All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Bruk sommerferien til å gå Finnmarksvidda og/eller Hardangervidda på tvers og på langs med kun havregryn som medbragt proviant.
-
Sier du som kaller motdebattanter forutinntatte. Om diskusjonen skal over på et mer modent nivå må du også bidra selv.
-
Hva er årsaken til Høyre-vekst i Europa.
Atib Azzad svarte på Nasjonalisten sitt emne i Oppslagstavlen
Disse satiriske postene dine blir mer og mer virkelighetsfjerne, en hjernekirurg må selvsagt være utdannet i hjernekirurgi for å drive med hjernekirurgi, det er ikke diskvalifiserende om vedkommende har levd på trygd eller vært kriminell tidligere, det skjer ikke noe biologisk med en person om den går på trygd eller gjør noe kriminelt som i teorien hindrer dem fra å være en hjernekirurg. Ikke alle mennesker egner seg som hjernekirurger, det tror jeg ingen mener, men at noen har mottatt trygd eller gjort noe kriminelt er helt uviktige faktorer for hvorvidt man evner å bli hjernekirurg, såfremt du ikke ønsker at trygdede kriminelle skal leses som en eufemisme for en biologisk gruppering, som gir mer mening med tanke på hvordan du innleder innlegget.- 965 svar
-
- 2
-
-
Skal du få besøk i dag?
-
50g protein høres lite ut. Kanskje kroppe ønsker mer proteiner og det er derfor du spiser mer? Kanskje det hjelper å prøve et mer proteinrikt kosthold?
-
Nei, men de tar opp ting som mange føler blir ignorert, det er livsfarlig og ignorere store deler av velgermassen, både DJT og AFD er ett resultat av slik ignoranse.
- 965 svar
-
- 1
-
-
Ikke jeg. 🤢🤮 Jeg har hørt måsa i dag.
-
Må gjerne fortsette med å tillegge folk meninger. Det er en velbrukt hersketeknikk. Kjør på! 😂
-
Burde være null problem og lage regler som lar oss beholde de med høy kompetanse, mange land har slike regler.
- 965 svar
-
- 1
-
-
Tyskland sliter, men ingenting i AFD sitt partiprogram vil løse disse problemene. De vil heller gjøre Tyskland mindre attraktive for arbeidsgivere og blant annet studenter. Kan se for meg en Hellas krise i Tyskland med AFD ved roret om 50+ år. Det er det samme som med Trump; han har ikke akkurat gjort livet for vanlige amerikanere bedre, noe som gjenspeiler hans oppslutning og hvordan folk bedømmer hans økonomiske politikk. De fleste ser negativt på dette. Det eneste som redder Trump er jo at økonomien i USA går noenlunde bra, men det er ikke takket været Trump
- 965 svar
-
- 2
-
-
-
OrangeHammock ble medlem
-
Jeg liker epler, hvor sier noen at appelsiner er bedre?
- 42 svar
-
- 1
-
-
Vi trenger de riktige menneskene på riktig sted. Vi ser jo at arbeidsledige asylsøkere i Oslo ikke demner opp særlig på mangelen av helsepersonnel på Vestlandet. mindre tilfeldig asylinnvandring, mer målrettet arbeidsinnvandring, sterkere lønnssignaler i knapphetsyrker. Og null statsborgerskap.
-
Hva er årsaken til Høyre-vekst i Europa.
Mannen med ljåen svarte på Nasjonalisten sitt emne i Oppslagstavlen
Hvis ideologien sier at alle mennesker er et blankt lerret, helt like på alle måter, er det ikke ideologisk korrekt og hevde at trygdede gjenkriminelle egner seg dårlig som hjernekirurg. Selvsagt trenger vi alle mennesker for å løse vårt behov for arbeidskraft. -
Må gjerne leve i troen om at kjønn er en sosial konstruksjon. Kjør på 😂
-
Det her er et argument jeg aldri har forstått logikken bak. La oss si at vi mangler sykepleiere. Snittlønnen på sykepleiere er ifølge google-oppsummeringen 675 000,- inkl. alle tillegg. Man setter seg ned og sier at vi ønsker flere sykepleiere, og brainstormer hvordan man skal klare dette.. Alternativ 1: Man øker innvandringen i håp om å få flere sykepleiere -Det tar 3 år å få sykepleierutdannelse i Norge -Har du allerede utdannelse fra utenfor EU tar det 1-1.5 år med "kompletterende sykepleierutdannelse". -Begge alternativer ovenfor krever at du kan norsk, så da kan vi slenge på 05-3 år for å lære dette -Så etter 2 til 6 år har du fått deg sykepleiere. Men dette koster jo et traktorlass med penger frem til du har lært deg språket og tatt utdannelsen.. I tillegg tar vi jo utgangspunkt i at noen tar denne utdannelsen, og det er jo slettes ikke sikkert. Til slutt glemmer vi at for hver sykepleier du får, så får du også en drøss som ikke jobber. I følge SSB (https://www.ssb.no/arbeid-og-lonn/sysselsetting/artikler/hvor-mye-jobber-innvandrere-i-norge) så er det 37,7% arbeidsledige innvandrere fra Afrika f. eks... Alternativ 2: Man gjør sykepleieryrket mer attraktivt Øk grunnlønn for sykepleiere med 150 000,- -Umiddelbar virkning -Mer attraktiv jobb for videre rekruttering -Ufattelig mye rimeligere enn alternativ nr 1 -Bruk litt av resterende midler man sparer ved å ikke gå for alternativ nr 1 til å opprette flere stillinger. -Bruk det som er igjen på samme måte for andre yrker hvis nødvendig Den her "Vi klarer oss ikke uten innvandring" argumentasjonen holder ikke vann all den tid vi har klart oss nogenlunde på egenhånd i ca 11 000 år, men av en eller annen grunn har det vært mega-kritisk med innvandring de siste 30 årene.
- 965 svar
-
- 1
-
-
Hanhijnn begynte å følge Trump 2025 - 2026
-
Nei, her mister han forutinntatte mennesker. Det er slett ikke ensbetydende.
-
Anmeldelse: Mixtape
Sersjant SEGA svarte på Spillredaksjonen sitt emne i Diskutér artikler (Gamer.no)
lol dette betyr jo nada i et narrativt single player spill dude :P- 42 svar
-
- 1
-
-
Jakter spilljournalist: – Spill er en viktig del av kulturoppdraget Statskanalen jakter noe så sjeldent som en dedikert spilljournalist til å styrke satsingen på gaming. Les hele saken på Gamer.no»
- 1 svar
-
- 1
-
-
Av det jeg hørte fra Leonard French (Copyright advokat på Youtube) så har ikke dette vært prøvd for retten?
-
No er ikkje spelet ferdig enda, så mykje kan fortsatt endre seg. Eg synes likevel at det virker litt rart å skulle være prinsippfast på at spelaren ikkje skal kunne drepe fisk i havet, når du uansett kan fange fisk til mat, noko som sjølvsagt medfører at fisken dør. Eg forstår også at ein ikkje ønsker at spelet skal bli ein grafisk fiske-dreper simulator der du kan knivstikke fisk slik at blod og innvolver flyter rundt, men det finnes ein mellomting. Om spelet er tenkt å være pasifistisk så burde ein vel også fjerne fisk som ei kilde for mat? Det kan ikkje være spesielt vanskeleg å dikte opp ein grunn til at spelaren i Subnautica 2 ikkje kan drepe fisk? Det kan jo være alt frå at fiskeproteinane er giftige til at spelaren har ein slags æreskodeks om å gjere minst mogleg endringar i økomiljøet. Og om grunnen til at utviklarane ikkje vil at spelaren skal kunne drepe fisk er å oppretthalde vanskelegheitsgrada i spelet, så kunne ein vel fiksa dette enkelt med å gjere fisken meir motstandsdyktig mot kniv angrep, gjere aggresiv fisk raskare, gjere det slik at det å drepe småfisk tiltrekker seg større og farlegare fiskar, eller tilsvarande spelmekanismer som gjer at det å slakte ned heile fiskebestanden ikkje er ein hensiktsmessig måte å fullføre spelet på.
