste lego kjøpet lego settet nr 10032 GRATIS 100% fikk ca 3000 til 4000 lego poeng nå da😀😀 LEGO Insiders-poeng (tidligere VIP) opptjenes ved kjøp på LEGO.com og i offisielle LEGO Stores. Poengene kan brukes til rabatter, eksklusive sett og billetter. Du kan ikke tjene poeng i sertifiserte LEGO-butikker (gult flagg) eller tredjepartsforha
  7. Det vet jeg hun hadde inne..men hun mangler dette kicket..Hun burde psyket seg litt opp. Beste løperen på mellomdistanse totalt..
  8. Når dødstallene fra naturkatastrofer stuper så dramatisk, tyder det rett og slett på færre sultkatastrofer i kjølvannet av ekstremvær. Til tross for at vi blir flere mennesker, redder vi liv gjennom en grønnere planet, industrialisering og moderne hjelpemidler som kunstgjødsel.
  9. okke som, alle tre jentene virker glade og fornøyd med resultatet, veldig vennskapelig tone 🥰
  10. Sølv er kjempebra men... seks hundredeler er liksom et knips, og knapt nok det.
  11. Namm...denne her var ny nå, litt passe syrlig og helt kokkos og midt i min blink!
  12. Da rykker rekordsjansen for medaljer betraktelig nærmere.
  13. Det var bedre enn ventet. Bare å gratulere. I mitt hode best på 1500 og 3000,men klarte ikke å tyne det helt ut
  14. Haha...japaneren sprakk, gitt ! Sølv er jo suverent, det.
  15. Surt med de 6 hundredelene.
  16. Sølv!!
  17. Det ble sølv
  18. Sylv! 🙂
  19. Luker bronse nå ja.
  20. Ragne har manglet det siste i hele OL..litt daff..vet ikke helt hvorfor..men i veldig god form har hun vært
  21. Trestein

    Elbil-tråden

    Jeg er av motsatt oppfatning. Tror ikke disse biltesterne har den kompetansen som er nødvendig. Mange el biler har effekt sluk man må kjenne bilen godt for å vite om. Hadde det vert noe med stellantis bilene hadde nok Teslabjørn sett det for lenge siden. De forstår ofte ikke vanlig fysikk eller energibetraktninger. Vet ikke om funksjoner eller hvordan vær som vind lufttrykk temperatur eller fukt påvirker resultat. Man må som regel til tyskland for å finne biltestere men de kunnskapene som er nødvendig. Norske biljornalister er ofte tynne på kunnskap. Med noen få unntak som JWS og kanskje et par til
  22. surt med så små marginer
  23. Hmm, med dette synet sier en vel at jobb per definisjon ikke er givende? Jeg føler meg ufattelig priviligert som jobber som lærer, og har en givende og verdifull hverdag, der jeg har en jobb med masse flotte ungdommer som har ulike mål og drømmer. Jeg kjenner hver dag på at jeg bidrar i samfunnet og utgjør en forskjell i andre menneskers liv. Jeg liker fritiden, men jeg hadde nok fortsatt som lærer selv om jeg skulle vunnet i Eurojackpot. Hvis ikke hadde livet mitt blitt fattigere.
  24. Ett par igjen først !
  25. Nei...vi får håpe på bronsje...ikke 4
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...