Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Dette var skremmende lesning, tror det er mye sant i dette dessverre. Det har skjedd en «infantilisering» av befolkningen der alle skal ha det gøy og ingenting skal være slitsomt. Men hva skal vi gjøre med det? Pisk eller gulrot for at folk skal få (flere) barn? (I den tidsepoken som nevnes her har jeg født 4 barn, så føler meg lite truffet her heldigvis 😅)
  3. Noe slikt: https://www.megaflis.no/kjokken/beskyttelsesplater/millex-beskyttelsesplate-40x90-cm-frostet-glass Du kan lime den på veggen med silikon og fuge rundt hele platen med silikon. Anbefaler hvit plate og hvit sanitærsilikon
  4. – Dette livet er en katastrofe. Disse forholdene er ikke engang egnet for dyr. Jeg vil gjenoppbygge hjemmet mitt og leve i et fritt Palestina. Ikke under et mandat, kontroll av tvilsomme komiteer, eller noen andre. Israelske myndigheter forteller deg at du skal dra til et trygt område, men når du kommer dit, kan du bli drept. Eller du kan oppleve at du sitter der, med barnet ditt i armene, hodet avkappet, deler av kroppen borte, eller beina avrevet, sier Mahmoud Ibrahim Kallab i Gaza. Donald Trumps såkalte Fredsråd planlegger en leir for titusenvis av palestinere nær restene av byen Rafa. Der skal palestinere huses i midlertidige brakker. Leiren skal styres av en komité underlagt «Fredsrådet». Leiren kalles en «humanitær sone», men eksperter mener at det minner om en interneringsleir eller fengsel. For ett år siden sa Israels forsvarsminister Katz at målet var at nesten hele Gazas befolkning, rundt 2 millioner mennesker, skal inn i slike konsentrasjonsleirer og holdes der med tvang. – Det eneste vi kan si med absolutt sikkerhet, er at det ikke vil bli noen frigjøring for palestinere i disse sonene. Det blir et system der kun full underkastelse overfor det israelske regimet aksepteres. Om leirene skal bidra til deradikalisering, så er det ingen tvil. Svaret er et rungende nei. https://www.nrk.no/artikkel/frykter-fengsel-i-fengsel-1522672
  5. Det blir jo ikke lavere forbruk......... Folk har norgespris. Nå selskapene får verdien og folk bruker strømmen uansett. Dette sier du jo selv? Det eneste man får er dårligere økonomi hos selskaper som må bruke strøm, kanon økonomi hos produsentene og en risiko for at en livsviktig vare får knapphet. Myndighetene bruker masse penger, som går rett til kommunale og private selskaper men de tjener så my penger t det går vel i pluss uansett. Hvis ikke øker de bare noen skatter så ordner det seg.
  6. Mye av wokegreiene minner om gamle sketcher fra Eia og Tufte Johansen.
  7. Mener du vi bør kutte ut navstøtte for boligløse, altså kommunale boliger? Skjønner ikke hva du mener med at nav på noe område er likeverdig med forsikring.
  8. Alltid hyggelig å se noen knipse mannebabyene på pungen. Imponerende tempo på Sony Santa Monica! Kanskje jeg spiller dette på PS6 hvis ikke Xbox fortsetter å gi meg gull på Gamepass.
  9. Jeg ville nok begynt med denne før jeg hadde kjøpt Master Chief Collection og spilt 2-3-reach og eventuelt 4 og 5. ODST spilte jeg nylig og det er et bra spill men dårligere enn alle de andre, inkludert Halo 5. De som sier noe annet har ikke prøvd å traske rundt i tomme New Mombasa nylig, det er gudsjammerlig kjedelig.
  10. Akkurat det tror jeg ingen nordmenn er opptatte av
  11. Nei, men du trodde ikke det var mulig å bli det.
  12. Jeg sikter ikke til statsborgerskap. Nordmann er en etnisk betegnelse, ikke beskrivelse av statsborgerskap.
  13. For å bli statsborger i Somalia må du bo der sammenhengende i 7 år. Så det er mulig, hvis du ønsker det.
  14. Combat/Campaign Evolved -> Halo 2: Anniversary -> Halo 3. Har ikke spilt Campaign Evolved enda, så vet ikke om det er best å spille det eller originalen, så det får du ta en avgjørelse på selv 😄 Halo 3: ODST og Halo Reach er seperate historier i samme unnivers, men passer bra å ta ODST først og så Reach etter Halo 3. Da er du ferdig med alle Halo spillene fra Bungie, og kan fortsette med Halo 4 -> Halo 5 -> Halo Infinite. Jeg liker personlig ikke så godt disse som kom etter Bungie ga seg, men mange som mener at Halo 4 er en av de beste i serien f.eks, så du får eventuelt teste og vurdere selv 😊 Halo: Master Chief Collection er en bundle som har de fleste spillene inkludert, så kan anbefale den + eventuelt Campaign Evolved dersom du starter med den 😊 Lykke til! Hilsen en Halo veteran
  15. Det er ikke galt når de er antisemittiske, bare når det er folk fra ytre venstre som demonstrerer mot Israel.
  16. Ja, men de har lov til å være raserene - samer i Norge har gjennom domsavsigelse fått bekreftet av myndighetene at de er urfolk i Norge, selv om det er et falsum. Samer er innflyttere i Norge flere tusen år etter at de første nordmenn risset inn runer langs norske kysten også i Finnmark etter siste istid. Begrunnelsen er at de bebodde Finnmark. Skulle hvite som bebodde Nord-Amerika også fått betegnelsen urfolk? Selvsagt ikke. Og de er temmelig rasebevisste, nordmenn er de ikke - de er samer, punktum. For det gir dem urfolk-privilegier. Greit at de ikke er nordmenn, men alle kan som kjent bli nordmann - men nordmenn kan ikke bli samer. Hmm. Pakistanere og somaliere kan også bli nordmenn i følge nytale, men kan vi bli somaliere? Tror ikke det.
  17. Nazi-uttalelsene og annen skitt fra unge republikanere kommer i hu.
  18. Ja, det er 13 år siden. Du klarer helt fint å plukke frem folk fra høyresiden som har både uttalt seg å gjort ting de angrer på siden da. Han har som sagt angret på hva han har sagt, og har ikke begått kriminelle handlinger. Husker du advokaten Tor Erling Staff?
  19. Ja, la oss håpe folk gjør det.
  20. Ikke hyggelige nyheter i seg selv, men på den andre siden så tvinger dette Trump og MAGA til å forstå hvem som er de onde og hvem som der de gode i verden.
  21. @Maskinfører Nam nam, den så skikkelig saftig og god ut. 🤤 Idag ble det enkel middag, gomorgen youghurt vanilje med melk på si. Ble for mye mat igår, ingen stor matlyst idag. 😊
  22. Problemet er at det kun er siviliserte Vesten som må hanskes med woke og historieforfalskning grunnet venstresiden og andre antivestlige. Hvorfor skal vi holde på med dette tullet når ingen andre gjør det? Er det noen ikke-vestlige som blir fornærmet om vi ikke endrer historien for romanfigurer og karakterer, også for faktiske personer for å vise hvor selvhatende vi er? Vikinger, Cleopatra og Jesus blir nå spilt av subsahariske afrikanere selv om det selvsagt er historieforfalskning kun for å vise at vi skal fylle kvoten (diversity) for å være politisk korrekte. Derimot - å caste hvite skuespillere til å portrettere afrikanske og asiatiske personer og karakterer ville blitt betraktet som en dødssynd - og rasisme. Helt uhørt. Man skulle tro vestlige personer utgjør flertallet i verden men vi er bare 10%, allikevel har vi ansvaret for alle andres ve og vel - og vi må aldri fremme egen kultur. Vi har ikke engang kultur i følge venstresiden - som stadig stiller spørsmål om hva vår kultur er. Christopher Nolan som jeg tidligere har hatt sansen for er nå bare én til i den lange rekken av feige integritetsløse vestlige filmskapere. Veldig skuffet over han.
  23. I dag
  24. 27 376
  25. Hvorfor skal alt standardiseres i filler? Skal vi sørge for at vi får en pakke som ikke passer noen da? Eksempelvis på innbo er det tildels stor forskjell mellom de ulike tilbyderne, for meg er det en tilbyder som passer bedre enn andre fordi denne tilbyderen har bedre betingelser for gjenstander jeg bruker i flere av mine hobbyer. For bilforsikring er det også ulike vilkår hos ulike tilbydere, noen passer meg bedre enn andre her også, det samme gjelder snøscooterne mine. Spleis som det brukes her er jo det samme som forsikring egentlig, forsikring er jo bare en spleis der en kommersiell aktør får inn pengene på forhånd og utbetaler når betingelsene tilsier det.. Jeg mener vi fortsatt skal ha en utstrakt avtalefrighet, jeg mener også det skal være frivillig å forsikre egne eiendeler og at det dersom det er pant i eiendelen må være opp til långiver å ha betingelser som påbyr forsikring med visse minstekrav til dekning.
  26. Noe som få vet er at disse "fremmedarbeiderne" også kom med andre ting enn bare arbeidskraft. "Det finnes mange forklaringer på hvor pakbitene kom fra. Noen trodde det ble produsert av apotekenes laboratorium, og at det skulle sendes til Bangladesh som medisinsk nødhjelp. Men av boken «Heroin: Narkotika i Norge» (Cappelen, 1977) kommer det frem at pakbitene ble smuglet inn av «pakistanske fremmedarbeidere». Derav navnet. Et avisoppslag fra denne tiden viser at pakbitene ble distribuert av pakistanske statsborgere med arbeids- og oppholdstillatelse i Danmark, og deretter transportert til Norge. Tablettene var ofte illegalt fremstilt." https://www.aftenposteninnsikt.no/viten/da-heroinet-kom-til-norge Avisoppslag fra 70 og 80 tallet når det gjelder narkotika og spesielt beslag av heroin og andre opiater viser til at det veldig ofte var pakistanere som ble tatt for smugling, jeg blir ikke forundret hvis suksessen til de som ikke ble tatt la grunnlaget for de pakistanske gjengene som A-gjengen, B-gjengen og Young Guns.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...