All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Hvis teorien din stemmer, så er det ganske selvmotsigende at vi har blant den laveste arbeidsledigheten i historien, samtidig som vi er mer effektivisert enn noen gang tidligere. Premisset for denne tråden er påstanden om at 99 % av befolkningen vil bli arbeidsledig i løpet av de neste 5-10 årene. Det skjer rett og slett ikke. Om så alt vi gjør i dag blir automatisert (noe det åpenbart ikke blir), så finner vi opp nye jobber. Alle slike effektiviserings-epoker ender alltid opp med å kreve mer arbeidskraft, ikke mindre.
-
Når du bruker eufemismen støtte lov og orden om å støtte ICE, har du effektivt sabotert en opplyst diskusjon, kritikken av ICE(o.l.) handler i stor grad om at de regelmessig bryter loven, særlig det første, fjerde, femte og fjortende grunnlovstillegget. [...]Congress shall make no law respecting an establishment of religion, or prohibiting the free exercise thereof; or abridging the freedom of speech, or of the press; or the right of the people peaceably to assemble, and to petition the Government for a redress of grievances [...]The right of the people to be secure in their persons, houses, papers, and effects, against unreasonable searches and seizures, shall not be violated, and no Warrants shall issue, but upon probable cause, supported by Oath or affirmation, and particularly describing the place to be searched, and the persons or things to be seized. [...]No person shall be held to answer for a capital, or otherwise infamous crime, unless on a presentment or indictment of a Grand Jury, except in cases arising in the land or naval forces, or in the Militia, when in actual service in time of war or public danger; nor shall any person be subject for the same offense to be twice put in jeopardy of life or limb; nor shall be compelled in any criminal case to be a witness against himself, nor be deprived of life, liberty, or property, without due process of law; nor shall private property be taken for public use, without just compensation. [...]Nor shall any State ... deny to any person within its jurisdiction the equal protection of the laws. I tilegg til at Trump flere ganger har forsøkt (syv ganger) og lykkes i å sette inn millitæret for å hindre sivil ulydighet, som er i konflikt med det juridiske prinsippet om at millitæret ikke skal brukes som en lokal politistyrke, nettop for å bevare demokrati og ungå totalitarisme, i tilegg til å omgå godkjenning på statlig nivå (han er desverre ikke den eneste presidenten som bidrar til å millitærisere landet). I tillegg til at ICE henretter folk på gaten (René Good, Alex Pretti, Roberto Carlos Montoya Valdez, Silverio Villegas González, Jose Castro-Rivera, Isaias Sanchez Barboza, Keith Porter), og lar folk dø i varetekt. I tillegg til at ICE ikke har noe juridisk autoritet til å håndheve lokale lover, de må ringe politiet. Det er heller ikke lov med racial profiling, å nekte å identifisere seg, overdreven bruk av makt og dødlig kraft og illegitim fengsling. Du ser ut til å mene lov og orden, og vanlige folk slik fascister mener lov og orden, og vanlige folk. [...]in fascism, “law and order” means whatever the leader says, and “law-abiding” means whoever the leader is, and “lawless” means the men of the minority group and leftists and radicals, supposed leftist radicals.
-
Ja, men nå skrev jeg jo et forbehold om at dette kan være markedsføring. Jeg er ikke helt blåøyd heller. Lenken jeg sendte var dog fra en som ikke jobbet hos Anthropic, men var dessverre bak en betalingsmur, så fikk ikke lest saken. Hva sier du til å teste Opus 4.5? Kanskje du blir overrasket? Hadde vært mye mer interessant enn at du synser basert på hva du tror og har hørt. Jeg har brukt andre AI-agenter som fremstår som søppel sammenlignet med Opus 4.5. Uansett, på et personlig plan forholder jeg meg til det jeg faktisk har oppnådd. At noen andre har en teoretisk oppfatning eller mening i strid med dette endrer ingenting for min del.
-
frykter de ikke hører "deg" men lokkes av kortsiktig pengegevinst, fremover å tenke i lange perspektiv. en gang i tiden var jo omtrent ethvert større idrettsarrangement folkefest både på tribunene og foran tv i tusen hjem. f.eks. skøyteløp med store navn "alle" kjente, altså også inkludert folk som ikke var fanatisk sportsinteresserte. jo mer "innviklet" det har blitt å få sett, jo mer av "det brede publikum " faller av over tid. mulig det går an å redde da, hvis staten (?) prioriterer det. Kan vel ikke bli som "før" (tidene og folk har tross alt forandret seg, på mange områder i samfunnet) men noe kan sikkert forbedres.
-
Nei, kraftkrisen er ikke enkel å løse
HF- svarte på inside_997084 sitt emne i Diskuter artikler (Tu.no)
-
Epstein, Jagland og resten av eliten
AtterEnBruker svarte på Vokteren sitt emne i Politikk og samfunn
Noen av de... JA!!! "lov og orden" kan bety alt fra et samfunn som både tar vare på og stoler på sine innbyggere, til enhver Judge Dredd-fantasi som altfor mange tydeligvis ønsker. Det er også derfor det er en populær hundefløyte blandt ytre høyre og hyperkonservative. -
Wow, selskapet som i flere år nå har sagt at utvikleryrket vil dø i løpet av få måneder på grunn av et produkt de selger, sier at deres AI-modell scorer høyere enn selv de beste utviklerne i sine benchmark-tester. Som sagt, dette blir sagt hver eneste gang det kommer nye AI-modeller. Det som faktisk er utrolig er at det fremdeles finnes folk som tror på det.
- 149 svar
-
- 1
-
-
Spikerpistol og elektrisk sag gjorde jobben meir effektiv, dvs behov for færre håndverkere. Nå som mange hus kommer prefabrikert som moduler blir det behov for enda færre håndverkere. Eller sagt på ein anna måte. 4 håndverkere jobber nå fortere enn før og kan dermed bygge fleire hus på kortere tid. Det samme har skjedd inna koding og programutvikling. LCNC er forsatt med vidare og vil garantert bli stort for alle som ikkje har kunnskap om programmering. Alt er på vei over til å støtte seg på AI og utviklinga går svinaktig fort. Asia drar mest sannsynlig ifra alle andre samtidig som di lener seg tungt på AI. Normalt vil effektivitet redusere behovet for fleire arbeidere og er ei bedrift heldig vil auka bruk redusere behovet for nedbemanning i nærmaste framtid. Programmerere står kanskje midt i gulltida si nokre få år til før behovet reduserast. Generelt vil stort sett alle typer arbeid som lar seg effektivisere eller robotisere kreve færre mennesker i arbeid.
- 149 svar
-
- 1
-
-
Det må du bare mene, men det er feil. Det foreligger ikke noen forpliktelse og følgelig heller ikke noe ansvar for å avklare med sin partner eller med andre at det er nødvendig med samtykke om man skal ha sex. Utgangspunktet er svært enkelt: Det kreves samtykke.
-
-
hvor i videoen er dette?
-
I Tested Claude Opus 4.5 Against 5 Real Engineering Tasks | by Manpreet Singh | Everyday AI | Dec, 2025 | Medium Mulig dette bare er propaganda og markedsføring fra Anthropic. Hva vet jeg...
- 149 svar
-
- 1
-
-
147 587
-
29 139
- 70 861 svar
-
- Nedtelling
- 100000
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Det er direkte pisspreik. Du har drukket for mye propagandabrus helt ukrititisk. Som forelder gir staten meg ekstremt mye frihet: - Jeg får foreldrepermissjon fra jobben. - Jeg slipper å bekymre meg for noen form for sykdom hos meg eller barna. - Jeg slipper å bekymre meg for om jeg mister jobben. - Jeg slipper å bruke 100k i året på barnepass. - Jeg slipper å spare til barnas utdannelse.
- 41 svar
-
- 1
-
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Kahuna svarte i et emne i Politikk og samfunn
En spilledåse med Tchaikovsky.. De startet den ikke? Tenk så kult om den spilte svanesjøen? -
https://net4mobility.com/
- 19 svar
-
- 1
-
-
Takk for svar, Har vært å prøvd 3 forskjellige Toyota Proace nå i det siste. Veldig gode biler å kjøre, og veldig billig å kjøre. Men, og det store menet er rust her. Den første bilen var veldig mye rust på(2019 model), under bakpart og bakpart, delvis i hjulbuer samt rundt der skyvedøren går ut. Den andre var litt mindre(2018 modell) og den tredje var også på(2018 modell). Er dette normalt på en slik, vil si ganske ny bil ? Den første var bare gått 130000, den andre ca 82000 og den tredje 84000 km. Jeg har begynt å kikke på Ford Transit heller, hvordan er disse bilene ? Noen med mer erfaring her ? Evt. Volkswagen Caddy Maxi ? Mange takk for all svar 😀
-
Olivia Dean - UFO
-
Ville du flyttet ut i fra Jorden til Månen eller Mars ?
The Avatar svarte på Jobs sitt emne i Politikk og samfunn
Det vil være teknisk mogleg innafor det tidsrommet, i alle fall på månen. Men det blir i praksis å sende ein eller fleire personar i ei blekkboks som då skal bu på månen så lenge forsyningane held. Vi er ganske langt fra å kunne opprette noko som helst som er meir avansert enn ISSI romstasjonen, så det å lage byar og liknande vil ta lang tid. Men å plassere ein mann på månen utan returbillett vil la seg gjere rimeleg kjapt, særleg om ein ikkje stiller veldig høge krav til sannsynlegheita for ei vellykka landing. Når det gjeld sjølve spørsmålet så er det relativt uaktuelt for meg å reise ein slik stad i ei av dei fyrste bølgene. Det å leve i eit lite samfunn hadde eg sikkert takla fint, men det er jo noko med å reise bort frå alle bekvemmelegheiter som finnes. For meg blir det litt som å flytte til Longyearbyen, om eg hadde bestemt meg for å flytte så hadde Longyerbyen vært minst like aktuell som andre småbyar i Norge. Men aldri i livet om eg hadde reist med dei fyrste ekspedisjonane for å bygge opp Longyearyen. Det er noko anna å flytte dit etter at det meste av fasilitetane er godt etablert.- 15 svar
-
- 2
-
-
Ville du flyttet ut i fra Jorden til Månen eller Mars ?
Philber Desanex svarte på Jobs sitt emne i Politikk og samfunn
Rett skal være rett: Musk har hatt en fenomenal evne til å gjennomføre enorme prosjekt sånn som SpaceX. Mulig derfor han mister hodet. Det med mennesker på Mars mener jeg er helt uforsvarlig. Det er sikkert mulig å sende mennesker dit, men det er vanskelig nok å lage en levedyktig koloni på jorden hvor det i det minste er luft og vann. Det vil mest sannsynlig ende som en skrekkfilm. Det er ingen, INGEN måte å fucke opp jorden så ille at Mars er bedre. Worst case på jorden er en atmosfære med 1 promille CO2. Atmosfæren på Mars består av 95% CO2....Vi er bekymret for plast i havet, men Mars har ikke hav. Vi må ta vare på den planeten vi har. Det finnes ingen reserveplanet.- 15 svar
-
- 1
-
-
Vi har drukket Kaffe nå.☕☕😋😋
-
Til alle som vil se Trump sin korrupsjon spesielt de som er Trump suportere. Trump har saksøkt sin egen regjering flere ganger og det største kravet er på 10 milliarder dollar (ca 100 milliarder koner). Når han sitter på begge sider av bordet er det i realiteten mulig at de inngår et forlik uten å starte en rettssak. Det kommer til å bli de Amerikanske skattebetalerne som kommer til å måtte betale Trump. Hva ville Trump fans i Norge ha sagt hvis en Norsk statminister med en like korrupt regjering hadde gjort det samme? Senator Ruben Gallego avfeier finansminister Scott Bessent fullstendig under en høring i Senatets bankkomité om Trumps dristige søksmål på 10 milliarder dollar mot sin egen regjering. I en metodisk avvisning tvinger Gallego Bessent til å innrømme at han ville godkjenne en massiv skattebetalerfinansiert utbetaling til Trump – sin egen sjef som har makt til å sparke ham – for skattelekkasjer som skjedde under Trumps første periode under hans egne utnevnte.
