Gå til innhold

Inlegg eller post?


Anbefalte innlegg

Skrevet

post-24025-1171836725_thumb.jpg

 

Etterlyser konsekvent bruk av ordet innlegg fremfor post(er) på forumet.

  • Post = brev, reklame og den slags
  • Poster = orientering og plakater
  • Innlegg = innlegg
Er dette noe forumstyret kunne tenke seg å endre på? Eller er det kun meg blant tusener av brukere som lar seg irritere?

 

Gjelder for øvrig knappen forhåndsvis post også. Skal ikke nekte for at det hadde vært fint om man kunne se om det var nødvendig å hente posten i dag, men knappen har dessverre ikke denne funksjonen.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det handler vel om å være konsekvent og for en fyr som jeg som er glad i det norske språk, er vel det beste å endre til "innlegg" siden det vil være mest norsk.

Skrevet

Når me først har ein tråd om enmet vil eg nevne at det står "Choose" på knappen når du skal velge eit vedlegg, fint om den kunne blitt norskifisert.

Skrevet
Når me først har ein tråd om enmet vil eg nevne at det står "Choose" på knappen når du skal velge eit vedlegg, fint om den kunne blitt norskifisert.
Den er nettlesaravhengig, for det står «Vel» her når eg har norsk grensesnittspråk i Opera, Choose når eg har engelsk.

post-21406-1172442058_thumb.png

post-21406-1172442235_thumb.png

  • 2 uker senere...
Skrevet
[*]Post = brev, reklame og den slags

[*]Poster = orientering og plakater

[*]Innlegg = innlegg

Ehh. :ermm:

 

Hvis du sier at post er det samme som brev, og poster er det samme som plakater, kan man jo også si at innlegg kan f.eks. være når man brekker en fot, og får et innlegg i foten. ;)

×
×
  • Opprett ny...