Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Bilkaféen - prat om bilnyheter og bil generelt


Melding lagt til av Gavekort

Retningslinjer fra og med 30/01/2021:

  • Elbilspesifikke emner hører hjemme her, så bruk den tråden om du vil snakke elbil
  • Dette skal være et fredelig og sosialt sted for de som liker bil, vi tillater ikke forsøk på å veie opp el mot fossil
  • Elbiler er også biler, så vis respekt for de som vil snakke om elbilen sin på et nøytralt grunnlag

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)
Bjerknez skrev (15 minutter siden):

Caddy er en av dem mest behagelige varebilene og kjøre, sammenlignet med andre "pizzabiler" jegnhar kjørt en del av. 

Det spiller jo liten rolle så lenge det tross alt er en varebil. 👍😃 Lada kommentaren ble bare dratt opp av flosshatt på måfå.

Og angående resten av posten/ene, kule greier der, men, og dette er ett stort men, dette er subjektive følelser hos deg. Folk har forskjellige tanker om det.

Jeg er enig i mye av det du sier, elbiler er framtia (iallefall sånn som det ser ut nå), men at noen velger å gå tilbake til fossile biler får være deres sak. 

 

Kopierte @Gavekort's siste linjer;

Typisk problem som jeg ofte ser på diskusjonsforaer er folk som ikke skiller mellom objektiv sannhet og personlige preferanser.

 

Endret av Duriello
Videoannonse
Annonse
Skrevet
Duriello skrev (1 time siden):

Det spiller jo liten rolle så lenge det tross alt er en varebil. 👍😃 Lada kommentaren ble bare dratt opp av flosshatt på måfå.

Og angående resten av posten/ene, kule greier der, men, og dette er ett stort men, dette er subjektive følelser hos deg. Folk har forskjellige tanker om det.

Jeg er enig i mye av det du sier, elbiler er framtia (iallefall sånn som det ser ut nå), men at noen velger å gå tilbake til fossile biler får være deres sak. 

 

Kopierte @Gavekort's siste linjer;

Typisk problem som jeg ofte ser på diskusjonsforaer er folk som ikke skiller mellom objektiv sannhet og personlige preferanser.

 

Selvsagt er dette kun MINE meninger på grunnlag av hva JEG har opplevd og hvordan JEG har oppfattet ting. Dette er et diskusjonsforum hvor man diskuterer slikt. Man kommer med noen argumenter for og i mot ut fra hvilket ståsted man har og lytter til det andre mener og gir tilsvar. 

Det at noen velger å gå tilbake til fossil bil er helt og holdent deres sak ja. Men poster man den meningen i et forum så må man også forvente at noen vil vite hvorfor og så lenge man poster en slik mening i offentlig fora så vil man nok trolig også ha en reaksjon. Hvis ikke hadde man jo bare logget av og kost seg med bensineren sin. 

Klart kan hvem som helst kjøre eller kjøpe det han/hun har lyst på. Jeg befinner meg ikke i en posisjon som kan forhindre dette og ikke ønsker jeg det heller. Men det må være lov til å vøre litt nyskjerrig og stille spørsmål samt kanskje få noen motargumenter slik at "motstander" forstår hvorfor et slikt valg ble tatt. 

Angående VW Caddy er dette den desidert mest behagelige "pizzabilen" å kjøre. Men ikke heng deg så veldig opp i Caddy. Jeg har kjørt en gazillion flere biler enn dette i livet som jeg kan sammenligne med. Uansett hvilken bensiner eller dieselpurke du gir meg, så føles dette litt gammeldags. 

Nå er ikke jeg en som har for vane og bite meg fast i fortiden heller. Jeg lever i nuet og talåkker ja til alle nyheter som kommer og er villig til å tilpasse meg nye tider. 

Jeg kan ta MC kjøring som et eksempel. Jeg liker å kunne ha et "overtak" i trafikken. Det har man hatt med MC i alle år. Man har en aksellerasjon som er hinnsides i forhold til biler, noe som gjør at man kommer seg fort frem og forbi i trafikken. 

I dag er ikke dette like selfølgelig lenger og selv om det også finnes andre grunner til at jeg vertfall foreløpig har lagt MC livet på hylla så likte jeg ikke at en MC med velsmurt maskineri, fet lyd, kult utseende enkelte ganger måtte se seg slått av en batteribil. 

MEN så vil det nok med tiden også komme el-motorsykler å det blir nok mer interresant for min del tror jeg. Men det er alt for tidlig enda. De få som er produsert så langt holder ikke mål i det hele tatt, å det er rekkevidden som er det største problemet. For motorsykler bruker like mye energi som en bil (hvis man måler feks. Forbruk opp mot forbruk) men har mindre plass og plassere batteri på. En motorsykkel skal jo også balanseres etc. En bil har jo rikelig med plass til batteri. 

Alle motorsyklene jeg har hatt har et forbruk på rundt 0.5-0.8 l/m. Det er det samme som en helt vanlig bensinbil bruker. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...