Gå til innhold

SP + H + KRF + FRP?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
7 minutes ago, joandreas said:

fungerer ikke når sp ikke vil ha noe med acer å gjøre.

Sp får ikke viljen sin på venstresiden heller der, og motstanden er større. Dersom det faller på ACER så vil Sp ha mest gunst på borgerlig side sammen med Frp selv om de ikke oppnår alt. I politikk er litt bedre enn ingenting.

1 hour ago, The Avatar said:

Ei slik borgerleg regjering med senterpartiet på slep vil ikkje klare å utøve borgerleg politikk på ein hensiktsmessig måte. Til det er det alt for mange motstridande interesser, til dømes så vil senterpartiet blokkere eit kvart forsøk på sentralisering, samanslåing og offentleg effektivisering. På det området så er det for H/FrP lettare å bli einige med Ap enn det er å få einigheit med Sp som er så prinsippielt imot alt som kan føre til at arbeidsplassar blir flytta til meir sentrale strøk.

Det du skisserer er ikke noe særlig stor bønne å svelge. For... Her heller har de ikke en automatisk vinn på venstesiden. 

Totalt sett er det dumt av Sp og selge seg til verken den ene eller den andre siden. Deres beste mulighet er å snakke med begge sider og få justert forslagene til sin fordel før avstemming. For... Begge sider trenger mandatene dems.

  • Liker 1
Skrevet (endret)
rozon skrev (9 timer siden):

Totalt sett er det dumt av Sp og selge seg til verken den ene eller den andre siden. Deres beste mulighet er å snakke med begge sider og få justert forslagene til sin fordel før avstemming. For... Begge sider trenger mandatene dems.

Det er ikkje godt å seie. Dersom Sp går saman med borgarleg side i alt for mange saker kan det bli vanskelegare å samarbeide med partia på venstresida i neste periode (2029).

Endret av torbjornen
Skrevet
torbjornen skrev (13 minutter siden):

Det er ikkje godt å seie. Dersom Sp går saman med borgarleg side i alt for mange saker kan det bli vanskelegare å samarbeide med partia på venstresida i neste periode (2029).

SP har like lite å gjøre på sosialistisk side som Venstre har på dto. borgerlig.

Begge disse partiene burde skifte side. De kan gjøre det allerede.

Skrevet
torbjornen skrev (31 minutter siden):

Begge partia kunne heller ha vore ein del av ei sentrumsregjering som også omfatta Ap og Høgre.

SP i regjering med tre ivrige globalistparti som raskest mulig vil ha oss inn i EU?
De gikk altså ut av regjering med AP fordi de nektet å innføre ACER fjerde energipakke.

MDG derimot vil mer enn gjerne bidra til at Norge gir fra seg selvråderetten sin til Tyskland.

  • Liker 2
Skrevet (endret)
Nasjonalisten skrev (16 timer siden):

image_2025-09-11_075029143.thumb.png.62d7f147a1d2fca9679290ba77a1c03a.png

Jeg satte noen blå prikker for deg, for å markere de periodene SP var ett ''middel eller overklasse''-parti.
Det er verdt å nevne 2 ting.
1. bønder er både næringsdrivende og kapital-eiere.
2. Bønder og arbeidere stemmer begge i stor grad på de partiene du kaller ''middel eller overklasse''-partier.

Alle prikkene var desverre 25 til 62 år gamle. 

Da SP sist var borgerlig var jeg knapt ferdig på Videregående skole.

Endret av Folkflesk

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...