Gå til innhold

Tråden for egne og andres dashcam-videoer


Runar

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Leo_ skrev (23 timer siden):

Ser stadig oftere de som blinker til venstre før rundkjøringa, for så å blinke seg ut og kjøre rett frem. Virker som noen ikke forstår når det kan være lurt å blinke inn i rundkjøringa....

Min far har laget denne regelen for seg selv. Han sier at når du blinker til venstre så vil biler fra høyre stoppe for å vike 🤦‍♂️ Det han ikke vil forstå er at en vakker dag så blir noen å tenke "aha! han skal hele veien rundt", så kjører de på han siden han egentlig skulle rett fram.

  • Liker 5
Sydvest skrev (På 4.5.2021 den 19.58):

Min far har laget denne regelen for seg selv. Han sier at når du blinker til venstre så vil biler fra høyre stoppe for å vike 🤦‍♂️ Det han ikke vil forstå er at en vakker dag så blir noen å tenke "aha! han skal hele veien rundt", så kjører de på han siden han egentlig skulle rett fram.

Det som gjerne kan skje er at bilen bak tror han skal til venstre sånn at han bak vil kunne forsøke å passere på høyre side, spesielt motorsykler som gjerne har god plass til høyre for en bil som skal til venstre. Første gang jeg opplevde dette på motorsykkel kom jeg forbi nesa på bilen med et nødhyl, men jeg vurderte et øyeblikk å stoppe og banke bilføreren helseløs. Det er selvfølgelig ikke en rasjonell ting å gjøre, men adrenalin etter å ha blitt lurt forbi og inn i en potensiell livsfarlig situasjon gjør noe med hodet.

  • Liker 4
  • 3 uker senere...

Endelig var det min tur. 

Veldig få som skal rundt rundkjøringen, han her klarte også å ligge helt til siden slik at jeg antok at han ikke skulle rundt. Veien er dårlig opp til boligfeltet, så om man ikke legger seg helt over slik at du får venstre dekkside på den gode, så er det så vidt to biler kan passere. Alltid like morsomt å kjøre på disse helligdagene. Lyden er tatt vekk, kom noen fine gloser som ikke passer seg på nett.

 

BertNaked skrev (2 timer siden):

Forstår ikke

Tok veldig lang tid før jeg selv skjønte det: I bakken opp fra rundkjøringen er det dårlig dekke og bilen foran velger å kjøre midt i veien i stedet for å holde til høyre der veien er dårlig og vike for motgående trafikk.

  • Liker 2
  • Innsiktsfullt 1
ExcaliBuR skrev (15 timer siden):

Så ut som en som plutselig kom på at h*n skulle av akkurat der. Og istedenfor å snu, så var det livsviktig å hive seg inn! 🤦‍♂️

Var vel akkurat det som skjedde ja, fikk meg vertfall en liten stuss. Tenkte først han hadde en plan om å parkere langs veien på høyresiden min, men han skulle vist videre ned bakken 😅

Ungdommer som raser av gårde uten å se seg for. 2 x 2 på en sykkel.
Skjønte hva som var på ferde når jeg så de på fortautet så holdt lav fart. Han i blått så meg tydeligvis etterhvert, men de første tror jeg ikke fokuserte på annet enn rett forover:
https://youtu.be/_jwJV0NIQVc

  • 4 uker senere...
  • 2 uker senere...
Gjest Slettet+6132

En KIA Optima med forhjulstrekk og Plug in el motor. Regnvåt vei, litt nedoverbakke og 2-3 grader i lufta. Litt lite sikt til høyre under utkjøring, så jeg kommer litt tett på de som kommer ned bakken. Låser kjapt girkassa i 2, gir full gass. Det er god plass og de kjører i lav fart også fordi de ser jeg er i ferd med å kjøre ut. Det er en liten kneik opp på veien fra utkjørselen.

Legg merke til når de nyinnkjøpte kalde piggfrie dekka begynner å spinne på den våte veien, Da blir det varmt og det kommer masse damp. Paret i bilen bak hadde nok null sikt i noen sekunder.

Ikke planlagt, og jeg ante ikke at jeg kunne begynne å spinne sånn. Bilen lå fint og rett på veien takket være elektronikken i antispinn-systemet? 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...