Dr.Peedee Skrevet fredag kl 08:12 Skrevet fredag kl 08:12 Gunfreak skrev (1 minutt siden): Har ikke opplevd problemer med å løfte headsetet. Og så lenge jeg spiller sims er det ikke nødvendig å room set up. Det største problemet er når jeg er tvunget til å bruke steam vr. Pimax room setup og steam vr. Er ikke helt venner. Når jeg spiller i steam og jeg legger fra meg headsetet på bordet for en do tur. Eller sjekke hvorfor det er oppstandelse i hundegården. Så er alt fucked når jeg kommer tilbake. Når jeg tar på meg headsetet er jeg på gulvet i spillet. Og det er bare å gå ut av spillet, steamvr og reset room på Pimax play. Bruker jeg open xr(som når jeg spiller UEVR spill. Går det greit. Da kan jeg spille i mange dager uten at jeg må inn på room setup in Pimax. Det står mellom super og light, light er jo mye lettere økonomisk. Men frykter jeg vil merke downgraden. Er såpass avhengig av vr at jeg nesten vurderer å løpe ned på elkjøp og kjøpe en Q3 som et nikotin plaster til jeg får fiksa et skikkelig PCVRA headset. Men når jeg leser om alt de Q3 folka må gjennom for å få brukbar ytesle og slikt frister ikke det. Jeg har flere flat spill å spille, men savner allerde å fly i dcs. Og det har bare gått en dag. Q3 er ikke så gale. Hva må Q3 folka igjennom mener du ? Jeg brukte Q3 på hytta i år - helt til jeg fikk absitinens og dro hjem og henta Crystal Super. Er jo bare å bruke Virtual Desktop. Med din maskin kan du sette alt på full pupp sannsynligvis. Ikke kjøpe Quest 3 uten headstrap pakka med batteri på.
Gunfreak Skrevet fredag kl 08:27 Skrevet fredag kl 08:27 10 minutes ago, Dr.Peedee said: Q3 er ikke så gale. Hva må Q3 folka igjennom mener du ? Jeg brukte Q3 på hytta i år - helt til jeg fikk absitinens og dro hjem og henta Crystal Super. Er jo bare å bruke Virtual Desktop. Med din maskin kan du sette alt på full pupp sannsynligvis. Ikke kjøpe Quest 3 uten headstrap pakka med batteri på. Har ikke bra nok WiFi til å bruke virutal desktop (fant det ut med Q3) om jeg skal investere i ny WiFi og slikt, er vi mist oppe i Crystal Light pris. Jeg ser mange som bruker DCS har mye ytelse problemer i spillet enten det er med kabel eller virutal desktop. Jeg venter på noe penger, så må jeg telle kroner og ører for å se hva jeg kan få til. Jeg har jo G2 lignende under er lag med støv. Men igjen sette oppe all den softwaren igjen, for det som er markant dårligere fidelity er meh. Har blitt en size queen når det kommer til VR grafikk desverre. Jeg kunne bestilt en light i dag. Og den sikkert ville komme i neste uke (om de ikke er utsolgt fra proshop) men igjen hvor mye downgrade snakker vi her?
Gunfreak Skrevet fredag kl 08:31 Skrevet fredag kl 08:31 Ser light'en har betydelig lavere oppløsning. Men jeg kjører min OG på 80% så hvor stor er forskjellen?
Gunfreak Skrevet fredag kl 08:38 Skrevet fredag kl 08:38 Rettelse jeg blinksa, sammenlignet med super og ikke OG. Så da ble det light. Er den ikke bra nok, sender jeg den tilbake.
ps5 Skrevet fredag kl 08:56 Skrevet fredag kl 08:56 (endret) 48 minutes ago, Gunfreak said: Er såpass avhengig av vr at jeg nesten vurderer å løpe ned på elkjøp og kjøpe en Q3 som et nikotin plaster til jeg får fiksa et skikkelig PCVRA headset. Men når jeg leser om alt de Q3 folka må gjennom for å få brukbar ytesle og slikt frister ikke det. Jeg har flere flat spill å spille, men savner allerde å fly i dcs. Og det har bare gått en dag. Du vil antagelig føle du er ute i tåka når du prøver q3 grunnet den særdeles mye lavere oppløsningen, og da spesielt på sims og andre hvor detaljer betyr noe. Q3 er fin men kun for enkle standalone titler. Dette er forøvrig grunnen til at jeg ikke engang tør prøve crystal super.. (light og OG har begge 2880 x 2880 resolution per eye og samme paneler). Endret fredag kl 08:59 av ps5 1
Dr.Peedee Skrevet fredag kl 08:57 Skrevet fredag kl 08:57 Gunfreak skrev (14 minutter siden): Rettelse jeg blinksa, sammenlignet med super og ikke OG. Så da ble det light. Er den ikke bra nok, sender jeg den tilbake. Det du mister ved å gå for Light og ikke Super - som du ville merket lett ved sammenligning, er den bra større FOV på Super. Oppløsningen på Light og OG Crystal er bra den! (Bare at den er enda bedre med Super ). Men du er vant til FOV på Crystal så null problem det. Men - ingen eye tracking på Light... Og den ytelsen jeg får med Super ved bruk av eye tracking i DCS er ... rå. Men du er jo ikke glad i eye tracking når du gjør opptak så... tja. Blir neppe gale med Light. Og den sitter bedre på hodet, null batteri. Du blir nok glad i den. Min Light hadde bedre linser enn min OG Crystal også, med mindre chromatic abberation. Kan ha vært tilfeldig, men er kanskje også fordi de har fått opp kvaliteten med årene siden OG Crystyal kom.
Gunfreak Skrevet fredag kl 09:10 Skrevet fredag kl 09:10 12 minutes ago, Dr.Peedee said: Det du mister ved å gå for Light og ikke Super - som du ville merket lett ved sammenligning, er den bra større FOV på Super. Oppløsningen på Light og OG Crystal er bra den! (Bare at den er enda bedre med Super ). Men du er vant til FOV på Crystal så null problem det. Men - ingen eye tracking på Light... Og den ytelsen jeg får med Super ved bruk av eye tracking i DCS er ... rå. Men du er jo ikke glad i eye tracking når du gjør opptak så... tja. Blir neppe gale med Light. Og den sitter bedre på hodet, null batteri. Du blir nok glad i den. Min Light hadde bedre linser enn min OG Crystal også, med mindre chromatic abberation. Kan ha vært tilfeldig, men er kanskje også fordi de har fått opp kvaliteten med årene siden OG Crystyal kom. Kan hende Light blir midlertidig, enten om det blir en super senere eller om det kommer noen spennende nyheter i løpet av året.
Gunfreak Skrevet fredag kl 09:12 Skrevet fredag kl 09:12 Har kjørt en 3d Mark test bare for å være sikker på at det ikke er grafikk kortet som er tullete, men det ser ut til å være akurrat der det skal være
Enceladus Skrevet fredag kl 12:57 Skrevet fredag kl 12:57 (endret) 4 hours ago, Gunfreak said: Har ikke bra nok WiFi til å bruke virutal desktop (fant det ut med Q3) om jeg skal investere i ny WiFi og slikt, er vi mist oppe i Crystal Light pris. Jeg ser mange som bruker DCS har mye ytelse problemer i spillet enten det er med kabel eller virutal desktop. Jeg venter på noe penger, så må jeg telle kroner og ører for å se hva jeg kan få til. Jeg har jo G2 lignende under er lag med støv. Men igjen sette oppe all den softwaren igjen, for det som er markant dårligere fidelity er meh. Har blitt en size queen når det kommer til VR grafikk desverre. Jeg kunne bestilt en light i dag. Og den sikkert ville komme i neste uke (om de ikke er utsolgt fra proshop) men igjen hvor mye downgrade snakker vi her? Er det virkelig så ille å gå tilbake til G2? Den har da ålreit oppløsning? Og nå funker jo drivere igjen også. Men den har vel fresnel linser og ikke pancake, så det er jo kjipt... Mulig du kan selge den nå da for en okei pris. Endret fredag kl 12:57 av Enceladus
Gunfreak Skrevet fredag kl 13:55 Skrevet fredag kl 13:55 55 minutes ago, Enceladus said: Er det virkelig så ille å gå tilbake til G2? Den har da ålreit oppløsning? Og nå funker jo drivere igjen også. Men den har vel fresnel linser og ikke pancake, så det er jo kjipt... Mulig du kan selge den nå da for en okei pris. Tror nakken min hadde takket meg for å bruke G2 igjen. Den har en grei oppløsing, med G2 har aldri hvert bra på ytelse. Jeg fikk markant FPS boost når jeg gikk til crystal selv uten foveated rendering. Den har jo også et notorisk lite sweet spot.
Gunfreak Skrevet i går, 20:14 Skrevet i går, 20:14 Det kan jeg hente CL på extra. Ikke dårlig med tanke på at jeg bestilte på Fredag. Så den skryten skal Proshop og postnord ha. Det passer fint, jeg skal jobbe på jobben til Kona i mårra fra 8 til 11, så da går jeg de 30 meterne til extra før jeg tar bussen hjem.
Gunfreak Skrevet 10 timer siden Skrevet 10 timer siden CL er hus, spent på om alt går bra, men fy faen så kort den strøm kabelen var da, den når jo ikke en gang ned til den nærmeste av mine skjøtelendinger 1
Dr.Peedee Skrevet 9 timer siden Skrevet 9 timer siden (endret) Gunfreak skrev (51 minutter siden): CL er hus, spent på om alt går bra, men fy faen så kort den strøm kabelen var da, den når jo ikke en gang ned til den nærmeste av mine skjøtelendinger Spent på hva du synes.Hadde Crystal Light hatt eye tracking så hadde jeg kanskje valgt den som permanent erstatter for min OG Crystal og ikke Super som jeg endte opp med. Spiller jo MSFS 2024 også nå og det krever enda mer enn DCS i VR, men eye tracking og Quadviews også der gjør det spillbart med Super. Men dine innstillinger for OG Crystal uten eye tracking aktivert, som jeg skjønner du gjør fordi du recorder mye, er vel direkte overførbare til Crystal Light - selv om den krever mere CPU cycles for headset tracking. Hadde vært kult om du fikk bedre linser på Light. Det fikk jeg. Endret 9 timer siden av Dr.Peedee
Gunfreak Skrevet 4 timer siden Skrevet 4 timer siden 4 hours ago, Dr.Peedee said: Spent på hva du synes.Hadde Crystal Light hatt eye tracking så hadde jeg kanskje valgt den som permanent erstatter for min OG Crystal og ikke Super som jeg endte opp med. Spiller jo MSFS 2024 også nå og det krever enda mer enn DCS i VR, men eye tracking og Quadviews også der gjør det spillbart med Super. Men dine innstillinger for OG Crystal uten eye tracking aktivert, som jeg skjønner du gjør fordi du recorder mye, er vel direkte overførbare til Crystal Light - selv om den krever mere CPU cycles for headset tracking. Hadde vært kult om du fikk bedre linser på Light. Det fikk jeg. Sånn bortsett fra den jævlig korte strømledningen gikk setup greit. Originale mista Dmas'ne sine så de sitter på Light nå, jeg har noen som sitter på G2 også. At det er manuell IPD syns jeg bare er bra. Mye lettere er bra, nakken vil takke meg. Ikke noe batteri blir deilig. Noe uvant at du ikke kan slå den av og på. Første jeg merket når jeg slo på på DCS var at bakgrunnen hadde mer blåskjær. Men virker ikke som det mer kalde farget er i oppdragene. Bruker samme oppløsning som på OG, ser jeg tydeligvis har den uten local dimming. Jeg får 65-75fps. Men har fått den klassiske "lagg følelse" når man ser over skulderen og ned på bakken. Som mange sliter med i VR. Men jeg hadde ikke i OG Crystal selv uten foveated rendering. Burde ikke få lagg følelsen med rett under 70fps. Skal teste et skikkelig oppdrag i mårra. Med mye mer enheter og se hvordan det går. 1
Dr.Peedee Skrevet 4 timer siden Skrevet 4 timer siden Gunfreak skrev (14 minutter siden): Sånn bortsett fra den jævlig korte strømledningen gikk setup greit. Originale mista Dmas'ne sine så de sitter på Light nå, jeg har noen som sitter på G2 også. At det er manuell IPD syns jeg bare er bra. Mye lettere er bra, nakken vil takke meg. Ikke noe batteri blir deilig. Noe uvant at du ikke kan slå den av og på. Første jeg merket når jeg slo på på DCS var at bakgrunnen hadde mer blåskjær. Men virker ikke som det mer kalde farget er i oppdragene. Bruker samme oppløsning som på OG, ser jeg tydeligvis har den uten local dimming. Jeg får 65-75fps. Men har fått den klassiske "lagg følelse" når man ser over skulderen og ned på bakken. Som mange sliter med i VR. Men jeg hadde ikke i OG Crystal selv uten foveated rendering. Burde ikke få lagg følelsen med rett under 70fps. Skal teste et skikkelig oppdrag i mårra. Med mye mer enheter og se hvordan det går. Angående lagg følelse… sjekk denne tråden, særlig første og siste post. Vet ikke om det hjelper: https://forum.dcs.world/topic/371488-crystal-light-ghosting/#comment-5691051
Gunfreak Skrevet 3 timer siden Skrevet 3 timer siden 14 minutes ago, Dr.Peedee said: Angående lagg følelse… sjekk denne tråden, særlig første og siste post. Vet ikke om det hjelper: https://forum.dcs.world/topic/371488-crystal-light-ghosting/#comment-5691051 Oh takker for tips. Skal sjekke hva det står på min
ps5 Skrevet 3 timer siden Skrevet 3 timer siden 50 minutes ago, Gunfreak said: Sånn bortsett fra den jævlig korte strømledningen gikk setup greit. Originale mista Dmas'ne sine så de sitter på Light nå, jeg har noen som sitter på G2 også. Gjenbruk av DMAS er fine greier, mine eks-G2 funker tipp topp men filingen for å få de til å passe var en liten times blodslit. 1
Gunfreak Skrevet 1 time siden Skrevet 1 time siden 2 hours ago, Dr.Peedee said: Angående lagg følelse… sjekk denne tråden, særlig første og siste post. Vet ikke om det hjelper: https://forum.dcs.world/topic/371488-crystal-light-ghosting/#comment-5691051 Den var satt på 1, satt den på 2 og skal teste i mårra 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå