Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Facing Record-Low Birth Rates, Putin Says Teen Marriage Is the Answer Russia recorded just over 1.22 million births last year, the lowest figure since 1999 and roughly one-third fewer than in 2014. Natural population decline over the past decade has reached about 4 million people. Putin pointed to families in Russia’s North Caucasus, saying marriages there often take place at a young age and should serve as an example. He cited Chechnya’s leader Ramzan Kadyrov and his large family, arguing that Russians should prioritize starting families earlier rather than delaying childbirth for education, career, or financial stability. https://united24media.com/latest-news/facing-record-low-birth-rates-putin-says-teen-marriage-is-the-answer-14442 Er vi der ja...
  3. Det er vel i tråd med utviklingslæren, å spre mest mulig. 🤣
  4. Bare for å ha det nevnt: https://en.wikipedia.org/wiki/Intelligence_and_education Så kan folk komme med "ikke automatisk at..." "jeg kjenner den og den", men vi kan vel neppe klandre noen som vil ha en intellektuell partner å bruke de filtrene som er tilgjengelig for dette - især dem som har valgmuligheter nok til at de ikke kan gå på date med alt som er interessert i dem? Det samme gjelder BMI-analogien. Det blir "for dumt" om en ikke ekskluderer en gruppe som i høyden har 0,1% sjanse for å matche en slik preferanse, til fordel for dem som typisk ligger på normalvekt - kanskje litt under/over går greit - hvor man fort kan ha 10-20% av den totale populasjonen som kvalifiserer. Er målet å kaste bort tiden vår mest mulig? Det første du ser er typisk kroppen til noen. Hvis du går opp til en person, mann som kvinne, som er ordentlig bælfeit og spør om hva persen deres på halvmaraton er, blir du bare oppfattet som svært frekk fordi det er (nesten) utenkelig at de driver med det og spørsmålet bare blir en hån av kroppsfasongen deres. Men hvis du spør noen som ser sunn og sprek ut, blir det noe annet. Jeg har ikke hivd noen stråmenn på deg, heller. Jeg dro en parallell fordi denne "unntak finnes, unntak finnes"-kjepphesten din ikke i det hele tatt adresserer det faktum at vi har begrenset med tid til å investere i en partnerjakt uansett, og at det da er klokt å se på de parametrene som øker sannsynligheten for en god match. Hvis noen syns det er hyggelig å sitte i sofaen, se på Charter-Svein, slarve om "klimahysteri" og "mastersyke", er neppe en stipendiat riktig partner. Selv om "det finnes, det finnes" unntak til det også, er det tåpelig å - av alle ting - lete etter noen slik, når det finnes bedre arenaer med større treffsikkerhet. Morsomt at du anklager meg for stråmenn samtidig som du argumenterer mot påstander jeg aldri har fremmet. Jeg har ikke sagt noe som tilsier at "ikke nødvendigvis" er et motargument når jeg aldri har implisert at noe "nødvendigvis" er slik og sånn. Jeg snakker bare om sannsynligheter, og det er tydelig for den som gidder lese postene og ikke bare slenge seg ned i skyttergraven i det de ser brukernavnet til innlegget de svarer på. Forøvrig fant jeg en kilde som sneier innom det Leticia påstår, og den bekrefter jo mye av det. Med mindre du mener "mann tjener penger mens kvinne passer barn" ikke er kvinnefiendtlig, men hvis du er der får vi ta en ny avstikker... https://www.forskning.no/arbeidsliv-likestilling/arbeiderklassemannen-er-mest-uenig-med-kvinner-som-har-lang-utdanning/2070389
  5. @N-4K0 er snill som et lam....! husker jeg møte han da iskitprat tråden førsten gang. gjett om det kløde i f___n hos meg da husker han ble dritt sur da i skitprat tråden men du kom før oss 2 @Sviskepott 2006
  6. Du har helt rett det har ikke vært ett tema de siste 4 timene
  7. I så fall er vi enige
  8. sverreb

    Elbil-tråden

    Gasspedaler bruker normalt to sensorer gjerne to forskjellige (de kan være hall effekt, potmetre, optiske etc) de går til en kontroller som sampler begge og gjør en vurdering om inputsignalet er plausibelt. I.e. de er gjerne satt opp slik at en sensor gir en økende verdi mens den andre gir en minkende (analog) verdi med mer input på pedalen. Kontrolleren anayserer data og verifiserer at begge sensorene korresponderer til samme pedalposisjon (innenfor en liten toleranse) og sender så data generert over CANbus til alle potensielle motagere.* Data som sendes er gjerne beskyttet av integritetskoding. Får men en feil på en sensor vil man dermed ikke sende en verdi pr. se men en feilmelding. En slik feilmelding vil få systemet til å ta over kontrollen på motorkontrollen med den hensikt å stoppe (man kan ikke nødvendigvis bare bråstoppe) En slik feilmmelding vil også logges med en feilkode i bilens datalogg. *) En intressant egenskap til CANbus er at sensorer kan sende identifiserte sensordata og alle deltagere på bussen kan lytte slik at man effektivt gjør et broadcast på bussen.
  9. Min favoritt film serieA TEAM
  10. feil skrive fra meg rotta pokker meg
  11. Jeg har Extra her, 2 stykk faktisk
  12. 29 609
  13. plz trykk på linken 🥰 Butikker: Coop Extra 😀
  14. Nei, ingen Meny her @75192
  15. @Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene )
  16. Jeg sjekket varslene mine og du har sitert meg i denne, Maskinførers digre nye chattetråd, Skriv den første setningen... og Svar med smileyer, siden torsdag. Hvis du mener noe annet med "bannet" enn Bannetråden, vet jeg ikke hvor ellers det kunne vært, jeg vet heller ikke hva du skrev som du leter etter 😕
  17. Det blir ganske dyrt med frakt, alkoholavgifter og gebyrer. Bare gebyrer er 329 (278+51) kroner. Hvor sånn ca. bor du? I tilfelle noen ønsker å hjelpe deg.
  18. er den butikken hos deg @N-4K0 https://no.openfoodfacts.org/produkt/7033850006208/rudolf-nissen-julebrus-oskar-sylte
  19. Jeg er enig med deg. Det er ikke lenge siden jeg refererte til rabbi Tovia Singer som nettopp ikke er så stor tilhenger av nåværende regjering i Israel. Og jeg har sett mange nok videoer av ortodokse jøder som er fortvilet over den behandlingen palestinerne får, men som er svake og i mindretall. De er kanskje de virkelige jødene som følger skriften korrekt.
  20. Ja dette er som å lese folkeeventyr, ikke uenig i det. 2,3 kilo hår i året, du, ikke rart kvinnene lå i kø, 10 av gangen, for å være utro, mens alle så det, med en slik fabelaktig mann. Spesielt siden han hadde denne vakre datteren.
  21. Auto korrekt kjenner visst til gutta på Skøyen
  22. Israel bruker jødedommen for alt det er verdt. Det er som å ta med verset om at Jesus ikke kommer med fred, men med sverd, uten å ta med versene om å vende det annet kinn til osv. Det er de som mener at jødedommen er i ferd med å dø ut og bli erstattet av sionismen. Og de har et poeng.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...