Gå til innhold

– Dette er punktene Edward Snowden tar feil på


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Punkt 1: Rene subjektive vurderinger fra begge sider, merkelig å framstille det som en objektiv feil

Punkt 2: Hva så? Snowden kjenner sin egen arbeidplass, hvorfor er det et problem at han ikke nevner kina? Har uansett ingenting med å gjøre om påstandene er riktige

Punkt 3: Snowden "vi manipulerer porno", svar: "vi manpulerer ikke pornoen til amerikanske statsborgere", høres ut som en velvalgt formulering i mine ører.

 

AtW

  • Liker 8
Skrevet

Manipulere porno? Hvordan da, om jeg tør spørre? De går inn på xvideos, Gelbooru/Danbooru/e621.net, Pornhub, etc og forandrer innholdet? Lol.

 

Uansett. Å si "han/de/hun gjorde det også" er idiotisk og barnslig. Bare fordi noen gjør noe betyr det ikke at du skal gjøre det også.

 

For å være ærlig liker jeg å ha Snowden rundt. Han har cojones, noe veldig mange ikke har. Og jec begynner virkelig å bli lei all denne forbanna overvåkingen. Og de bruker blandt annet men ikke begrenset til, barneporno som en grunn til mer overvåking. "For å ta terrorister" har de også sagt.

 

Spiller ingen rolle. Var jeg overhodet interessert i det hele tatt i de to ovennevnte tingene ville jeg funnet veier rundt all overvåking de kunne funnet på å lage.

Skrevet
Her var det mye skrik og lite ull.

De to første punktene handler øyensynlig om forskjellige oppfatninger av hva som er strengt, hva udisiplinert er for noe, og hvordan de oppfatter dette landskapet. Mao. en meningsforskjell mellom dem. Folk flest har vel sin egen.

I tredje punkt sier han imot sin egen tidligere sjef, som også forsnakket seg i en kongresshøring, og avslutter med at "de andre gjør det også". Veldig lite ull. :nei:

  • Liker 2
Skrevet

Hahahahahah.

 

"Dersom dataen tilhører en amerikaner blir den slettet". For amerikanere gjør aldri noe galt XD

 

Dette må være noe av det dummeste jeg har lest på lenge.

  • Liker 1
Skrevet

Kjekt å se at mange her har skjønt hva NSA er og hvem som kontrollerer organisasjonen :)

 

USA hater, "LoveAmiga" ? Dette handler vel ikke om om USA men om noen elitefamelier som aldri kan få nok av makt og penger som som er villige til å gå lenger enn de fleste klarer å forestille seg for å oppnå total makt. Og dette er krefter som ikke er knyttet til noe nasjonalitet !

  • Liker 3
Skrevet

Desto kjappere Europa kvitter seg med de kreft-aktige private amerikanske bankene, med sine horder av overvåknings-, krigførings- og korrupte mediekorporasjoner, desto kjappere kan Europa komme til hektene igjen. Når Euopa joiner BRICS-landenes policy med offentlig bankdrift kan økonomien og samfunnet bli sunt og trygt igjen.

Skrevet

USA-haterne har allerede bestemt seg for hva sannheten er, så liten vits å prøve å få de på andre tanker.

 

Man trenger ikke hate USA for å mislike masseovervåkning og brudd på grunnloven. De sier at de ikke spionerer på amerikanere, men de lagrer data for alle amerikanere om det er 0,01% overvekt sannsynlig at det kan være utlending :)

Skrevet

Punkt 3: Snowden "vi manipulerer porno", svar: "vi manpulerer ikke pornoen til amerikanske statsborgere", høres ut som en velvalgt formulering i mine ører.

 

AtW

 

De manipulerer ikke pornoen vell? Slik jeg har forstått dette er dette en kartlegging av enkeltindividers vaner og interesser på området. Dette kan i neste runde brukes for å manipulere personene dette gjelder.

 

Jeg ser for meg at det er flere måter dette kan gjøres på. Det ene kan være trusler om avsløring. Se, han liker damer med stort vedheng. Eller at man lar personer leve ut sine drømmer. Hei, vil du møte en dame med stort vedheng? Og sikkert tusen finurlige ting jeg ikke ser for meg i mitt enkle sinn.

 

Og nei, dette er ikke mine vaner som beskrives.

Skrevet

Internett som uhildet informasjons kilde forsvant vel for noen år siden tenker jeg.

Det meste, ikke bare internett, er manipulert på en eller annen måte. Føyer seg fint inn i historien som sådan, et glitrende eksempel er vel kinesisk historie eller skolebøker i Texas.

Et mer lokalt eksempel er Bergens Tidende, som skriver ganske høyrevridde artikler, og velger bort fakta som ikke er heldig for eierne av avisen.

Historien skrives av makthaverne og de som overlever. Alle tilgjengelige muligheter til å påvirke opinion benyttes.

Det er jo ikke noe problem før man eventuelt skal fordele skyld og ansvar, men da er jo det ikke noen å henge for eventuell feilinformasjon, siden tiden går og det meste renner ut i sanden.

Folk bør tenke selv, og ikke svelge alt rått.

 

Eller tenke som svikeren i Matrix:

*Ignorance is bliss* :-)

Skrevet

"We deny all knowledge of this, at all costs, is that clear?".

 

USA er ikke annet en selve betegnelsen på stormannsgalskap.

En sort, ond svulst på moder jord som bare vokser og vokser.

Måtte de en dag implodere på sin egen idioti.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...