hg8010H tilsier vel at dette er PON, så dette er ikke bare en ren mediekonverter - den har også som rolle å bl.a. dekryptere og kryptere dataene.
Det kan være at du finner ut hvordan du f.eks. bruker en GPON SFP og får satt opp denne. Men det er også med relativt god grunn at Telia ikke ønsker at du setter opp utstyr som potensielt kan lage problemer på et delt medium.
I praksis tjener du ikke noe enn kanskje en ledig stikkontakt og en boks mindre som kanskje er synlig der du har plassert den. Det du i oppsettet ikke trenger, ser ut til å være f1x-boksen, da dette vel kun er en ethernet-ruter. Mulig den da har VLAN-termineringen i dag, men det kan du jo gjøre på UniFi-boksen om du har tp-kabel direkte fra Huawei ONT-en til UniFi-boksen.
Har du prøvd å koble UniFi-en direkte på ONT-en uten å gjøre noen VLAN-konfig? Kan være at internett går via default vlan, og at evt. bare tv-multicast som ligger på et annet vlan?