Gå til innhold

vidor

Medlemmer
  • Innlegg

    16 395
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

50 169 profilvisninger

vidor sine prestasjoner

8,7k

Nettsamfunnsomdømme

18

Hjelpsomme svar

  1. Min opplevelse av utrykning var mest en vits. De var så trege at om det hadde vært et reelt tyveri hadde kjeltringene kunne rundstjelt hele huset og stukket av. Helt enig at man like godt kan sette opp alarmen selv og basere seg på kamera og avtale med naboene. Hvis ikke kjøper du i stor grad illusjonen av trygghet. Verisure f.eks gir deg ikke engang tilgang til video fra ditt eget hus.
  2. Tenker med glede tilbake til tidene da alarmen på 120 dB gikk av rundt 03:00.
  3. Problemet med AI tror jeg først og fremst har med at det mates med for mye søppel. Enkelte AI er matet med data fra YouTube, og det er jo forståelig at kvaliteten det spytter ut kan være noe ymse. Problemet er jo paradoksalt nok at AI blir for menneskelig og derfor mister for mye verdi. Med det sagt så er det faktisk laget medisinsk AI som langt på vei overgår menneskelig kapasitet. Denne har også blitt testet av eksperter som fikk bakoversveis av hvor effektiv og funksjonell løsningen var. Shit in = Shit out.
  4. Switch 2 fikk litt pepper av late utviklere, men det viste seg vel at det ikke var hardware sin feil, men at det var dem som ikke hadde tilpasset ting godt nok, noe en ikke slipper unna med på denne typen konsoller. DS var også god nok hardware i riktige hender. Det krever at man planlegger godt og ikke sløser med ressursene. Sony og MS gjør alt de kan for å avhjelpe utviklerne med AI som skal drive spillene bedre og tillate «sloppy» kode.
  5. Sjokolade i Norge er generelt ganske dyrt, men kvaliteten er skyhøy i forhold til f.eks USA. https://m.youtube.com/watch?v=2AiOkEjC2WA Generelt bruker norske produsenter for mye sukker for å få ned prisen. Eneste jeg egentlig har å klage på.
  6. Denne bransjen har mer svin på skogen enn svinebransjen selv. Vet du 1 / 10 av hvordan bransjen fungerer rører du aldri igjen en oppdrettslaks. Og ja, har jobbet sånn at jeg fikk god innsikt i hvordan de holder på, i tillegg til egen graving i forskning. En dementering betyr ingenting i det dokumenterte havet det er å ta av.
  7. Dette selskapet hadde egne servere på internett, men skjønner hva du mener.
  8. Enkelte bedrifter har så dårlig sikkerhet at de ikke bruker DMZ engang. Heller ikke har rutiner for å sjekke utstyr som går tilbake fra DMZ til lokalnett om de har DMZ. SMB er alt for lite sikkerhetsbevisste og er avhengige av ansatte tar tak.
  9. Kjøpte meg en Pi 400 som skal kjøre PiMIGA 4. 1000-lappen for Pi og så noen hundrelapper for SD-kort. https://m.youtube.com/watch?v=HeQ0ejbZdJs&pp=0gcJCR4Bo7VqN5tD Aldri hatt noe mer enn en 1 MB Amiga 500 i hardware + en 1081 monitor. C64 før det da med 1541 informasjonsskiveavleser aka diskettstasjon.
  10. Det er nok et poeng å normalt samle folk som naturlig henger sammen på et prosjekt eller lignende og gjerne bruke litt tid på å lage litt tekst før møtet som avdelingsleder får på mail. Poenget er å være effektiv og ikke dra med seg irrelevante folk og blåse opp møtetiden unødvendig. Personlig har jeg vært i prosjektmøter som har vært så unødvendige at jeg kunne hatt en potet som en stedfortreder med nøyaktig samme resultat. Noen av disse innebar reising også. Snakk om å kaste bort den produktive tiden.
  11. Tror nok du har fått ny-bruker pris uten å være innlogget. Disse reguleres normalt når du logger inn. Den andre selgeren hadde nok ikke et slikt tilbud på varen sin.
  12. Gidder ikke å følge Xbox sitt surr lengre. Forholder meg kun til hva som fysisk skjer fremover fra dem. 30% inntjening som Xbox har som mål er helt utopisk i forhold bransjen ellers.
  13. Ikke noe tvil om at Black Friday er et konsept som melkes helt tydelig. Akkurat det å sette en høyere førpris for å konstruere et tilbud over natta er ikke lov, så en må sette opp prisen i ukene før for at det skal være lovlig, så følg gjerne prisgraf på prisjakt etc for å sjekke reell rabatt. Det at det blir ting som f.eks Black Week tilsier jo også at dette er en etterlengtet inntektskilde/lagerrydding mulighet. Dette er jo egentlig ting som skjer hele tiden når man driver salg, men det skaper en del mer blest og kjøpevillighet når det er svart fredag.
  14. Høres fornuftig ut å få sjekket pipa gitt at det ikke er så mye annet en kan mistenke.
  15. All mat har sine problemer, men mat produsert med menneskelig innblanding over tid for inntjening tar som regel snarveier som degraderer det ferdige produktet. En kortslutter en naturlig utvikling, og det har sin kostnad.
×
×
  • Opprett ny...