Gå til innhold

Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]


Gjest Slettet-404071

Anbefalte innlegg

Skrevet

At Nato, og i sær USA, har forbedringspotensiale er vel ganske åpenbart? De færreste mener alt som har skjedd opp igjennom historien har vært 100% perfekt.

For tjue år siden var NATO med på svært tvilsomme aksjoner, som gjorde at NATO-motstanden var tidvis høy i Norge. Mange mente den gang vi burde se til Sverige og Finland: Vi burde melde oss ut. 

I dag, etter at Putin begynte angrep i Europa, har pipen fått en helt annen lyd. Kritikerne av NATO er sikkert fortsatt misfornøyd med NATO — men de har gjerne innsett at vi trenger det allikevel. Og at vi ikke har noe bedre alternativ (dessverre?). 

I tillegg har både Sverige og Finland kommet rekende etter. Nå er de også fullverdige NATO-medlemmer. (Velkommen inn!)

Vi skal tåle kritikk av NATO. Vi skal tåle søkelys på ting som går galt. Og vi skal lære og forbedre. I morgen har vi forhåpentligvis et enda bedre NATO ❤️

  • Liker 4
  • Innsiktsfullt 2
  • Hjerte 1
Videoannonse
Annonse
Skrevet

... så Russland invaderte altså territorier som Russland selv befridde fra det ekstremt barbariske "khanatet" med base på Krim, et sentrum for slavehandel med hvite europeere i flere hundre år, og fra det despotiske ottomanske imperiet? Interessant innfallsvinkel!

russia_russian_empire_excellent_map_encyclopedia_britannica_1300_1796.thumb.webp.4ca612c4ba5dba62b36c5326cbf54e94.webp

 

russia_russian_empire_versus_turkey_ottoman_empire_map_britannica.thumb.jpg.7918494d062df4f62580c884324ed35a.jpg

 

Kilde til kart: Encyclopedia Britannica

Skrevet
8 hours ago, Dragavon said:

 

Enda en til i dag!

Quote

UAVs attacked the Astrakhan gas processing plant in Russia.

“The Astrakhan gas processing plant was attacked. This is one of Russia’s key energy facilities, which ensures the processing of gas condensate and the production of gasoline, diesel fuel and more,” he wrote.

Kovalenko also noted that the plant has a significant impact on Russia's military and industrial complex, as the fuel and energy sector is the primary source of funding for the defense sector.

Video i linken under:
https://www.ukrinform.net/rubric-ato/3955744-drones-attack-russias-astrakhan-gas-processing-plant-ccd.html

 

Begge er nå notert i Refinery status tracker:

https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1NfYoI5Qv2XO0I9wDOoJTqe8Y6PRIgESAm3MLQKFUFWA/htmlview#

  • Liker 4
  • Hjerte 4
Skrevet
Dragavon skrev (1 time siden):

 

Trenger en virkelighetsorientering den damen. Er det noen på denne planeten som tror at Ukraina eller Russland kan vinne denne krigen?

Kanskje vi skal følge USAs president som har et ønske om å avslutte. Bare en tanke. 

Gjest Slettet-1pbivM
Skrevet
Homba skrev (51 minutter siden):

Trenger en virkelighetsorientering den damen. Er det noen på denne planeten som tror at Ukraina eller Russland kan vinne denne krigen?

Kanskje vi skal følge USAs president som har et ønske om å avslutte. Bare en tanke. 

Dersom vesten svikter Ukraina og stanser støtten slik enkelte tar til ordet for er det ikke utenkelig at Russland kan vinne. Da er det fare for at flere land kan bli angrepet, Russland har allerede angrepet Georgia og blandet seg inn i valg i Moldova og truet dem. Derfor er det viktig at vi fortsetter å støtte Ukrainas kamp for frihet og selvstendighet og påføre russerne tap så de ikke kan fortsette krighissingen og aggressjonen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...