Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Kristian Kristensen - Du som snakke
  3. Når det ikke er merket som KI-generert, og ikke kan filteres ut, er det problematisk. Likevel skal selvfølgelig du og andre få nyte slikt om dere vil. Youtube strømmer over av videoer av absurde situasjoner som fremstår som ekte, og "dokumentarer" som egentlig er tomme for innhold. Jeg vil helst slippe, eller i det minste få velge når jeg skal se det.
  4. Rutte som for eit år sidan kalla Trump for "daddy" held fram smiskinga. Det var vel heller fyrst og fremst Putin og fullskalainvasjonen av Ukraina som snudde om på prioriteringane. Sidan den tid har rett nok Trump fått europeiske politikarar til å vakne enno meir, men det er fordi Trump vil svikte NATO og at USA med Trump i spissen i aukande grad blir oppfatta som ein trussel på linje med Putins Russland - og ikkje fordi Trump er nokon god leiar. Friheit er vel det Trump tenkjer minst på, om ein ser vekk frå friheit til å drive med korrupsjon eller til å øydeleggje verdsordenen saman med Putin.
  5. Nå er de igang igjen. Ny gjeng med udugelige gærninger. Fortrinnsvis hundeeiere. Denne gangen introduserer Maren og Fredrik oss om nettopp at det er eierne som er hovedproblemet. Slik har det stort sett alltid vært. Ønsker de for såvidt lykke til jeg. Mye denne gangen som ser passe håpløst ut. Skulle ønske at programleder/produsent viste mer ansvar ved å opplyse om hvor viktig det er å velge en rett rase. At mennesker ser sine begrensninger/erfaring som hundeeiere. Det er rart i grunn at først etter mange år våkner slike ubevisste hundekjøpere opp, desperat etter hjelp.
  6. Dette er hva den pakistanske forsvarsministeren mener om Israel.
  7. Innrømmer glanner i taket nå
  8. 🤣 du er inne på noe, fravær av gjensidighet burde egentlig være signal nok.
  9. det er mye pga. at denne materien kan være vanskelig å bevis/konkludere i, at minstestraffen for voldtekt nå har blitt fjernet. at domstolen var tvunget å idømme tre år, medførte i mange tilfeller at de heller frikjente, i saker med stor tvil om tiltalte var skyldig eller ei. Nå kan de gå mye lavere og flere blir dømt. Egentlig skal jo beviskravet være oppfylt/likt, uavhengig hva straffenivået er. Men er jo en psykologisk/menneskelig trekk i domstolene at man kvier seg for å dømme noen skyldig, jo strengere straffen er. Hadde det vært dødsdom for sovevoldtekt er det nok ikke mange som hadde blitt dømt for å si det sånn. Det var motivasjonen for å fjerne minstestraff.
  10. Dette er ren konspirasjonsteori. Du skriver tusenvis av ord for å koble en pedofil finansmann og en Trump-strateg vagt til Gamergate. Jo mer tekst du trenger for å trekke trådene, jo svakere er koblingen. Gamergate startet med reelle avsløringer om korrupsjon i spillpressen, ikke fordi Epstein og Bannon trakk i trådene. Slutt å bruke en død sexforbryter som kølle mot folk som bare vil spille uten politisk preken. Denne typen ekstremisme hører ikke hjemme på Gamer.no.
  11. Ned på havna har syv sover lars våkna opp nå da @N-4K0
  12. Rufus installer fjerner det meste av bloatware og gir lokal konto (ihvertfall for en måned siden)
  13. vet dere du hva Azkaban er da svar hva er fra
  14. Om du har VR er det verdt å prøve i VR. Enten kjøre vr med en vanlig consol kontroller sånn spilte jeg det sist. Men nå har det kommer mod som lar deg bruker vr kontroller så du nå fysisk svømme
  15. Da ville jeg sett på en Tredal-henger. De har mye bedre hjuloppheng enn Tysse og Gaupen. Forskjellen er betydelig, både i komfort og sikkerhet. Koster litt men varer lenge og kan selges til god pris.
  16. Mener du at det sannsynligvis ikke er riktig at brukeren som har lastet opp isoen til sorceforge er fra Nigeria slik det står i brukerprofilen hans?
  17. Hvis du er usikker, så spør. Historien din kunne vært løst ved at du sa noe. "Du...det der var godt. Har du lyst? 😘" Så hadde du raskt visst om hun ville noe mer, eller om hun snøvlet noe utydelig møl og ville sove. Jeg skjønner egentlig ikke at "sovevoldtekt" er en greie. Det kunne ikke falt meg inn å ha sex med en som ikke var aktiv deltaker.
  18. Den manglende "Südlink" utgjør en ekstrem flaskehals. Når du til tross for en slik flaskehals mellom to regioner med helt forskjellige forutsetninger for fornybar kraftproduksjon tviholder på hele landet som ett prisområde blir markedet fullstendig dysfunksjonelt. Overproduksjon av vindkraft i nord resulterer ikke i lave priser om det er lav solkraftproduksjon i sør, selv om det ikke er mulig å overføre større mengder kraft sørover, og vice versa. I området med overproduksjon må systemoperatøren betale produsentene for å begrense produksjonen fordi prissignalet er feil. Tilsvarende ved kraftunderskudd må systemoperatør betale for å få startet opp fossil balansekraft fordi prisene i markedet ikke er høye nok til at det lønner seg. Feil prissignal gjør også at du får en mindre rasjonell kraftutveksling med landene rundt, som Norge. Du fjerner ikke flaskehalsen med oppdeling i to eller flere prisområder, men du får et mye bedre fungerende marked og lavere systemkostnader.
  19. nå får du synge sangen din da
  20. I dag
  21. Tar patent på kadaver
  22. 75192

    Bannetråden v3

    BANNER DRAKO selv hilsen mr crazy
  23. økonomer mener at skattelette til alle er bedre enn avgiftkutt på drivstoff https://www.nrk.no/rogaland/forskere-vil-gi-folk-skattelette-i-stedet-for-avgiftskutt-pa-drivstoff-1.17839185 hva vil det koste, og hvor i budsjettene skal det kuttes tilsvarende? jeg mistenker økt oljepengebruk vil bli resultatet også for denne modellen, det samme som med avgiftfritaket på drivstoff. Støre & Co. tør ikke kutte i budsjetter for å dekke det inn på den måten.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...