Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Dette høres merkelig ut. Er problemet egentlig at du avviser behandlingstilbudet og mener at du selv er bedre kvalifisert enn fagekspertisen ?
  3. Lastet ned nå på iphone og de krever fortsatt betaling.
  4. Clair Obscur kommer til Game Pass Premium Nye spill for abonnementstjenesten. Les hele saken på Gamer.no»
  5. Du må da forstå at et totalitært regime og en terrorgruppe er mer sivile for enkelte enn de 32000++++ demonstranter som ble skutt
  6. Jeg er også litt todelt når det gjelder Fiks ferdig. For en tid siden solgte jeg et objektiv via Finn, og varen ble sendt via Helt hjem. Jeg tror de brukte 6 uker på å frakte den mellom Oslo-området og nordvestlandet. Både jeg og kjøperen tok kontakt med Helt hjem og de visste ikke hvor pakken var. Fra da av bruker jeg kun Posten til å sende.
  7. Ikke uenig i det, men tidsperspektivet bør være lengst mulig. Europa trenger å fylle tomrommet etter USA og det tar tid. Så lang tid at det er en god plan å bare vente ut Trumps presidentperiode og se hva som skjer da. Hvis USA snur på femøringen og skal gjenopprette det tapte så blir det en enklere prosess hvis NATO fortsatt henger sammen på papiret. Trump leder en dødskult. Han vil ødelegge verden og særlig USA. Stå ved roret mens skuta går ned.
  8. Ingen ugler i mosen, det er nesten alltid slik, siden mange får med seg forhåndsvarslingene. Slik vi har sett også på Gazastripen de siste årene. Derfor er veldig ofte denne typen angrep filmet i god kvalitet fra mange ulike vinkler.
  9. Grusomme krefter, vanskelig å forestille seg hvordan det er å leve under noe slikt. Kan ikke fatte at man ikke støtter å ødelegge dette regimet når det er noe iranere selv vil
  10. Det blir jo nesten ingen forskjell: kun store pakker havner i butikken/pakkeboks - som før. Den eneste forskjellen jeg ser er at småpakker som passer i postkassen blir forsinket noen få dager.
  11. Støttes 👍
  12. Det er noe ugler i mosen der. Folk har stilt seg opp med kameraer for å filme nøyaktig den blokka, midt i bildet. Ivrige, muligens forventningsfulle stemmer høres i bakgrunnen. Ei dame sees i den ene videoen som har stilt seg opp med mobiltelefonen for å filme. Angivelig kl 05.30 lokal tid. Det virker som en nokså planlagt og forhåndsannonsert riving av bygget. Noe sier meg at vi ikke har hørt hele historien her.
  13. Kanskje ikke en dødsdom, men et inneffektivt byrokrati, der diagnosene ofte ikke blir satt rett og der behandlingen heller ikke alltid fungerer. Her er linken til TV serien. https://tv.nrk.no/serie/barbeint-i-snoeen
  14. Det er ikke sant. Nasjoner har alltid vært splittet og ført krig mot hverandre. Selv om det er land so bryter folkeretten, har vi mindre splittelse og mer internasjonalt samarbeid enn i noen av de første 1900 årene etter Jesu død. Så her kommer du med et JW-snakkepunkt som er faktisk feil (men det gjelder jo de fleste poengene til JW). Hva tenker du på da? Budskapet om at ikke-troende skal straffes i evig ild, at Bjørner sendes for å maltraktere barn, at homofile skal steines, at man kan selge sin datter som slave, at Gud står fritt til å få uskyldige voldtatt eller drept, eller hva? Det finnes gode budskap i Bibelen også, men å late som om budskapet viser en gjennomgående kjærlig gud, viser at du ikke leser Bibelen, men bare det ferdigtygde budskapet til JW. Tenker du på JW som splitter familier ved å nekte medlemmer å ha kontakt med mennesker som forlater sekten? Er det å opptre kjærlig? Guden du tror på, har hatt tusenvis av år på å gjøre det så langt, men ikke giddet å gjøre dette. Så hvilket grunnlag har du for å tro at dette er noe annet enn et koselig eventyr?
  15. Hva er greia med å henge seg sånn opp i at kjøpet (teknisk sett) ikke er permanent? Gjør du det samme på konserter og festivaler? Hva med flyreiser? Blir du surkete når du ikke får beholde flyet? Spill er opplevelser. Å kunne gjenoppleve noe når som helst fratar noe av verdien av opplevelsen i veldig mange tilfeller. Men i gaming tar man det tydeligvis som en selvfølge å kunne det. Om man skal surke for noe, så ville jeg heller lagt meg ut etter spill som krever aktive servere for å kunne spille. Da hjelper det ikke med fysisk kopi heller engang, og ofte skjer dette under året etter man har kjøpt spillet.
  16. Trump vil antageligvis forsøke å trekke USA ut av NATO, men der må det et kongressvedtak til hvis jeg ikke tar helt feil, så han vil forsøke å argumentere for det. En kan tenke seg at USA vil sabotere så mye de kan. Helt greit. Det er klart at vi må løsrive oss fra USA også militært.
  17. Hvis jeg får sovet en time eller to mere om natta, da blir jeg glad(ere) enn uten søvn. Savner hele netter med søvn. 💤
  18. Åååå, dette blir rått!
  19. Er det noen som fremdeles spiller Starfield..?
  20. Hvis krigen gjør Iran til et liberalt demokrati så ville det vært verd det. Saken er bare at jeg ikke tror det. Hvis målet skal hellige middelet, så må man tro at middelet fører til målet.
  21. Videoer viser en større boligblokk i Beirut som jevnes med jorden i et israelsk angrep ca. kl. 05:30 lokal tid denne morgenen. Boligblokken skal ha blitt brukt av Hizbollah ifølge IDF, dog uvisst på hvilken måte. IDF forhåndsvarslet om angrepet i sosiale medier, men varselet kom kl. 03:59 lokal tid, så det fryktes at sivile er drept, men det er ingen tall på dette ennå. Israelske medier melder om angrep i flere nabolag i Beirut denne morgenen: New Israeli strike reported on central Beirut https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/new-israeli-strike-reported-on-central-beirut/ A new Israeli strike hit central Beirut’s Zuqaq al-Blat neighborhood, state media reports, the second on the densely populated area since the early morning without prior warning. A blast was heard throughout the capital, and plumes of smoke were seen rising from the area. A building in Bashoura, also in central Beirut, was struck earlier following an Israeli warning.
  22. Gulf statene presser nok USA ja..Men Trump kan ikke sende inn bakkestyrker uten å risikere politisk selvmord. Og han forsøker jo nå å skylde på andre....F.eks. at Nato ikke har gjort sitt her..Problemet for Trump er jo at Nato ikke har noe å gjøre med denne konflikten overhodet. USA presser vel sikkert på Israel for at de skal sende inn bakkestyrker. Det er total kaos..og Trump blir surere og surere for hver time..
  23. I dag
  24. Så Post i butikk skal bli overlesset med enda mer pakker, jeg vet ikke om du tok turen innom en butikk forrige Black Week, men de hadde pallevis med pakker, både i butikken og på lageret. Konsekvensen av pakkelevering 1 gang i uken blir gigantiske køer hos Post i butikk, stappfulle pakkeskap døgnet rundt og folk som mister jobbene sine Det som irriterer meg er den nye Grandiosa reklamen til Vasselina Bilopphøggers, før var den gjengen forbeholdt desember og juletider, nå skal de da kjøre denne reklamen som er en kopi av julereklamen året rundt. Enda mer irriterende, det er dem som kjøper Grandiosa som har finansiert denne "nye" reklamen
  25. .. og begge scenarioene kan forklares på følgende måte: "It's Europes fault" "Europe did it by not doing their share" "Europe bad" "Europe deserves so high tarriffs - no one have ever seen"
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...