Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Folk skjønner godt hva dere mener med deres bruk av ordet "woke", de bare anerkjenner ikke deres bruk av det ordet som noe legitimt. Det du ber dem om, er i praksis å omfavne kognitiv dissonans. Og det nekter de å gjøre, og det liker du ikke.
  3. På reviews så kan det se ut som byggekvaliteten XS ikke er den beste. De bør behandles forsiktig. Men ikke kjøp ren X, da den er over dobbelt så dyr selv brukt og mangler viktig tech.
  4. Det står alle fritt gjøre hva de vil, men også å ta alle konsevsekvensene av det Ikke les boks til Torkil Færø. Du kan komme til å tenke. Livsfarlig!
  5. innrømmer trur tok feil her
  6. spiser glutenfri potetgull nå
  7. En blir minnet om det sitatet som er blitt poppis på internettet for tiden It's amazing how much leftist discourse is just them pretending not to understand things, thus making discourse impossible.
  8. Det var ikke det. Folk som påstår det later som om de ikke skjønner hva vi mener med woke selv om det bør ha kommet ganske greit frem etter 664 sider.
  9. Garmin klokker er sikkert meget bra de, jeg liker bare ikke overvåknings greier så jeg bruker Casio selv, fordi den spionerer ikke på hvor mye jeg driter eller har sex... Men jeg har troa på slike treningsklokker kan hjelpe helsa. Årsaken til at jeg nevnte det med sprit og mengder er fordi jeg kjenner folk som er så sprø at de styrter en hel flaske. De tar jeg ikke med sprit til for å si det sånn. Da blir regnestykket mye verre, men det å styrte sprit er ikke normalen blant meg eller de fleste jeg kjenner.
  10. Ja,bergvarme har naturligvis ikke de samme utfordringene som luftvarmepumper. Men så er bergvarme en mye større investering. Og jeg tror ikke mange med median inntekt som jeg viste til i en distriktskommune tidligere vil ha råd til å ta en slik investering. Det er jo dette som er utfordringen med vårt bomønster. De rikeste bor sentralt i godt isolerte boliger..de med mindre inntekt presses ut i distriktene til boliger som er billige å kjøpe..men som krever en god del mer energi å holde varme. Så går man bort fra Norgespris og åpner for full markedspris vil de som har minst evne til å håndtere det betale mest. Er det en politikk som står seg? Den virkelige store utfordringen er derimot at våre politikere har åpnet for en ukontrollert forbruksvekst gjennom veksten i datasentere..samtidig som man ikke har gode løsninger for like mye regulerbar kraft i systemet. Det vil gi prissettingen marginalpris nye vekstvilkår..Politikere er dessverre for ensidig opptatt av energi...og veldig mye fokus i denne tråden er også rettet mot energi..ikke effekt. All kraft prises faktisk etter effekt. Nå også på 15 min nivå. Utfordringen er jo at priskurvene er ekstremt bratte ved høyt forbruk...og nå løfter vi forbruket uten at vi klarer å bygge ut ny effekt i samme tempo...Alle med erfaring fra markedet ser at dette fort kan gi syke priser i perioder. Vi har allerede sett syke 15 min priser innad i timen. Jeg mener det er regelrett uansvarlig å slippe til det økte forbruket som datasenterene nå vil utgjøre uten at man kan stille vesentlig mer effekt. Alle som har regnet på dette tidligere har undervurdert marginalprising. Det så vi når man skulle se pris effekten for økt overføringskapasitet..Dette gir akkurat den samme effekten mhp pris vil jeg mene.
  11. Det er heldigvis bare en vektøkning i første omgang, men denne praksisen er verre dersom man blir syk for alvor. Legen setter seg selv først, deretter pasienten. Ille hvordan det har blitt. Det er det offentlige "helsenorge" som har skylden.
  12. Er ikke du han som ikke ser på TV men som henter informasjon fra en eller annen anonym facebook doktor som sier at norske kyllinger spiser soya og kylling soya fett forblir i menneskekroppen i 6 år eller noe sånt? Takk, men tror jeg står over
  13. Alkohol er ikke bra helt klart, og begrenset inntak eller avhold er anbefalt helt klart.. Sprit er så kraftig eller effektivt/hurtig virkende alt ettersom at få, selv de som er harde på flaska klarer ikke å drikke like mange enheter av sprit som av øl og vin. Poenget mitt var at de to cl 2-4 drammene selv om det er rom er mye bedre kalori messig enn 8-10 pils.
  14. Spørsmålet var om grekerne ble ansett for hvite av de som startet å kategorisere ifht rase.
  15. Ble et gjensyn av denne i kveld: Jeg vet ikke hva det er med denne filmen, men tror det må være min favorittfilm siden jeg ser den ca. 2 ganger i året. Jeg klarer ikke helt å sette ord på hva jeg liker med den, men med Denzel Washington og Gene Hackman (med flere) kan det ikke annet enn å bli bra.
  16. Men dette handler vel ikke om hva du fortjener eller ikke? Syns faktisk det er litt trist at du tenker at en som er tjukk ikke fortjener dette. Det har nok vært noe annet de kvinnene har blitt tiltrukket av hos deg. Tenker at når det er snakk om å fortjene noe så har det med hvordan man oppfører seg, ikke hvordan man ser ut. Flere norske kvinner liker litt "bamser" utseendemessig, hvis man er blid og hyggelig så kommer man veldig langt som mann, uavhengig av ytre faktorer.
  17. Etter hva jeg har lest å sett videoer om Nix, så er det en end game distro. Når alt er satt opp, og du har install config fil for applikasjoner og config script for resten av oppsettet, så blir det faktisk kjedelig å bruke. Ser flere får linux burnout av å bruke Nix, de mister litt gnisten med hobbyen når alt er så enkelt som å flytte config filer mellom maskiner.
  18. Han har nok rett i at det er en logisk feilslutning fra deg. Dessverre.
  19. Hiv på dere en Garmim-klokke med BodyBattery, så ser dere hvor ille alkohol egentlig er og gjerne sammen men junkfood som kebab og cola også. Som hjemmemat er pizza ekstra ille. Burgere Fikk HRV på meg til å gå under grønn. Aspartam er ikke stort bedre. All sånn dritt har sin kostnad for kroppen før ellers siden. Tro meg.
  20. I dag
  21. Trist å høre, men jeg føler med deg. Håper det blir bedre for deg! Jeg har vært noen timer hos psykolog nå og har blitt fortalt at det ikke er så unormalt som jeg har trodd og at hun ikke syns det var så rart at jeg hadde denne reaksjonen. Det som er ikke er normalt er hvor lenge det har pågått i mitt tilfelle. Håper det går over av seg selv siden man nå er bevisst på det.
  22. Fin og god Lørdagskveld ❤️❤️
  23. De fleste selvom de er på byen og for 4cl drikker ikke mer enn si maks 4 enheter med sprit. Det er verre å drikke 6-10 pils Enn selv 4 store stammer sprit. Rom er jo i særtilfelle mer kalorier om det er sukker boise tilsatt. Men det står kalori på flasken... Det er mindre å ta to til fire av slike restaurant drammer. Jeg drikker kun 1 dram om jeg er på restaurant fordi det koster. Det er jo værre å ta en pub til pub runde sånn noen unge gjør med 9-10 pils før de blir nekta.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...