Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Er en SKOG av monitorer, hvorfor akkurat den modellen?
  3. Elkjøp har en det bra kampanjer for tiden, ser ut som om de gjør alvor av å gå Komplett i næringa.
  4. Nettopp først og fremst, ikke utelukkende og det er noe vi vet, slutt å lag stråmenn.
  5. Alan Cumming var solid i The Good Wife. Synd at karakteren bare dukka opp i sånn 2 episoder av spinoffen The Good Fight. Det var serier som kunne bruke disse karakter-skuespillerne godt. Likte du Tip Toe så anbefaler jeg å sjekke ut andre serier fra Russell T. Davies (men ikke Doctor Who og disse sci-fi seriene hans), slik som Years and Years, Queer as Folk, eller Cucumber (som deler univers med Banana, som er en slags antologi-serie).
  6. Forbløffende like, hva er det som er forskjellen? Jeg mener du kan ønske woke dit sola aldri skinner ved å ikke se på noe du oppfatter som woke, når jeg ikke liker noe så kan jeg godt klassifisere det som det ene eller andre, men jeg syter ikke på internetten over at jeg ikke likte det og konkluderer med at ingen andre heller bør se det og at det er en fare for samfunnet, det er noe som heter kunstnerisk frihet, og det bør jo faktisk godtas, vil du ikke se på det så ikke gjør det. Her har vi nok en anti-woker. https://www.nettavisen.no/nyheter/tok-seg-til-rette-i-nabolagets-lesekiosk-utrolig-frekt/s/5-95-3168971
  7. Sitat fra ditt eget innlegg for 21 timer siden: Adhdskyldes først og fremst genetikk, det vet vi.
  8. Motene forandrer seg og ekshibisjonismen har gode kår i dagens Norge. I dag er det tydeligvis svært viktig å normalisere ADHD, botox, cannabis, kokain, influencere, transkjønnede osv osv slik at man kan bortforklare avvikende oppførsel og livsstil. Da kan man fritt fram oppføre seg som en idiot, leve ut sine minst bærekraftige fantasier eller selge tåpelige clickbites uten konsekvenser, men med masse oppmerksomhet og sympati. Hvorfor ikke heller heltedyrke den store massen av mer normale mennesker som fortsatt sørger for at samfunnet fungerer ?
  9. Stråmann, ingen har sagt det.
  10. Fikk en bump fra 988 000 til 1 023 000 i årets oppgjør i et av de store konsulenthusene. Ganske fornøyd med lønnen opp mot innsatsen jeg legger inn i hvert fall 😅
  11. Nå bare projiserer du, for dette minner mer om hva du driver med her, du vil helst at adhd skal skyldes vårt moderne liv, annet enn det det er det ikke stort mer å sin enn at du burde finne noe faktisk forskning på det og ikke drive å synse så fælt som du faktisk gjør.
  12. De estimerte totale kamptapene til fienden fra 24.02.22 til 04.08.26 var omtrent:
  13. Trump sparker vel alle som ikke gjør og mener som han. Typisk eksempel på diktaturer.
  14. Takk for at du støtter mine kilder. De er som du selv skriver basert på tiår med forskning og fremført av erfarne eksperter fra flere fagområder.
  15. Dagens pensjonsordningar er ikkje like gode som før, og det betyr at dagens generasjonar bør spare privat i tillegg til offentleg og tenestepensjon gjennom jobben. Ideellt sett bør ein starte tidleg, men det påverker økonomien i ein fase av livet der du har behov for mest. I 20-30-åra er det utdanning, studielån, bustad og kanskje familie med born. Mange må nok jobbe til opp mot 70 år for å få full opptjening, i tillegg til å spare privat. Dvs. at ein sparer dei åra behovet er størst for å ha nok til livet etter fylte 70 år. Det er sikkert ein del som vil reise og bruke penger i 70-åra, men eg synest det er litt bakvendt å ofre tid og penger når livet er på det travlaste og du er best i fysisk stand for det. For min del ser eg ikkje noko problem med å ha ein pensjon som er mindre enn det eg har i inntekt i dag som småbarnsfamilie. Til den tid har ein gjerne lite eller ikkje lån, du skal kun ta vare på deg sjølv og kanskje ein partner. Eg ser ikkje noko poeng i å jobbe og spare i 20-40-årene for å kunne ha 100% pensjon når eg er 70. Då vil eg heller prioritere livet i ung alder og klare meg med mindre når/om pensjonstida kjem. Som fleire har poengtert er midlar i bustad òg ein måte å spe på pensjonen om det skulle bli behov for. Med mindre du har eit mål om at ev. arvingar skal få mest mogleg så ser eg ingen problem med å bruke bustaden til å finansiere den tida.
  16. Aha, så du trenger kun kilder som støtter ditt eget snevre standpunkt ? Interessant reaksjonsmønster som man ellers forbinder med ekkokammer og religiøse sekter….
  17. Så typisk stuten Trump: https://www.tv2.no/nyheter/kilder-til-cnn-ble-rasende-na-vil-han-fjerne-henne/19098796/ Rettsstatens prinsipper, integritet, lover, regler og beviser er helt underordnet hans behov for alltid å ha rett og kunne skylde på alle andre når noe går skeis. USAs omdømme fortsetter å falle inntil Trump er sperret inne på galehus. Hvis ikke USA tar et oppgjør med seg selv, vil sirkuset fortsette etter at han ligger i grava og da er fremtiden mørk for USA…
  18. I dag
  19. Snart blir det store problemer for putin og fortsette krigen. https://oilprice.com/Energy/Energy-General/Russia-Is-Running-Out-of-Soldiers-Oil-and-Time.html
  20. https://understandingwar.org/research/russia-ukraine/russian-offensive-campaign-assessment-august-3-2026/
  21. Dette er riktig. Mange gamle enheter nekter og lade hvis man prøver og lade den med USB-C/USB-C kabel fra en moderne lader. Jeg har en helt ny billigstøvsuger til bil som ikke tar til seg lading på den måten. Men med vanlig USB går det fint. Det sikreste er derfor å kjøpe en dedikert 5V adapter som kan gi minst 1 ampere og har riktig plugg med riktig polaritet. Alternativt kan man kjøpe en "vanlig" USB lader med USB-A utgang som gir minst 1 ampere også kjøper man et adapter evt. til den andre enden som går fra uSB til DC plugg med polaritet i midten.
  22. Fire Emblem i fokus for Nintendos neste Direct-presentasjon Avholdes allerede tirsdag. Les hele saken på Gamer.no»
  23. Den er ikke så stygg som ledere i Nord-Korea eller Iran sin heller, men nå var det snakk om Netanyahu? Hvis du virkelig vil benekte at Netanyahus historikk med Putin er stygg, eller bruke whataboutisme for å deflektere bort fra det, så gjør gjerne det. Personlig ser jeg ingen grunn til å rosemale hverken Netanyahus og andre lederes vedvarende svik mot Ukraina, eller hans forhold til Putin.
  24. 27 286
  25. Fin og god Tirsdagsmorgen ❤️❤️
  26. Mange ser ut til å tro at den som har mest penger når man dør vinner.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...