Gå til innhold

DrAlban3000

Medlemmer
  • Innlegg

    3 456
  • Ble med

Alt skrevet av DrAlban3000

  1. Det håper jeg og, og at de henges ut. Å svindle eget land for å sende ubrukelig utstyr til Ukraina er som du sier helt lavmål. Det sender også tydelige signaler til alle de andre Idar Vollvikene der ute
  2. Løsningen er selvfølgelig MER krig imot narkotika. For noen hundre år siden drev vi med blodlating, å tømme pasienter for blod ved sykdom. Dette virket ikke, faktisk virket det imot sin hensikt. Det flere leger gjorde da var å blodlate ennå større mengder blod for å se om DET var løsningen. Det er det Vedum foreslår her, mer av en utdatert og ræva løsning. Vi må rett og slett tørre å utfordre oss selv, tørre å bruke fornuft og undersøke hvordan cannabis påvirker samfunnet ved en eventuell legalisering. Et prøveprosjekt uten for stort skadeomfang slik at vi bedre kan ta beslutninger. For akkurat som med blodlating og det å hive folk i fengsel for stoff til personlig forbruk - dette er løsninger vi tror fikser ting, men det er bare skadelig for alle.
  3. https://newsukraine.rbc.ua/news/break-the-enemy-s-backbone-military-chief-1775719649.html
  4. Nordlendingene vettu, åkker seg så fort det kommer litt vær! Nå håper jeg de får kostet veiene snart, for motorsyklistene titter frem og det ser pokker ikke ut på veiene her rundt Oslo. Kombinasjonen av lang pause fra tohjuling og kjipe forhold.
  5. Jo, og Sauron Ba... DNB har gjort dette siden tidenes morgen. Det de gjør er å ikke kjøre overføringen ved første kjøring, men holde de etpar til. Dette har tatt tid å endre fordi bankene tjener penger på det.
  6. Å ligge med en person på fest er ikke å ligge rundt, vi kjenner heller ikke foranledningen til dette. Kanskje var han hennes booty call.
  7. Beste måten å spille SC på er å droppe innom, spille noen timer - helst med en kompis og så avslutte før man får spæder av bugsa. Jeg fikk med en kompis som hadde hørt dette var tidenes scam. Spurte han etter 10-12 timer om han fortsatt følte det, det gjorde han ikke. Jeg har brukt 7-8000 kroner til nå 😅
  8. Man skal ikke drive gjøn med andres utseende, det er ikke noe folk har kontroll over - er også enig. Terje Søviknes er dog fritt vilt for alle, han kan ha en "very nice day" som verstappen sa. Det er 100% ment som personhets i dette tilfelle.
  9. Absolutt, jeg er helt enig. Og som en bruker sa, det rammer utrolig skjevt. De som ikke har hatt råd til å gå over til elbil får nå sinnsyke utgifter i måneden ekstra. Dette kommer oppå de økte levekostnadene vi har. Jeg tror ikke bilen/lastebilen/traktoren vil opphøre å eksistere, men privatbilismen som vi kjenner den idag vil endres totalt. Jeg håper det kommer bruksrett lignende lover eller andre tiltak som vil sikre akkurat de tingene du nevner der. Man kan ikke bare gjøre denne endringen imorgen, dette er en gradvis prosess som krever at reisene vi skal foreta oss blir raskere og billigere enn det å bruke bilen.
  10. Staten kan ikke gå ut å si "vi skal avskaffe privatbilisme". Det hadde ført til store protester. De gjør det smart, gjør det gradvis. Bilisme er ikke bærekraftig, det gjelder el, diesel, hydrogen eller hva det måtte være. Produksjonsutslipp, bruks utslipp i form av slitedeler, utslipp til å legge til rette for denne privatbilismen. Den kokende frosk teorien, er det ikke det det heter?
  11. Det tviler jeg på. Samme hjuldim på begge her. Xpeng har jo tett samarbeid med Xiaomi her, så tipper bremsene er fra den. Kineserne er glade i å bruke Brembo logoen veldig tydelig, selv når bremsene egentlig ikke er noe særlig. Med tanke på effekten og vekten her må du ha helt sinnsyke bremser. Xiaomi har valgt dette etter de sendte bilen sin rett i veggen (Brembo). Dette har jo ikke noe å si, de færreste tar med en Xpeng på bane vil jeg tro.
  12. Nei, jeg burde egentlig ikke sitert deg der. Det var egentlig ikke en kommentar til deg, bilen er sikkert super den. Det er bare litt merkelig å mene man skal ta en 2.2 tonns kombikupe med små bremser på bane, jeg spår en halv runde får pedalen går i gulvet. Dette er ikke kritikk til Xpeng, de har ikke sagt dette - det er Norsk Elbilforening og 3/10 arbeidet de leverer til stadighet. Bremsene og vekten er problemet for de fleste elbiler.
  13. "Med 595 hestekrefter, 0–100 km/t på 3,7 sekunder og en egen boost-funksjon som gir ekstra skyv i sju sekunder, er det liten tvil om at bilen også er ment å trives på bane." Med de bremsene der og den vekta kan du bare glemme banekjøring. Norsk Elbilforening skriver så utrolig mye rart til tider.
  14. Ja, garasjetrimmet moped grøss. Husker jeg bøyde Reed ventilene så de skulle åpne mer, gjorde med skrutrekker. Brakk jo selvfølgelig. Da jeg kjørte trial husker jeg hvor rent de gikk, totaktere altså. Tydelig at de hos GasGas ikke bøyde Reed ventiler med skrutrekker i dårlig belysning. EL trial sykkel må jo være optimalt, lydløs så du kan kjøre nesten hvor som helst. Elmotor er som skapt for trial. Får se om guttungen blir bitt.
  15. Versting for meg er Harley Davidson med åpen eksos. Hadde en nabo på Tøyen som sto opp 0630, må ha vekket hele nabolaget en sommer, men trimmet totakter moped kommer også høyt på lista. At så lite krefter kan lage så mye lyd!
  16. https://www.finansavisen.no/nyheter/motor/2008/04/dyrere-diesel-ventet-oekt-avgift?zephr_sso_ott=JDAucC Det er veldig likt som hvordan den Norske regjeringen har lagt til rette for elbiler. I utgangspunktet noe vi ikke ville ha, så ble det billig nok så folk valgte det selv. Idag hadde sikkert mange valgte elbil fremfor fossilbil om de kostet like mye å kjøpe/drifte.
  17. Når 1.6 og 2.0 kom var det allerede endret tilbake. Allerede etter 1 år begynte regjeringen å snu tilbake. Så dette er helt likt. Vi har ikke spart miljøet noe særlig, brukt enorme ressurser for en signaleffekt.
  18. Samme som skjedde med diesel, noe ingen ville ha før staten ga oss avslag både på drivstoff og innkjøp av bil. Etter dette endret bildet seg fullstendig. Etter latterlige ett år hadde hele Norge valgt 1.9TDI kakkelverk, kun fordi vi sparte litt penger. Etterhvert kjørte regjeringen opp avgifter og skatter, akkurat som med elbilene. Hadde dette skjedd uten massiv favorisering? Dette står i grell kontrast til den tidens bensinbiler som over natta ble svindyre å eie, tynget ned av den ene avgiften etter den andre.
  19. Helt enig. Rørende å se Kimi etter opp/nedturene, endelig satt det. Det er helt vannvittig mye tøff racing på banen nå, til tider hadde de ikke mulighet å vise alt som foregikk. Utrolig spent på hva Ferrari kan få til videre. Det ryktes forøvrig om at Audi har fått gode testresultater av ny PU, de anser seg som nest sterkeste laget. Siden alt er så nytt skal man ikke se bortifra endringer som virkelig kan snu opp ned på ting.
  20. Folk forventet at det ble puljekjøring, ingen forbikjøringer og kjedelige løp. Så langt har det vært positivt å se at det fortsatt kan bli spennende løp, er ikke like negativ til endringene som før sesongen.
  21. Haha, dessverre har det argumentet blitt plasser her jevnlig og av brukere man kanskje forventet bedre. Alle har nok sine svin på skogen, og man redder ikke verden på den måten. Kjipt at visse brukere her inne ikke takler negativ omtale av bilmerket sitt. Bør kanskje gå opp i det stille sinn at når man krangler med 50 forskjellige brukere om de samme tingene... Det er en konstant faktor her liksom.
  22. Uten å krige med tastaturet så er jo andre verdenskrig over for en god stund siden og tankesettet om et tredje rike er dødt. Det Kina kritiseres for skjer idag, det er samme produsent på våpen som slippes over sivile som flere av bilene som selges i Norge.
×
×
  • Opprett ny...