Mistenker at om en måneds tid, så blir Marathon lagt ned og vi har en lignende artikkel. Når man prøver å karre seg inn i et mettet marked, så nytter det ikke å være middelmådig. Du må ha et spill som er unikt og bedre enn de spillene som allerede er ute. Folk hopper ikke over på et nytt spill som er dårligere enn det de allerede spiller.
Vi går i samme bane og rotasjons akse som vi alltid har gjort. Du snakker bare tøv. Solen har sine sykluser med lav og høy aktivitet, det påvirker været vi opplever. Lite aktivitet på sola så blir det kaldt, mye aktivitet så blir det varmt. Det er ikke noe mer hokus pokus enn det.
På samme måte vet vi at det var istid for 10K år siden. Isen begynte å tine lenge før vi mennesker begynte å dra olje ut av jorda og forurense planeten.
Vi har målinger 100 år tilbake i tid. Forsker eller ikke forsker så kan vi ikke måle gjennomsnitt temperatur med en så liten prøve.
Vi kan måle gjennomsnitt av 100 år, men jorda er 4,5 Milliarder år. Tar vi gjennomsnitt av det blir nok tallet noe helt annet.
Så banen vi går rundt sola har endret seg? Jeg mener bare at vi kan ikke basere oss på 100 år med data når jorda er 4,5 milliarder år. Vi har alt for lite data til å si at det er menneskeskapt, eller bare naturlige variasjoner.