Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Det du nevner om kontekst er 100% riktig. Jeg vet mye mer om han nå enn her om dagen og trodde han var langt mer kontroversiell enn det som viser seg om man faktisk ser han prate og ikke gjengir hva andre har sagt. Likevel, uenig eller enig, det er forsvar av mordet - enten som hyllest eller en form for rettferdiggjøring- som er problemet. Om en radikal venstrekommentator hadde blitt tatt av dage på Youngstorget for meninger som kan finnes igjen i en ideologi med så mye sensur, undertrykkelse og død, så hadde det også vært en katastrofe for ytringsfrihet og demokratiet - tross at ideologien ikke står hånd i hånd med disse verdiene i praksis. Kirk stod for åpen debatt og felles grunn, om det så var i uenighet. Det er dessverre ikke slik han fremstilles. På forum er det forståelig, i media er det skumlere. Også må jeg si det overrasker (eller ikke?) at de samme som sier at "jo, men..." automatisk betyr grusomme holdninger eller "bare vil påminne at nazister og fascister sier det:, nå selv bruker utrykket. I stedet bør flere gjøre som Dean Withers (tok feil i av at det var Parker) og bare innse hvor feil det er. Selv om det var en rival. Selv idioten Hasan Piker har vist empati, der han tidligere har snakket om å 'gut them in the streets'. En retorikk jeg ikke kan finne noe sted fra CK.
  3. Takk for info, var ikke klar over denne funksjonen før nå. 🙂 Du har rett, det fungerer på en del nyere telefoner å sette opp telefonen som en "WiFi repeter". Testet på Google Pixel 7, og det fungerer, kan være koblet til WiFi samtidig som en deler WiFi. Nett som deles er da WiFi nettet. Om telefonen er en litt eldre modell er det ikke garantert det fungerer, kan variere fra merke og modell. Om det ikke fungerer deles mobildata i stedet for. Fungerer ikke på iPhone, kan enten være klient, eller dele WiFi uansett hvilken modell det er?
  4. Ja, det er en helt legitim kritikk.
  5. Må bare dele denne videoen som illustrerer hykleriet til Nancy Mace. Ordskiftet har endret seg fullstendig. Først var det en "tranny", nå en person vi må be for fordi han ikke var helt seg selv.
  6. Dette. Trump er berre resultatet, det er det Murdoch har gjort med Fox News som er årsaken og som har ødelagt USA. Murdoch har ansvaret for det som har skjedd og kjem til å skje framover.
  7. Da er vi nok uenig. Jeg mener at først og fremst så er den personlig mening/ytring. Som så kan oppfattes som/være trakkasering Hva er reglene for baksnakking, hva er innafor og ikke innafor? Hvis man får sparken for å baksnakke andre kollegaer. Er man kansellert på grunn av egne ytrninger/meninger da?
  8. Hmm. Jeg ser det er mange tilbydere som tar rundt den prisen, ja. Hvis Domeneshop holder seg rundt standardprisen og ikke fortsetter den bratte prisøkningen kan jeg leve med det. Jeg har også domener hos namecheap.com og de tar 147 kr/ $14.88 (fullpris fornyelse utenom rabatter) per år. Normalt sett sjekker jeg lavprissegmenter via f.eks. webhostingtalk.com. Det er greit for VPS-leverandører til hobbybruk, men det ville jeg ikke gjort for eposten min. Namecheap er en ganske stor leverandør, så jeg kan jo lese meg opp om eposttjenesten deres er noe god.
  9. En eldre bekjent av meg hadde ikke peiling på at George Floyd var kriminell. Men at denne "Kirk" var en høyre-ekstremist (angivelig, vet ikke jeg om jeg er enig i det), joda DET var jo det første han hadde fått med seg. Forteller litt om måten norske medier dekker det på og hvorfor de taper terreng til podcaster og alternative medier.
  10. Hei! Jeg har en ProJect Carbon Debut platespiller som er koblet til en eldre forsterker ( Onkyo TX-NR636 ). Denne forsterkeren har "Phono" utgang som platespilleren er koblet til. Det jeg har bitt meg merke i lenge nå, er at når jeg skal spille av en plate, så må jeg alltid skru lyden på forsterkeren sykt mye opp for å få greit volum. Hva er det som gjør dette? Må jeg har en RIAA-forsterker på denne?
  11. Har ikke satt mig in i vad han sier og tror på speciellt mycket men tycker han verkar ha samma åsikter som rätt många konservativa kristna har i USA och sen lite MAGA på det. Det mest ekstrema som har kommit fram har också blivit rätt mye bättre nyanserat hvis man tar med sammanhanget. Jag er inte alls enig med hans politik men hvis man på noe sätt försvarar ett mord på honom på grund av hans åsikter kan man göra det för väldigt många andra personer också. Tycker alltför mye av det som sagts er riktigt otrivligt. Man trenger vel ikke si att alla som dör er helgen tycker det i detta fallet har gått för långt åt andra hållet.
  12. Og støtte til Black life matters-bevegelsen er støtte til voldelig anarki, fordi en liten andel av BLM er voldelige anarkister som skapte kaos under demonstrasjonene. Eh.. nei.
  13. Tviler ikke på at antifa var på ferde. Og problematisk om det i så fall ikke ble presentert i media. Felles burde jo være å fordømme voldelig oppførsel på begge sider. Når det alltid er en konkurranse der begge sider prøver å bevise hvor mye verre den andre siden er, blir det fort vanskelig å vedgå slikt i egne rekker. Veldig destruktivt og uheldig.
  14. Det er så utrolig at hver gang så er det ytre høyre. Hver gang (ofte) er det kun ytre høyre når noe får litt pushback. Jeg er definitift langt i fra ytre høyre og jeg synes måten mange har feiret at denne personen ble drept på i sosiale medier (Rødt ungdom lederen inkludert) er forkastelig. På samme måte jeg synes det var forkastelig hvordan noen frydet seg over angrepet på Pelosi. Må gå ann å ha en diskusjon uten å svi av ytre høyre pekefingeren ved enhver anledning. Blir litt barnehagenivå
  15. Nå tror jeg du spiller dum. Fokuset var på at han døde av skadene etter denne knelingen til politiet. Det var ikke først og fremst viktig å påpeke hvor kriminell han var, selv om det sikkert også ble dekket.
  16. Det er godt å lese fordi inntrykket mitt er folk flest i dette landet ikke er slike. Det er de som skriker høyest og som er i mindretall som får de store overskriftene. Folk flest omgås hverandre og det ser ut til å gå ganske bra også. VGD husker jeg veldig godt og der var diskusjonene på høygir når vi snakker om subforumet Politikk og samfunn.
  17. Den skjønte jeg ikke. Er det et problem at George Floyd ble omtalt som kriminell?
  18. "George Floyd's Prior Criminal Record Floyd had an extensive criminal record that included drug charges, armed robbery, and trespassing. From 1997 to 2005, he served multiple jail terms for these offenses. In 2007, he was charged with aggravated robbery with a deadly weapon after entering an apartment by impersonating a water department worker and threatening a woman." Har dermed ikke noe problem med at norske medier presenterte det som "KRIMINELL NARKOMAN OG RANER DØDE AV SKADENE etter en konfrontasjon med politiet". Oh wait, man valgte ikke den overskriften...
  19. Så ikke at noen hadde svart på innlegget mitt før nå! Jeg har installert begge på maskinen min og er gang med Cronos. Det er alltid noe nødvendig å gjøre først; forsikre meg med DLSS swapper at nyeste versjon er installert, bruke UUE kommandoer til å slå av ting som chromatic abberation, lens flare etc. Og ja, spillet er herlig og oser av kvalitet. Hell is us skal jeg også få spilt og ser veldig frem til det.
  20. Har nok langt på vei vært det første du nevner. Var på VG forumet (VGD debatt), men var stort sett på musikkforumet o.l. der. Kan ikke engang huske å ha vært innom politiske kategorier der, selv om det antagelig forekom en sjelden gang. Var som her, bruker der siden 2002 så ikke godt å huske alt. Det synet du beskriver i den neste linja, tar jeg som de fleste avstand fra.
  21. Nok en god artikkel. Blir bare fascinert over den kreativiteten du har om dette temaet (spill). Jeg kjenner meg ganske godt igjen i det du skriver. Som en som ble født på 80-tallet var det Amiga 500 som på en eller annen måte har festet seg som et sterkt minne av min barndomstid. Ikke Commodore 64 eller Atari. Jeg fikk tak i en brukt NES, men spillene var så dyre at det ble ikke mye mer enn Super Mario bros. spillet. Jeg husker at det pleide å komme salgsbrosjyrer som Select og der var det fengende bilder av Amiga 500 og James Pond. De tok jeg vare på og dagdrømte om maskinen i flere timer. Tenk at en liten reke kan sette i gang fantasien hos et lite barn I alle fall ble jeg voksen og fikk min første datamaskin i 1997, en Packard Bell. Det er først da retroutgaven av Amiga 500 ble lansert at jeg kjøpte den. Men noe hadde skjedd på veien. Jeg har enda ikke åpnet esken og prøvd maskinen enda jeg nå har en bra stasjonær pc som nylig ble oppgradert med ny prosessor og skjermkort (stor takk til @Svein M og @Thor. for kyndig hjelp). Dataskjermen jeg har nå har mulighet for både HDMI og DP slik at jeg koble til både A500 og C64, men likevel ligger esken uåpnet. Sammen med den ligger også retroutgaven av C64, også den uåpnet. Så det får meg til å tenke i freudiansk retning. Er den voksne mannen redd for å åpne esken og oppdage at magien er borte? Amiga 500 var på ønskelisten min som liten, men jeg fikk den aldri fordi foreldrene mine hadde ikke råd. Så tja, kanskje det er et selvbedrag som er viktig for å bevare de gode minnene fra barndommen? Ikke vet jeg, men artikkelen din satte i gang en rekke tanker. Godt skrevet!
  22. Kan dessverre ikke hjelpe deg der. Norge og guffent og ofte regnfullt i den perioden, så jeg søker heller ut av Norge enn å engasjere meg for mye i hva som finnes her Kanskje noen andre har bedre tips
  23. Jeg er ateist, pro-choice (grensen for hvor er diskutabel), uenig i våpenkulturen i USA tross mine egne jaktvåpen og mener kvinner skal få gjøre hva de vil. I dette er jeg altså uenig med CK, men forstår godt hvor hans synspunkt kommer fra - gitt hans ståsted. Blant annet er kontekst at det hos mange, spesielt afroamerikanere, vokser opp barn uten en far. Det kan gå helt fint, men det er også en overrepresentasjon av problemer her - også i demokratisk styrte byer. Han ønsket at velferden skulle endres til bedre å kunne holde familier sammen og løfte folk ut av fattigdom. Dette kildehenviste jeg til i et klipp forrige dagen, hvor han prater med ei afroamerikansk dame med et barn på armen. Det er ikke provoserende i mitt hode å mene at kjernefamilie er en viktig oppbygning av samfunnet, uten at det på noen måte betyr at andre konstellasjoner skal være farlig. Statistikk viser dog at to foreldre er viktig - i 'makroperspektiv'. Ja, det er en grusom skjebne, men at du sammenligner de to orker jeg ikke starte på. Du avfeide nylig å dra opp reaksjonene etter et annet signaliserende(?) (antakelig feil ord) dødsfall i samsvar med Kirks, så da gidder heller ikke jeg gå innpå hvordan hans utsagn i åpen debatt har noen direkte innflytelse på dette. Det ene var kniv, det andre ord. Han var ikke lovgiver. Jeg vet hvor du står om dette og det er helt fair. Syns også helt klart det var et unngålig dødsfall. Er som nevnt pro choice som et utgangspunkt, men å være mot abort er helt legitimt det også. Edit: siste setning må nyanseres. Jeg mener det er legitimt å MENE det er en uting. Fører man lover som nekter abort på farlige situasjoner for mor og barn, store skader, incest og voldtekt osv, så er jeg sterkt, sterkt imot slikt. Det er derimot ingen tvil om at det finnes folk som må ordne i holdningene på pro siden også, eksempelvis Lily Allen som skryter av at hun ikke vet hvor mange hun har tatt. Moralsk forfall.
  24. Ja, ting på gang. Men kraftkommuner setter seg på bakbeina så vi får se..
  25. Editoren krangler så det blir to poster...
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...