Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. N-4K0 er nede på havnen og vi setter stor pris på at du husker dette her.🍀🍀☘️☘️💚💚
  3. Feil vil så avgjort skje, derfor gjør man en del grep i trygghetskritisk elektronikk for å oppnå et feilsafe design (som ikke betyr at det er sikret mot feil men heller at når feil skjer så ender du ikke i en utrygg situasjon) I automotive gjør man en grep som å analysere feilrater og å kreve at de holdes lave via feilmitigerende teknikker som lockstep prosessering, feilkorrigerende og feildetekterende minne, redundans i software (I.e. gjøre ting flere ganger, og lese tilbake det du har skrevet et) lav alfa innkapsling (nesten alle tilfeldige feil kommer av alfapartikler fra radioisotoper i plastmatrialet elektronikken er innkapslet i.) samt å ikke bruke det siste og nyeste av prosessteknologier men heller hode seg til eldre godt karakteriserte prosesser.
  4. Solgte min Series X for noen uker siden da jeg bruker PS5 Pro og Switch 2 mest.. angrer nå..
  5. Trulss

    Ny elbil i brann

    Mye uvitenhet og dårlig kunnskap i tråden, dessverre blir det slik.
  6. Hvis man gjør feil ting, så spiller det ingen rolle hvor fort man gjør det ...
  7. Syns det er overdrevent / drøyt ordbruk å bruke slike uttrykk som uthevet. Men det er uten tvil Trump og MAGA (MAFa).
  8. Er det noen normale mennesker utenfor USA som gjør det? Må isåfall være folk som liker å bli rævkjørt.
  9. Event log får jeg ikke ikke tilgang til.
  10. Det dukket opp brukerprofil når jeg fikk remote hjelp av it-avdelingen til å installere et program en gang. Det stemmer også med datoen for opprettelsen av brukermappen. Jeg har forståelse for at firmaet mitt har mulighet til å logge på min pc, i all jeg slutter eller det er mistanke om at jeg gjør noe ulovlig. Men det er rart at de da etterlater seg spor på den måten.
  11. hvordan har dere "kjøpt dere opp" om dere er tilbake i samme hus som ved start? 😛
  12. Du må sjekke event log og sjå om det finst logon events. I utgangspunktet er det ingen grunn til at det skal dukke opp brukerprofiler; det er mange måter for å hente ut data fra PC som er enklere enn faktisk pålogging, f.eks. psremoting.
  13. I etterpåklokskapens lys blir det veldig lett å se hva som burde vært gjort annerledes. Entreprenøren burde ha tilbudt termografering (en ekstratjeneste) mot betaling, for å sjekke hvor varmekablene befinner seg og brukt kabelsøker for å undersøke føringen fra termostat fram til varmekabel. Hvis du hadde takket nei til denne ekstratjenesten så burde de tatt forbehold: "kunden ønsker ikke termografering og kabelsøking, og vi stiller ingen garanti mot skader på øvrig anlegg når vi river badet". Siden dette ikke skjedde, så stiller entreprenøren svakere. Det vil si at de kan risikere å måtte utbedre feil for egen regning. Det kan bli dyrt. Men for å unngå rettsak og dyr feilretting så forsøker de å spille medfølende, bagatelliserende og bortforklarende. Du som privatperson er den faglig svake parten. Det er ikke ditt ansvar å bringe fram faglig kompetanse og faglig vanskelige kritiske spørsmål om behovet for termografering og kabelsøking. Hadde du spurt "går det bra? Møter dere på noen utfordringer?" så er det egentlig godt over forventet nivå på hva du burde foreta deg. Jeg vil foreslå å legge fram saken og rådføre deg med forbrukerrådet. De har nok noen anbefalinger om veien videre og juridisk ryggdekning for anbefalingene.
  14. Ny kikk på grøsserspillet til Kojima Les hele saken på Gamer.no»
  15. Millioner av datamaskiner blir «strandet» når støtten opphører neste måned.Les hele artikkelen på Tek.no her
  16. De som leser artikkelen på lenken, og så leser videre på Aftonbladet som er kilden til informasjonen ser at det er ikke helt sånn som Unite24Media hevder. Den svenske statsministeren sier at Sverige vil forsvare sitt luftrom med makt om nødvendig, og at de forbeholder seg retten til å skyte ned fly som krenker svensk luftrom. Han sier ikke at "...neste fly som krenker svensk luftrom vil bli skutt ned!". Det kan være greit å ha i bakhodet når man samtidig leser at russiske fly krenket norsk luftrom 3 ganger i år, mot ingen ganger de siste 10 år. Norge har håndtert disse hendelsene direkte mot Russland og utbedt en forklaring på disse. Det er ikke beskrevet hvilken respons (om noen) Russland har gitt. Men altså; artikkelen på United24Media er litt misvisende.
  17. Jeg mistenker jo at tidligere sjef har vært inne på min pc, kanskje med hjelp fra it-avdelingen. Det er jo det jeg lurer på om årsaken til sjefens brukerprofil ligger inne i "users"-mappene. Jeg vil jo ikke involvere it-avdelingen når jeg ikke vet om de er med på det eller ikke og lage noe oppstyr.
  18. Kommer norgespris til å få effekt med en gang eller først fra 1.1.2026? Den skal jo gjelde til 31.12.2026 - ett år av gangen, Men kanskje det blir noe annet under oppstarten? ---------------- Fant svaret selv i en av linkene:
  19. "Workers stage massive strike across Italy in support of Gaza Unions put pressure on Prime Minister Giorgia Meloni over backing for Israel." https://www.politico.eu/article/italian-workers-strike-support-gaza-palestine-state/ "Italian workers’ strike in solidarity with Gaza brings disruptions across the country." https://apnews.com/article/italy-gaza-israel-strike-rallies-disruptions-ddb543962208f4ec4ac86da38c99b9f1
  20. Når alt kommer til alt så er det opp til den enkelte å velge hva de vil støtte eller boikotte. Jeg for min del sover godt med mine valg. Og jeg har tro på at de fleste klarer å gjøre disse valgene iht deres preferanser og iht egen respektive integritet.
  21. Sweden Warns: Next Russian Jet Crossing Its Skies Will Be Shot Down https://united24media.com/latest-news/sweden-warns-next-russian-jet-crossing-its-skies-will-be-shot-down-11876
  22. Dr. Oz, som er en del av MAGA-gjengen, har vel en nettbutikk hvorfor han selger noe kvakk som de mener er bedre. Alt går altså ut på å berike seg og sine uten å bry seg om eventuelle konsekvenser for befolkningen.
  23. Hanhijnn

    Ny elbil i brann

    Kan det bli noe tynnere grunnlag?
  24. Simen1

    Ny elbil i brann

    Du burde google litt så finner du ut om du kan underbygge dine egne påstander eller ei... Jeg føler meg godt oppdatert på dine siste påstander og kildegrunnlag. Henholdsvis luftige og null.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...