Gå til innhold

vidor

Medlemmer
  • Innlegg

    17 417
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

54 521 profilvisninger

vidor sine prestasjoner

9,3k

Nettsamfunnsomdømme

18

Hjelpsomme svar

  1. Det var ikke rare antall komponenert. Var vel et par kondensatorer og motstander i tillegg til en DIL DAC chip med ledninger til spenning og nødvendige data-linjer, men så hørtes det så dass ut at det raskt ble byttet til et Creative AWE32 kort og et SoundBlaster 16.
  2. Husker jeg spilte spillet på PC når det kom ut på, på et GeForce 2 MX. Det fungerte overraskende bra. Definitive Edition ble kjøpt for en dollar på PC siden det var en give-away mange pushet. Fantastisk bra pusset opp.
  3. Litt gain øker som regel oppfattet lydkvalitet. En trenger vel bare rundt 0,25 dB. 6 dB er en dobling av volum og dB er også en logaritmisk skala. De ønsker jo også å selge mest premium-abonnement for høyere fortjeneste. Husker jeg testet selv, og synes det var alt for lett for å være realistisk.
  4. Er alltid noen som er skråsikre på at de hører forskjeller de bare kan drømme om i praksis, men de samme er alltid allergiske mot ABX testing og blindtester, merkelig nok 🙃
  5. Teknisk sett er 16 bit nok i praksis, men det er alltid noen folk som er villige til å betale mer for innbilt bedre kvalitet. Hvor rasjonelt det er kan jo diskuteres. For de fleste er også 44,1 KHz bra nok. Jeg har encodet høy musikk ned i 8 bit, og de aller fleste vil faktisk ikke merke forskjell. En merker det raskere om en kutter til halvparten i samplerate.
  6. De fleste proffe bruker dithering nå og har gjort det lenge, men om du leter godt kan du kanskje finne gamle analoge opptak med tidvis nok lav volum på CD til å legge merke til ulyder.
  7. Med god dithering, nei. Det løfter signal-nivået psykoakustisk med flere dB. Med ubehandlet signal, så vil det være folk som er sensitive nok om digitaliseringen er gjort med lavt nok volum. 24 bit og høyere hører mest hjemme for produksjon, ikke konsumpsjon av sluttbruker. Sist jeg sjekket var det realistiske støygulvet på en DAC ca 21 bit, men det er i alle fall ett år gammel info.
  8. Kjøpte en demo-enhet til bare 499,- mot normal 749,- så jeg rasjonaliserte kjøp av CHU III også. Blir nok mest for å drive Editon XS og HD660S og HD650. Digger små portable DAC/AMPer som disse. Du får alt du trenger rimelig, og så støtter den helt opp til 384 KHz 32 bit / DSD 256. Ikke noe jeg har bruk for da god 20-24 bit og 48 KHz holder i lange baner for folk flest. Resten er bare bragging-rights tall. Blir mest å bruke den på PC, og da er EQ på etter boot med APO uansett, og der er bare å bytte .txt når man bytter hodetelefon, så endres det real-time. Er bare å trykke en snarvei på desktop som trigger en enkel kopiering av en .txt. En kan vel alltids vibe-kode en ny firmware eller bare vente til noen andre gjør det. Økning til 10 EQ-grupper hadde også vært kjekt, men prøver å gå mer vanilje og bare akseptere EQ som er fabrikktunet selv om den ligger et stykke unna harman-tuning. Høres faktisk ganske pent ut med pinknoise.
  9. Gjør meg ingenting å prate i telefonen, og bruker den til å ringe når det er praktisk. Noen ganger må en gi tidskritiske beskjeder og da egner ikke tekstmeldinger seg. Har til gode å bruke FaceTime, men bruker litt videokonferanse over PC. Der møterommene har kamera brukes som regel disse når flere kontorer er på fellesmøte. Utstyret er IP-basert. Kunde-møter er som regel via telekonferanse over telefon.
  10. Jeg sa ikke at Apple var privat, men mer privat enn Android. Google er en datainnsamler og har også mer en policy som tillater andre å samle inn mer data enn Apple. En ting er selskaps-policy til software-tilbyder som er verst, men det er også konstant sporing integrert i triangulering av basestasjoner som styrkes ved bevegelse. Heldigvis brukes sånt mest av politiet for å ta kriminelle, men slik info kan også misbrukes.
  11. Jeg bruker Apple som er det mest private. Bedre enn Android i alle fall. Men enig i at mobiler lekker for mye info.
  12. Da har jeg bestilt MoonDrop Dawn Pro 2 fra maxgaming.no (Evil-Duck sitt tips til norsk leverandør) EQ app for Windows: https://github.com/Mexes-GM/dawnpro2-studio/releases/tag/v0.1.1 Den er også designet får å justeres via WebApp direkte via browser. Støtter 8 parametriske EQ linjer som er APO kompatible. Dette tar hovedjusteringene. Grei og portabel liten DAC/AMP (V1) med bra specs og Klasse T AMP. Designet mest for IEM, men V2 er kraftigere og takler dynamisk hodetelefoner bra. Planar magnetic var litt meh på V1, men dette skal være fikset i V2. Var lite bass i V1. Slang på CHU 3 IEM som sies å ha en svært hyggelig price/performance ratio. Perfekt til Dawn Pro 2. Regnes som noe av det bedre innenfor kinesisk Hi-Fi (Chi-Fi)
  13. Ikke gi en nyere TV nettkobling med mindre du er ok med å gi bort privatlivet ditt. Bruk alltid noe annet til å mate TVen med innhold fra nettet ref. spesielt LG, men også andre med apparater med ACR (automatic content recognition). ACR går også over HDMI-innganger og kartlegger filmer og konsoller/PC og annet tilkoblet disse inngangene du ser på. Edit: Denne tråden er splittet ut i egen tråd av moderator hvis du synes den virker litt random.
  14. Fort nå, før AI motorene legger begrensninger, Vibe-kode Windows 10 til open-source, så øker kvaliteten til over Windows 11 nivå, og vi kan leve happy forever after 🙃
×
×
  • Opprett ny...