Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Jeg spurte ChatGPT om sivile dødsfall i følgende kriger: Gaza ligger altså på nivå med myrderiene i Bosnia og Syria.
  3. Er ikke så veldig bekymret personlig. Har byttet mange spillere og tar litt tid før hele laget spiller sammen. Toppnivået nå er helt enorm, spesielt på toppen (pun intended), så gjenstår det å se hvordan bunnivået er og om Forsvaret går seg litt mer til.
  4. Du lager sammenligninger som utelater det helt vesentlige. Jeg legger det inn igjen. Da kollapser de. For det er bare overfladiske forsøk på gotcha-pjatt som brekker ved første tegn til motstand.
  5. Ja, men rart at politiet ikke kunne håndtere noen "få". Er politiet i Oslo så dårlig i jobben sin?
  6. Sykt mye. Jeg hoppet av spillingen for noen år siden. Føler ikke at jeg har tid lengre/fyller tiden med annet.
  7. Det var dine forsøk på å strekke sammenligningen lengre ut enn hva som er mulig som får den til å bryter sammen, sammenligningen min er gyldig. Det er en trend at du projiserer som forsvarsmekanisme, på refleks. Det ville vært forståelig i og med at de er et urfolk som var okkupert av europa som fikk en ekstremt høy grad av innvandring fra Europa trykket på seg uten sitt samtykke, innvandrere hvis tilknytning til Europa er sterkere enn til jødene som allerede bodde i Palestina. Ingen som er pro Israel mener vel at de vestlige jødene i Israel sin kultur er ikke-vestlig -- og de mener vel heller ikke at arabiske jøder og jøder fra midtøsten uten europeisk kultur er vestlige, om de er informert nok om jødiske grupper overhode til å ha en informert mening om kultur..? Og innad i spørsmålet ditt ligger det en implikasjon som er viktig å kontre, fordi mange i tråden synes etikk er utrolig vanskelig å forstå seg på: Om palestinerene returnerer fra Gaza -- om den etniske rensingen som er årsak til at de er i eksil i Gaza rettes opp i, så er det åpenbart ikke sammenlignbart med jødene sin innvandring til det palestinske mandat, av mange åpenbare grunner.
  8. Samme suppe som på torsdag. Hadde et syltetøyglass i kjøleskapet med rester fra forrige gang. Forsatt veldig god. ChatGPT fortalte meg at grunnen til at fløten hadde skilt seg er at den har gått ut på dato og fordi jeg kokte den for lenge. Kan ha i fløte senere, når andre ingredienser er ferdig kokt.
  9. Har du kjøpt ny TV, og hva ble det?
  10. Homeplug kan være litt "hit or miss" avhengig av både produkt og det elektriske opplegget i huset, samt da mellom hvor i huset det brukes med tanke på det elekriske anlegget - da med tanke på faset og kurser. Og ikke minst - om du er avhengig til å bruke jordleder eller ikke. Filterkvaliteten i adapterne fungerer - dvs. hvordan de er i stand til å filterere ut støy fra f.eks. andre elektriske artikler. Tipset er vel som alltid - kjøpt et sted der det ikke er noe stor utfordring å få returnert. Og styr unna de rimeligste/enkleste løsningene. Mine erfaringer, som riktignok nå begynner å bli noen år siden, er at det kan fungere helt greit. Ikke de høye hastighetene, men stabilt og lav forsinkelse. De markedsførte hastighetene kan man stort sett bare glemme.
  11. Jippi!! Et fungerende system 😍😍😍😍
  12. https://borsen.dagbladet.no/nyheter/far-krass-kritikk/83459721 må si meg enig i mye her, og merk det som sies. Fattigdom er ikke økende i Norge.
  13. Ja, disse sammenligningene dine bryter veldig fort sammen. Overrasket over at du prøver deg på nye, når tidligere kollapset så fort. Du skal ha for utholdenheten.
  14. ...der bryter sammenligningen sammen. Mange jøder som returnerte hadde nok et hat mot tyskerene -- uten at det ble brukt mot dem for å nekte dem rettferdighet. Målet er rettferdighet. Som inkluderer å beskytte jøder født i Israel.
  15. I retrospekt: ville det vært forståelig om palestinerne nektet jødene å masseimmigrere til Palestina i første halvdel av forrige århundre?
  16. Bare som et tankeeksperiment tar jeg og bytter ut Tyskland med Palestina, og Ukraina med araberland. Da får vi : Om jødenes motiv for å flytte tilbake var for å komme i flertall i Palestina så de kunne utøve folkemord på palestinerne og jage de tilbake til araberland.
  17. Do you love me 😝 😝 em evol uoy oD
  18. https://americansongwriter.com/on-this-day-in-1965-the-beatles-set-two-world-records-in-new-york-with-mick-jagger-and-keith-richards-in-the-audience/ @Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene )
  19. Fersk artikkel: "Biden officials say IDF never privately asserted that Hamas was physically diverting aid." https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/biden-officials-say-idf-never-privately-asserted-that-hamas-was-physically-diverting-aid/
  20. Om jødenes motiv for å flytte tilbake var for å komme i flertall i Tyskland så de kunne utøve folkemord på tyskerne og jage de tilbake til Ukraina, så ja - muligens Om jødene slo seg ned i feks Nederland, bygde opp militære kapasiteter, sendte en hær inn i Tyskland for å kidnappe, voldta, halshugge, drepe tusenvis av tyskere - for å få returnere - for å komme i flertall i Tyskland så de kunne utøve folkemord på tyskerne og jage de tilbake til Ukraina, så ja - muligens
  21. I dag
  22. 7 timer happy hour på strøm kl 11-18 lørdag:
  23. April 2020: En forsideillustrasjon fra et kjent internasjonalt magasin fra denne tiden viste en jordklode med et "closed"-skilt på. Og slikt er det også i praksis når nesten hele verden som også jeg leste noen bemerket på denne tiden var blitt "en spøkelsesplanet". Over hele verden er gater i vanligvis travel byer tomme, folk holder seg hjemme, er isolert fra hverandre, jobber hjemmefra og noen steder har også munnbind blitt obligatorisk, andre land har også portforbud møter skjer over Teams og landegrenser har blitt stengt. Likevel er denne våren et slags "stille før stormen"-øyeblikk før voldsomme protester mot forskjellige ting verden over bryter ut til tross for nedstenginger; spesielt i USA men også andre steder. Likevel er noen utålmodige og konspirasjonsteorier har begynt å spre seg rundt omkring rundt hensikten med nedstengingene og rundt den 19. april finner protester mot coronanedsteningene finne sted i Berlin og Vladikavkaz i Russland. Samtidig er det også uro i en av forstedene til Paris, ikke nødvendigvis knyttet til nedstengingene da dette fra før er belstede områder men hvor konfrontasjoner oppstår da needstenginger er vanskelig å håndheve i disse området. Men lockdown-protestene veldig små og dominert av individer som står langt fra mainstream.I Berlin kommer det til konfrontasjoner og i Vladikavkaz blir det kastet stein på politiet. På denne tidlige fasen av pandemien blir det fortsatt i mange land oppfattet å bevege seg utendørs utgjør en like stor smitterisiko som å være inne; et bilde som blir langt mer nyansert bare måneder senere. https://www.theguardian.com/world/2020/apr/20/german-shops-open-angela-merkel-warns-second-wave-coronavirus
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...