Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. ser du skriver om reaksjon på selve duften/stoffene man puster inn. Men, hva med det som suges inn i blodbanen, det fremstår mer alvorlig for min del, hvis det er det som skjer når man f.eks. bruker en roll-on under armene(?) i alle fall ble det påstått blant jevngamle i min ungdomstid: "hvis du dypper en tampong i sprit og legger den i armhulen blir du sørpe full" altså at alkoholen blir sugd rett i blodet. (fremfor via magesekken) med andre ord, hvis stoffer blir absorbert inn i blodet i armhulen, er det mye stoffer i deodoranter som kanskje ikke er spesielt sunne.
  3. Det lyset du viser til er jo bare en maktfantasi, en coping-mechanism for å holde ut tilværelsen og gi den en slags mening. Det er en livsløgn, konstruert for å tilføre en slags betydning i en egentlig betydningsløs verden.
  4. Hvis jeg blokkerer cookies kan de allikevel bruke min historikk?
  5. Du sier altså at Gud har rigget verden for maksimal lidelse, og at vi må vi trygle og be denne stormannsgale skurken om å få slippe de lidelser han har rigget til for. Da har man ikke mye begrep om selvrespekt, hvis man skal trygle sin egen overgriper om å få slippe. Gud får gjøre hva han vil. Hans selvforherligende virke er utenfor min kontroll, og det er ikke noe jeg har bedt om å være en del av, og det kommer ikke på tale at jeg skal innlemme meg i hans syke maktutøvelse ved å be han om nor som helst.
  6. Du må snu om og bli kristen så du finner menig og glede i livet ditt selv om det ser mørkt ut i verden.
  7. The Register: Pro-Iran crew turns DDoS into shakedown as Ubuntu.com stays down. Løpende status for Canonicals tjenester: https://status.canonical.com/
  8. https://jewsforjudaism.org/knowledge/articles/517 https://www.sefaria.org/Sanhedrin.43a.21?lang=bi Jesus the Nazarene is going out to be stoned because he practiced sorcery, incited people to idol worship, and led the Jewish people astray.
  9. Vil du si noe om pris?
  10. Ja jeg kan ikke forstå noe annet en bruk av atomvåpen,jeg skulle tatt med alt for det er helt klart at hele verden vil bli berørt av dette. Men be om at dere slipper å flykte om vinteren eller på sabbaten. 21 For da skal det bli trengsler så store som det aldri har vært fra verdens begynnelse til i dag, og som det heller aldri mer vil bli. 22 Om den tiden ikke ble forkortet, ville ikke noe menneske bli frelst. Men for de utvalgtes skyld skal den tiden forkortes.
  11. Uansett, hvem bryr seg? Hvis atomvåpen utsletter alt liv på jorden, så betyr det ingenting fra eller til. Det eneste som vil gå tapt er Guds skaperverk, som ikke vedgår oss mennesker annet enn at vi var tvunget inn i det, som brikker i Guds egen fetisj. Livet og verden er verdt null og niks. Det har aldri vært vårt, aldri vært noe som tilhører oss. Det er ikke noe jeg trenger å gjøre til mitt eie, og det inkluderer mine forestillinger om "meg selv" som et slags subjekt. Det er jo så latterlig alt sammen, selve livet, ja dramatisk og selvhøytidelig, og dere er noen dårer alle mann, som velger å leve dere inn i og å slave så hardt for en verden som ingen noensinne har bedt om.
  12. Er bare å stenge ned alle amerikanske SOME plattformer..jo raskere jo bedre.
  13. nei det har jeg ikke, og med all respekt,-de punktene du ramser opp er bare generelle gode helseråd. Det er ingen kreft-dødsfall som blir årsaksforklart/registrert med "døde av å spise for lite frukt & grønt osv.
  14. Hvilke utgaver har det? Hvilken har god kjørekomfort?
  15. Trengte han senatets godkjenning til å starte en krig mot Iran? To ganger? Mot Venezuela? Han har de facto ingen checks and balanses. Hvorfor skulle han trenge senatets godkjenning for noe som helst? Jeg snakker ikke hyperbolisk her nå: Jeg vil oppriktig ikke bli overrasket om Trump sørger for at Grønnland blir angrepet og Europere drept.
  16. hvordan er kjøre komforten på model y? og hvordan er det på vinterstid og bakjulstrekk?
  17. Jepp, men de bruker til gjengjeld ikke fiberkabel.
  18. Men da burde du være redelig nok til å si at du personlig tolker disse tekstene til å bety atomvåpen, ikke uredelig påstå at Jesus beskrev atomvåpen, noe han ikke gjorde. Teksten er så vag at den kan bety omtrent hva som helst.
  19. Dette må du nesten dokumentere, det virker på meg som du lister opp ting du har hørt eller mener å huske, men som ikke nødvendigvis stemmer.
  20. Beste beviset på Jesus er google. Finner masse folk som heter Jesus. T.o.m i Norge. Så Jesus lever i beste velgående, i hopetall, spesielt i land som f.eks Spania
  21. Sannheten er at atomvåpen kan ikke beskrives bedre på den tiden .Det skal bli en trengsel som det aldri før har vert på jorden,og det skal aldri skal bli en slik trengsel igjen. Det er bruk av atomvåpen ferdig snakka.
  22. Hva er det du ikke får gjort på 1. mai som du gjerne skulle vært med på? Så nå er man plutselig en aktivist hvis man står opp for menneskerettigheter. Tviler på at halvdelen av befolkninga er imot menneskerettigheter / føler seg ekskludert. Forøvrig så har patriarkiet / mannosfæren / tatt beslag på alle årets dager. Merkelig nok så er det på den ene dagen man setter fokus på kvinner, kvinnedagen de virker å være mest aktive. (etter kommentarfeltene å dømme). Jeg har aldri gått i et 1. mai tog - eller et 8. mars tog. Eller en prideparade for den saks skyld. Men ser absolutt behovet for markeringene likevel for de som føler behov for å markere at man mangler likebehandling / likestilling enda i store deler av samfunnet vårt. Det sier ganske mye når menn har sin egen mannsdag (ja, jeg vet at den er 19. november), men er mer aktive på 8 mars, for å nedvurdere kvinner. Men hvor mange av disse antifeminstene i kommentarfeltet,tror du er klar over mannsdagen? (hint: flere av dem etterspør en mannsdag)... I stedet for å hogge ned de dagene man ikke liker, så kan man lage sine egne dager. Som sagt, mannsdagen finnes allerede, som et motstykke til kvinnedagen. Hvorfor ikke lage en arbeidsgiverdag, en dag hvor alle sossene drar til Sveits eller Saint - Tropez eller Monaco eller noe sånt for å feire seg selv, hvor de kan se tilbake på et år som en bedrift som ikke hadde gått rundt hvis det ikke hadde vært for deres egne ansatte. (arbeidere)... Det er om du forstår poenget mitt en gjensidig avhengighet her, så lenge man ikke har et enmannsforetak og gjør alt selv... (jeg har forøvrig ingenting imot at "eliten" feirer seg selv. Jeg tror heller ikke det er de som er sterkest motstandere av 1. mai). Tror ikke jeg skal blande meg så mye inn i denne siste her, annet enn at du muligens har en litt feil tolkning av venstreside / høyreside, og dermed er med og bidrar til splittelsen selv.
  23. å ikke si nei, men vil ikke kommentere, er vel det klassiske svaret for at det stemmer.
  24. Det er ikke rasistisk eller udemokratisk å ikke tegne kartet så det det gir mørkhudede ekstra fordeler. Alle sin stemme teller likt - uavhengig rase - innenfor et geografisk område. Hvis man mener geoinndeling er udemokratisk får man heller skrote ordningen. Og om noe - handler dette om å tegne kartet til fordel for et politisk parti, Trump bryr seg om hva du stemmer ikke hvilken rase du har. Enhver geoinndeling vil alltid være til fordel for et parti, det er ingen automatikk i at kartinndeling X er bedre enn Y.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...