Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Banner Ciaran og Ciara for å banne en bruker som er tilbake igjen, dog med en annen profil. Og jeg ønsker han som tidligere het Blåbanan velkommen tilbake igjen.
  3. The Beatles - Drive My Car
  4. Nå hører vi to på: Besame Mucho - The Beatles.❤️❤️❤️❤️
  5. Ikke vi Vi har drukket vann nå.💧💧
  6. Vi ønsker dere alle sammen, en god og fin natt.🥱🥱💤💤😴😴
  7. Vi ønsker dere alle sammen, en fin og god natt.🥱🥱💤💤😴😴
  8. For en fullstendig irrelevant patetisk klovn han har blitt! Men ironien her er jo at Kanye West har jo drevet med omfattende lefling med nazisme, og hyllet Hitler. Det var jo akkurat denazifiseringen av Ukraina som gjorde at russland invaderte... Ikke tenk på at russland ikke kommer til å bruke dette til pr for seg. "Se hvilken stor amerikansk artist som besøker oss!" England, Frankrike, Polen, Sveits og Italia har alle kansellert konsertene hans i Europa på bakgrunn av at han ikke lenger besitter en hjerne...
  9. Da er det jo forståelig. Jeg synes derimot at senep gjør seg godt i potetsalat. Tror ikke jeg har opplevd sennepsfrø i den jeg nevnte. Takk for oppskriften. Skal prøves!
  10. Veldig mange er redde for krakk/boble, men er det en ting som er sikkert er at markedet vil krasje opptil flere ganger i løpet av et liv, dette er ikke farlig, faktisk så gi det gode kjøps muligheter, du trenger jo ikke vær gammel for å huske godt både dotcom boblen og finanskrisen, og t.o.m de senere år har vi hatt flere nedgangstider, under corona falt det vel 40%. Det er umulig å unngå. felles for de alle er at folk som sitter rolig i båten og fortsette og sette inn sine månedlig beløp tjener ganske godt på dette. Eneste faren er om du opplever at uttaks tiden nærme seg, men det bør du ha en god plan for og vekte deg ned i aksjefond i god tid før det. Men så lenge du fortsatt har god tid før du trenger pengene, så tar imot en vær krasj med åpne armer. Så lenge tidshorisonten fortsatt er lang så spille nedgangstider på ditt lag.
  11. I dag
  12. Det er ofte sennep(sfrø) i ferdigkjøpt potetsalat. Jeg tror det er det som ødelegger for meg, jeg virkelig hater sennep. Denne oppskriften er veldig lik den vi bruker. Det som tar lengst tid er å koke potetene, og at potetsalaten blir best hvis den får stå i kjøleskapet over natten. Men det er veldig enkelt å lage. https://www.aperitif.no/oppskrifter/oppskrift/potetsalat,61042
  13. Det kan man si om de fleste matretter, men når man ikke gidder (eller klarer) å lage selv er det noen alternativer fra butikken som er bedre enn andre.
  14. "Tullereiser" med kollektivtransport er ikke et samfunnsmessig problem. Da er det viktigere at vi legger kilometeravgift på bilkjøring nå som folk kjører på billig strøm og altfor lave bompenger. Det gjør at folk tar bilen enten de skal kjøre to kilometer for å bade, eller cruiser en ekstra tur til butikken for å kjøpe mere potetgull, selv om de kunne syklet på ti minutter.
  15. Iterion

    Elbil-tråden

    Alle biler trenger vedlikehold, det gjelder selvsagt elbiler også. Bremser og hjuloppheng er en gjenganger på mange elbiler fordi de gjerne veier mye og bremsene brukes mindre aktivt av altfor mange. Når det kommer til dyre reparasjoner så er det vel batteripakken som er det dyreste og den har man heldigvis veldig lang garanti på... så har man jo i tillegg forsikring som dekker mye. Ellers er det jo som vanlig å følge serviceintervaller på bilen, vaske den jevnlig og vokse/coate den. Veldig glad min Ioniq 5 kom med skikkelig understellsbehandling også, den skal følges opp jevnlig for å si det sånn. Rust på understellet er jo gjerne det som tar livet av bilen til slutt. Lakken bør de fleste klare å holde rustfri i mange år med jevnlig vask og vedlikehold.
  16. Fjorårets Millwall-leiesoldat Anthony Patterson med svakt keeperspill gjorde at Cardiff utlignet mot møkkaklubben wrexham på overtid av overtiden i kveld. Fortsett med flere tabber, Patty. Kanskje du bidrar med å sende wrexham mot nedrykk. For det var fryyyyyyyyyyyydefullt å se den identitetsløse søppelklubben gå av banen med uavgjort.
  17. Iterion

    Elbil-tråden

    Ok. Da kjører du jo en del km hver mnd. Enda godt du har tilgang på lader hjemme, det er nesten en selvfølge skal man ha elbil. Vel den kinesiske bilen du nevnte har LFP batteri som sliter mer i kulda enn NMC batteri, så sørg for å sjekke forbruk vinterstid og hvordan varmepumpen på bilen er. Jeg hadde selv en Model 3 SR+ med en god varmepumpe, og som var en av de mest effektive bilene på markedet. Selv den fikk 45% ish mindre rekkevidde om vinteren. Så bør du tenke på det med degradering av batteri dersom skal ha bilen i mange år i tillegg til serviceintervaller. Skal du kvitte deg med den etter kun 5 år så går det sikkert, men et annet usikkerhetsmoment er jo annenhåndsverdien. Joda men både Kia og Hyundai har lang erfaring med elbiler og leser du tester på de forskjellige modellene deres så ser du de scorer høyt på det aller meste. Ioniq 5 fikk 85/100 score av Motor mens Ioniq 9 tror jeg havna på 83. EV6 scoret også skyhøyt. Kun noen få merker som har scoret høyere enn det, blant annet noen BMW modeller. For meg gir det trygghet og de får gjerne en god annenhåndsverdi fordi mange ser etter brukte elbiler også. Ja, de har hatt problemer med ICCU enheten men den får man nå 15 års garanti på. Så det er meget solide biler. Ioniq 3 er en meget spennende bil ja. Har ikke fått lest noe tester av den enda men tipper den også kommer til å score høyt, akkurat som Ioniq 5 og 9 gjorde. Så spør du meg er det definitivt verdt å legge 70-80k ekstra i den ja. Tenk langsiktig, på annenhåndsverdien og kvalitet over tid er mitt tips. Angående Toyota og Mercedes så er jeg enig i det du sier der. Blir fort dyrt når man legger på dvs utstyr der.
  18. Er tullereiser et reelt problem, eller ein konstruksjon? Eg hadde månedskort i omlag fem år, og kan ikkje huske å ha reist med buss uten formål i den perioden. Utanom rushtid er heller ikkje kapasitet et problem, men mange avganger gjer kollektiv til eit reelt alternativ til bil. Ergo er det uproblematisk med tullereiser utenom rushtid... Så for meg framstår heile tråden som underlig.
  19. Potetsalat må være hjemmelaget. Jeg har enda til gode å smake en ferdig som ikke smaker høgg, hoggorm og det som verre er.
  20. Kanye West skal holde 2 konserter i st Petersburg i oktober. Billigste billetten koster ca 1200kr.
  21. Potetsalat må være hvit. De gule er vonde.
  22. De virker som noen har et problem med at noen velger noe annet enn å kjøre egen bil. Spesielt de som sykler eller kjører kollektivt.
  23. Tror inte det som bestämmer helt har bestämt sig för vad som är bäst angående pris system. För några år sen har jag för mig att man i Trondheim var skeptisk till månadskort på grund av att det kunde medföra fler onödiga turer, man införde också dynamiska priser men det blev så lite billigare att det knappt merktes. Nu har man gjort månadskorten klart billigare, tagit bort dynamisk priser och höjt priser på enkelt biljetter nok en gang.
  24. oOF

    Dagens middag

    Den der er nok min foretrukne, ja
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...