Letterboxd Skrevet 19 timer siden Skrevet 19 timer siden Aldri dratt på ferie. Dere som har dratt til Asia fra Europa -- Hvor ille er det? Hvor mange dager må påregnes? Mulig å unngå jetlag slik at jeg ikke betaler for ferie dere flere dager blir ødelagt grunnet humøret? Husk, dette er en som reiser for første gang Takk
Gavekort Skrevet 18 timer siden Skrevet 18 timer siden Du fikser det ila. en natt eller to om du har aktivitetsrike dager og er disiplinert. Beste tipset er å omstille deg til ny tidssone umiddelbart og gjerne litt før, så pass på når du sover på flyet og når du drikker kaffe.
Salvesen. Skrevet 18 timer siden Skrevet 18 timer siden Det handler kun om din egen vilje. Holder du deg våken og legger deg til normal tid er det over når du våkner. Personlig har jeg ikke kjent på jetlag på over 10 år. Gikk på noen smeller i starten og lærte fort. Andre ganger har jeg holdt meg i norsk tidssone avhengig av hva jeg skal gjøre og hvor jeg er. Planlegg og vær bastant på å sove når de andre rundt det sover og det går fint.
^fmj Skrevet 18 timer siden Skrevet 18 timer siden Østover er en del verre, snu døgnet litt før reise.
robertaas Skrevet 15 timer siden Skrevet 15 timer siden (endret) Har aldri hatt jetleg selv med reise 12 soner unna. Jeg klarer det ved å følge et par enkle regler: -Still klokken til destinasjonen når flyet letter og innstill deg mentalt til når på døgnet det er der. -Sov og slapp av på flyet. Da er du ikke sliten når du kommer frem. -Unngå alkohol, kaffe, og alle mulige piller som påstås å fikse jetleg. Effekten blir raskt den stikk motsatte av hva du håper på. -Sjekk inn der du skal bo og kom deg raskt ut i solen om det fortsatt er dag. Spesielt de første dagene er det viktig å følge solen og være mye ute. -Kommer du frem om kvelden ta en liten spasertur så kroppen roer seg ned og skjønner at det er kveld. Her er det lurt å spørre i resepsjonen hvor man ikke bør gå. -Aldri, aldri, aldri legg deg ned for å hvile litt om du ankommer på dagen uansett hvor sliten du er. Gjør du det vil det ødelegge flere dager. Endret 15 timer siden av robertaas
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå