Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Vi har spist Kylling og Ris nå.🍗🍗🍗🍗🍚🍚😋😋
  3. Trebyggesett på både Ciaran & Ciara Snitter eller Smørbrød??
  4. Vi har søppeldunk Har du vært ute med søppelet i dag??
  5. 31 Oktober 1940 var Battle of Britain over.(Om man bruker den britiske definasjonen) Tyskerne tapte fordi de rett og slett mistet mer fly, piloter og bombemannskaper enn de kunne skaffe. Ofte ble det sagt at Storbritannia nesten tapte og det var bare fordi Hitler skiftet fokus fra angrep på militære installasjoner til å bombe byer at britene vant. Men senere har man dykket i dokumenter og kilder, og slaget ble vunnet fordi britene vant utmattelseskrigen. De hadde flere fly på slutten av slaget enn i starten, ja kvaliteten på de nye hasteutdannede pilotene var dårligere. Men det samme var sant om de tyske og de tyske mistet mange flere piloter. En britisk pilot skutt ned over kanalen eller England, men som kom seg ut, hadde brukbare odds til å være tilbake i lufta i løpet av dager. En tysk pilot som overlevde å bli skutt ned, ville tilbringe resten av krigen i fangenskap. Britene ikke bare tilot, men krevde at sine piloter skulle få hvile. Begynte de å bli utmattet ble de sendt på en tur til London eller satt inn på et herskapshus for å hvile og hygge seg. Tyskerne derimot begynte allerede i 1940 å jobbe pilotene sine i grøfta. Null hvile, de fløy til de døde, ble fanget eller såret så kraftig at de ikke kunne fly. Kanal galskap var et vanlig ord i de tyske rekkene. Så når Battle of Britian offisielt var over, gikk britene over til offensiven, de hadde gjennom hele Battle of Britian bombet Tyskland og Frankrike, men nå ble det satt i høygir. Storbritannia var nå sikret, og oppgaven med å slå Tyskland var i gang, ingen lett oppgave, det ville ikke være større bakke operasjoner i Nord-Europa før Dieppe Raidet sommeren 1942, små commando raids lands Franske kysten og i Norge var det som skjedde. Kampene ville foregå i Middelhavet og Nord Afrika for Commonwealth stykrkene. Så Channel front, ble en nesten 100% luft krig, daglige raids med bombe og jagerfly, planen var å tvinge tyske jagerfly til å fly opp og møte bombeflyene så britene kunne skyte ned jagerfly, samt kanskje kunne bombeflyene gjøre noe skade på det tyske krigsmaskineriet. Denne perioden fra slutten av 40 til slutten av 42 var ekstremt kostbar for britene, mange av de beste pilotene de hadde gikk tapt i denne perioden. Tyske og Commonwealth flyveess falt i stor stil her. Fight or Die setter deg i Spitfire setet til en Polsk pilot som nettopp har blitt sendt til No 92 Squadron i januar 1941. Kampanjen er 12 oppdrag laget på historiske kilder og info. Over 1000 voice overs, historisk korrekte hendelser, taktikker og slikt. I første oppdrag er det en klar og flott vinterdag, vi flyr man fra en flybase til en annen, så ikke noe action her, men du lærer deg å følge ordre, fly på riktig plass i formasjonen. Hele skvadronen på 12 fly i 4 flights (Red, Green, Blue og Yellow) Jeg flyr som Yellow 3 og derfor er jeg helt på venstre side av formasjonen.
  6. Har du fersk krabbe i kjøleskapet??
  7. Regler Er Til For Og Brytes setyrB gO roF liT rE relgeR
  8. Hva slags relevanse har denne amerikanske "being black in US" forskninga til Norge? Har du hørt ordtaket Gripe etter et halmstrå? Du får finne frem noe som har opphav her til lands, eller i det minste Skandinavia (noe som burde være enkelt, når det finnes "tonnevis" med forskning ref deg selv), eller så blir dette bare visvas.
  9. Det lønner seg å lykkes, men det lønner seg egentlig ikke å prøve. De fleste som starter en bedrift mislykkes. Man må være optimist og entusiast. Det er egentlig ikke rasjonelt. Hvis målet bare er å bli velstående bør man satse på en vanlig jobb innen olje, laks eller vannkraft.
  10. Vi ønsker dere alle sammen her i tråden, en fin og god tirsdagskveld.❤️❤️
  11. Å vere montør er ein sak, men ikkje nødvendigvis nok til å kunne godkjenne, signere på samsvarserklæring og stå som fagleg ansvarleg. Installasjonskunnskap er òg noko som må haldast ved like og oppdaterast. Nye regelverk, standarder, installasjonsmetoder osv. At du har erfaring som montør for fleire tiår sidan betyr ikkje at du har gode nok kvalifikasjoner. https://elsikkerhetsportalen.no/elbransjen/installasjon-i-egen-bolig/
  12. Amazon er i VOEC-registeret, så for varer som koster mindre enn 3000 kr krever de inn norsk MVA. Jeg prøvde nettopp å bestille en vare som kostet over 3000 kr, og på siste side før "Utfør betaling", ser jeg at de har lagt til norsk MVA. De følger jo ikke akkurat VOEC-reglene? Det endte med at jeg kansellerte bestillingen. Det blir fort mye styr dersom det ender med dobbel MVA-innbetaling, og påfølgende forespørsel til Amazon om tilbakebetaling av MVA. Er det andre her som har opplevd dette for varer over 3000 kr grensen (ikke nødvendigvis fra Amazon)? Hvordan gikk det i så fall -- ble det dobbel MVA eller ikke?
  13. Min holdning er at vi ikke har ubegrenset med midler, vi må prioritere hva de brukes på. Vi kunne hatt gratis tannlege i dette landet om vi kunne kuttet 7 milliarder i kostnader til sosialklienter som ikke er født i Norge.
  14. Absolutt ikke. Men synes det hadde vært nokså søkt om en person som har gjort så mye ulovlig mens saken har pågått i retten, vel vitende om at alt av medier (utenlandske inkludert) er interessert i det, skulle fått fotlenke. Hvis ikke det har stoppet ham fra å gjøre idiotiske, helt åpenbare, ulovlige ting.. Hva godt gjør en fotlenke..?
  15. Det vakre norske flagget skal ikke røres.
  16. I dag ble det første forsøk på å lage en curry. Ble veldig spontant i og med jeg hadde yougert rester fra dagen før der jeg lagde tzatziki. Så ble div krydder i yougert, la dette være marinaden for kylling over døgnet. Steke enn del løk og andre grønnsaker med curry powder, fennel og stjerneanis. Tilsette litt vann og blende dette til en tykk saus, og helle dette over kyllingen jeg stekte. Til å være første forsøk med curry, så er jeg veldig fornøyd!
  17. Med det uendelige maset mitt om Launch Options på Crimson Desert så går det mye i det for tiden på hoved PCen, på Bazzite ROG Allyen går det og en del i Nine Sols, Hades 2 og Cult of the Lamb
  18. Kort om poengsystemet det Ukrainske militæret bruker for å belønne soldatene sine:
  19. Argumentet er viktig, budbringeren er uinteressant med mindre tråden/debatten er om budbringeren
  20. Det var ikke en artikkel... det er forskning. Hva ønsker du? En fra grønnland? Hva er godt nok? Det burde være ganske kjent for folk flest det her...
  21. Kilden er ikke problemet, men budbringeren altså.
  22. 66) Labyrint-spill - før noe mange måtte ha, nå nesten borte og tilgjengelig i mange app-varianter
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...