Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Problemet med anekdoter er jo at de er baser på den som fremmer de sin egen observasjon og ofte subjektive oppfattelse av hvordan ting er og ikke underbygget med nøye vitenskapelige statistiske undersøkelser. Og leser man anekdoter skrevet anonymt på nettet kan ingen underbygge hvorvidt de som skriver dette faktisk snakker sant eller ikke(ikke at jeg beskyldt noen for å lyve her, men jeg beskylder heller ikke noen for å snakke sant; sannheten er at det er umulig å vite noe som helst sikkert når vi tross alt er anonyme her; men man kan gjette ting ut i fra hvor sannsynlig og troverdig noe høres ut). Ja, det er sant. Politisert forskning og forskning gjort i businessammenheng hvor man allerede har konkludert først og så utreder. Mest beryktet for dette er forskningen tobaksindustrien i sin tid bestilte som skulle "bevise" at røyking var sunt. Men det har selvfølgelig vært mye annet slik i senere tid også. Ikke minst ser jeg dette i politikernes foretrukne syn på fornybar vs. kjernekraft for å trekke et eksempel og hvem som bestiller rapporter der. Ja, men noen ganger er påstander for søkt til at man kan ta noe alvorlig. De var for et par år siden veldig aktive på Facebook-siden "kunnskapsbasert pandemirespons" men den siden virker temmelig død nå. Jeg tror de fleste av disse omsider har gått videre selv om de var på det gjennom hele 2022 og et godt stykke ut i 2023 også, men jeg tror det dabbet av da også Kina gikk tilbake til "normalen". Men han har registrert ekstreme dommedagskult-lignende tendenser ute i verden knyttet til covid-19 også: https://www.dailymail.co.uk/news/article-14720089/monster-father-children-filthy-house-horrors-covid-fears-dodge-police.html Ja, hva skal man si? Dette er denne "new normal" noen dreiv og fabulerte om tilbake i 2020; at lockdown måtte bli en permanent ny måte å leve på for alltid; det var ihvertfall noen som fulgte den oppfordringen og traumatiserte sine egne barn med det. Og etter hva man leser så var hygiene og god helse ikke det viktigste heller; kun det å for enhver pris unngå å få covid-19. Burde stå som et skrekkeksempel på slikt dystopisk prat om "new normals". Dette var "kunnskapsbasert pandemirespons" i praksis.
  3. Dette er ulovlig. Snakk med Arbeidstilsynet. Vedrørende levering så må det da gå an å ordne et areal med kodelås til budfirmaet som kommer innom?
  4. Hvis det blir for mye styr så kan du argumentere med at leiekontrakten er ugyldig fordi husrommet ikke oppfyller kravene eventuelt.
  5. Snakk med Nokas skadedyrkontroll så kan de veilede deg om hvordan du går frem for å finne ut av dette.
  6. @Trulss dette bør du holde deg langt unna. Snakk gjerne med tolletaten, lege og evt legemiddelverket. Jeg er ganske sikker på at du får trøbbel.
  7. Det er jo en naturlig del av matematikkopplæringen. Så kostnaden er at folk flest har mer edruelig økonomi, og en potensiell gevinst er færre offentlige gjeldsordninger for eksempel..
  8. 31 662
  9. 3 https://no.wikipedia.org/wiki/Naturvitenskap
  10. Hver sak er forskjellig. Jeg har også blandet erfaring. Men heldigvis kjenner jeg lovverket greit nok.
  11. Dette har vært vanlig praksis i alle år. Unntaket nå er at alle dagligvarebutikker med kontanttjenester i butikk kan man sette inn penger hos. Så tjenestetilbudet har forbedret seg noe, selv om bankfilialene nå for tiden er en drøy vits når det kommer til banktjenester og service.
  12. Skal dette være en liten stasjonær maskin så er jeg enig i det flere sier med en NUC-maskin. Det finnes også ofte mye rimelige maskiner på finn.no. Siden støtte for maskinvare til Linux ofte kan ta litt tid så kan det dermed være en liten fordel å kjøpe brukt av denne grunn.
  13. Dette kan du vel løse ved å avtale at huset er ditt særeie. Da har du alt formelt i orden uansett.
  14. Jøss,ikke ofte jeg ser kryne bli brukt.Ærru fragrenland eller?
  15. I dag
  16. Prøv å klag til pakkereisenemden. Jeg ville gjort et forsøk.
  17. Det kan være lurt å gå gjennom eventuelle etiske retningslinjer som gjelder i din bank. Da kan du sikre deg mot eventuelle feil som kan koste deg arbeidsplassen din. Skal du be noen ut som du har et profesjonelt forhold med så sørg for å tenk nøye over hvordan du går frem. F.eks «kan jeg spørre deg om noe rent privat?» eller lignende.
  18. Slike opplysninger gis normalt ikke ut av statens vegvesen. Her må du anmelde saken og snakke med ditt forsikringsselskap.
  19. Det kan være ekstra omkostninger knyttet til å akseptere kredittkort. Så det kan være et valg som er tatt sentralt i Maxbo.
  20. Det kan være du kan få et kamera til låns. Fremfor å bekymre deg så må du jo ta kontakt.. Jeg minner også om at reklamasjonssaker skal meldes så snart som mulig. Ellers kan du tape retten til å reklamere på produktet. https://www.forbrukerradet.no/forside/feil-ved-vare/
  21. For noe tull. Alt de trenger å gjøre er å utgi server-utgans for egne spill på en måte som gjør at forbrukerne kan ta saken i egne hender. Det finnes fortsatt Halo Combat evolved servere. Så alt er mulig.
  22. Dette er en ubetydelig mengde med vann. Hvis du absolutt vil sikre deg så spør om å få dekket leie av en byggtørker en fire dagers tid.
  23. Tibber fungerer greit det. Men tidvis blir man logget ut av appen, og de har noe nedetid. Det er ikke noe jeg har opplevd hos andre leverandører.
  24. bzzlink

    Elbil-tråden

    Det at man måler riktig betyr ikke så mye når bilen feilbedømmer situasjonen. Millimeterpresisjon er ikke nødvendig. Det tilfører ikke noe nyttig til beslutningen som skal tas. Hvor tidlig og hardt skal det bremses På de to natt testene, så er det plass til å kjøre forbi hhv den parkerte traileren og bilen på tvers i veibanen. De har latt det være igjen 225 cm klaring. Det er tydelig at mange av bilene måler at de har plass, men ender opp med å krasje på grunn av for høy fart. Fordi de oppfatter situasjonen for sent eller rett og slett feilbedømmer for de ser det er plass og ikke bremser nok. Det er kun to biler som faktisk kjører forbi traileren, Model 3 som bremser helt ned og stopper for så å kjøre kontrollert forbi, og en av de andre som måler helt presis og kjører forbi i 70 km/t med 10cm klaring på hver side av bilen. Grundig test Grunnen til at jeg mente at dette var den beste ADAS testen jeg har sett er på gjennomføringen med ekte biler i trafikk på sidene og bak testbilen og den høye farten. Bilen må oppfatte hele situasjonen den er i korrekt og tidlig nok, og den må forutse andre bilers plassering Egentlig ganske sjokkerende hvor dårlig samtlige av bilene i testen gjør det, spesielt på veiarbeid scenarioet hvor det går ned til en fil
  25. Med disse summene så er det ikke akkurat en hobby. Bare opprett et AS like greit. Du er jo personlig ansvarlig i et ENK.
  26. Det kan sikkert være forskjeller mellom landsdelene, men her er hva jeg fant i en ordbok: https://ordbokene.no/nob/bm,nn/kryne
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...