All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Woke i moderne underholdningsindustri
Ballalaika svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
En blir minnet om det sitatet som er blitt poppis på internettet for tiden It's amazing how much leftist discourse is just them pretending not to understand things, thus making discourse impossible. -
Woke i moderne underholdningsindustri
Poppmunn svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
Det var ikke det. Folk som påstår det later som om de ikke skjønner hva vi mener med woke selv om det bør ha kommet ganske greit frem etter 664 sider. -
Cassidy Tvillingene sin Brustråd
MR SPEED svarte på Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) sitt emne i Lekeplassen
-
Garmin klokker er sikkert meget bra de, jeg liker bare ikke overvåknings greier så jeg bruker Casio selv, fordi den spionerer ikke på hvor mye jeg driter eller har sex... Men jeg har troa på slike treningsklokker kan hjelpe helsa. Årsaken til at jeg nevnte det med sprit og mengder er fordi jeg kjenner folk som er så sprø at de styrter en hel flaske. De tar jeg ikke med sprit til for å si det sånn. Da blir regnestykket mye verre, men det å styrte sprit er ikke normalen blant meg eller de fleste jeg kjenner.
-
Nei, kraftkrisen er ikke enkel å løse
obygda svarte på inside_997084 sitt emne i Diskuter artikler (Tu.no)
Ja,bergvarme har naturligvis ikke de samme utfordringene som luftvarmepumper. Men så er bergvarme en mye større investering. Og jeg tror ikke mange med median inntekt som jeg viste til i en distriktskommune tidligere vil ha råd til å ta en slik investering. Det er jo dette som er utfordringen med vårt bomønster. De rikeste bor sentralt i godt isolerte boliger..de med mindre inntekt presses ut i distriktene til boliger som er billige å kjøpe..men som krever en god del mer energi å holde varme. Så går man bort fra Norgespris og åpner for full markedspris vil de som har minst evne til å håndtere det betale mest. Er det en politikk som står seg? Den virkelige store utfordringen er derimot at våre politikere har åpnet for en ukontrollert forbruksvekst gjennom veksten i datasentere..samtidig som man ikke har gode løsninger for like mye regulerbar kraft i systemet. Det vil gi prissettingen marginalpris nye vekstvilkår..Politikere er dessverre for ensidig opptatt av energi...og veldig mye fokus i denne tråden er også rettet mot energi..ikke effekt. All kraft prises faktisk etter effekt. Nå også på 15 min nivå. Utfordringen er jo at priskurvene er ekstremt bratte ved høyt forbruk...og nå løfter vi forbruket uten at vi klarer å bygge ut ny effekt i samme tempo...Alle med erfaring fra markedet ser at dette fort kan gi syke priser i perioder. Vi har allerede sett syke 15 min priser innad i timen. Jeg mener det er regelrett uansvarlig å slippe til det økte forbruket som datasenterene nå vil utgjøre uten at man kan stille vesentlig mer effekt. Alle som har regnet på dette tidligere har undervurdert marginalprising. Det så vi når man skulle se pris effekten for økt overføringskapasitet..Dette gir akkurat den samme effekten mhp pris vil jeg mene. -
Det er heldigvis bare en vektøkning i første omgang, men denne praksisen er verre dersom man blir syk for alvor. Legen setter seg selv først, deretter pasienten. Ille hvordan det har blitt. Det er det offentlige "helsenorge" som har skylden.
-
Er ikke du han som ikke ser på TV men som henter informasjon fra en eller annen anonym facebook doktor som sier at norske kyllinger spiser soya og kylling soya fett forblir i menneskekroppen i 6 år eller noe sånt? Takk, men tror jeg står over
-
Alkohol er ikke bra helt klart, og begrenset inntak eller avhold er anbefalt helt klart.. Sprit er så kraftig eller effektivt/hurtig virkende alt ettersom at få, selv de som er harde på flaska klarer ikke å drikke like mange enheter av sprit som av øl og vin. Poenget mitt var at de to cl 2-4 drammene selv om det er rom er mye bedre kalori messig enn 8-10 pils.
-
Woke i moderne underholdningsindustri
Ballalaika svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
Spørsmålet var om grekerne ble ansett for hvite av de som startet å kategorisere ifht rase. -
strike_ begynte å følge Filmprat v2.0 - Generell diskusjon om/rundt film
-
Ble et gjensyn av denne i kveld: Jeg vet ikke hva det er med denne filmen, men tror det må være min favorittfilm siden jeg ser den ca. 2 ganger i året. Jeg klarer ikke helt å sette ord på hva jeg liker med den, men med Denzel Washington og Gene Hackman (med flere) kan det ikke annet enn å bli bra.
-
Men dette handler vel ikke om hva du fortjener eller ikke? Syns faktisk det er litt trist at du tenker at en som er tjukk ikke fortjener dette. Det har nok vært noe annet de kvinnene har blitt tiltrukket av hos deg. Tenker at når det er snakk om å fortjene noe så har det med hvordan man oppfører seg, ikke hvordan man ser ut. Flere norske kvinner liker litt "bamser" utseendemessig, hvis man er blid og hyggelig så kommer man veldig langt som mann, uavhengig av ytre faktorer.
-
Etter hva jeg har lest å sett videoer om Nix, så er det en end game distro. Når alt er satt opp, og du har install config fil for applikasjoner og config script for resten av oppsettet, så blir det faktisk kjedelig å bruke. Ser flere får linux burnout av å bruke Nix, de mister litt gnisten med hobbyen når alt er så enkelt som å flytte config filer mellom maskiner.
-
Woke i moderne underholdningsindustri
Ballalaika svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
Han har nok rett i at det er en logisk feilslutning fra deg. Dessverre. -
Hiv på dere en Garmim-klokke med BodyBattery, så ser dere hvor ille alkohol egentlig er og gjerne sammen men junkfood som kebab og cola også. Som hjemmemat er pizza ekstra ille. Burgere Fikk HRV på meg til å gå under grønn. Aspartam er ikke stort bedre. All sånn dritt har sin kostnad for kroppen før ellers siden. Tro meg.
-
Trist å høre, men jeg føler med deg. Håper det blir bedre for deg! Jeg har vært noen timer hos psykolog nå og har blitt fortalt at det ikke er så unormalt som jeg har trodd og at hun ikke syns det var så rart at jeg hadde denne reaksjonen. Det som er ikke er normalt er hvor lenge det har pågått i mitt tilfelle. Håper det går over av seg selv siden man nå er bevisst på det.
-
Fin og god Lørdagskveld ❤️❤️
-
De fleste selvom de er på byen og for 4cl drikker ikke mer enn si maks 4 enheter med sprit. Det er verre å drikke 6-10 pils Enn selv 4 store stammer sprit. Rom er jo i særtilfelle mer kalorier om det er sukker boise tilsatt. Men det står kalori på flasken... Det er mindre å ta to til fire av slike restaurant drammer. Jeg drikker kun 1 dram om jeg er på restaurant fordi det koster. Det er jo værre å ta en pub til pub runde sånn noen unge gjør med 9-10 pils før de blir nekta.
-
Woke i moderne underholdningsindustri
Noxhaven svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
Meh. De var like hvite som de fra tyrkia, syria, iran, palestina m.m. på den tiden. -
Neida, jeg bare oppgir volum pr volum for å sammenligne epler mot epler når det kommer til kcal. Hva du eller noen annen vanligvis drikker når det er fest er ikke så viktig for meg. Men det er greit å vite at det er mye energi i alkohol - så selv om det er oppgitt lite sukker eller annet i vodka, whiskey, rom eller rødvin så er det fortsatt massevis med kcal i det også.
-
(31M) som synes sex og følelser er for vanskelig.
Gjest publiserte et emne i Kjærlighet, relasjoner og dating
Jeg ser dette ble rot så lager en liten TL;DR: Jeg er rar når det kommer til sex og intimitet. Jeg vet ikke hvor jeg skal begynne med å finne meg en parner eller en som er åpen for litt øving eller jevnlig treff. Jeg har vært i forhold i fire år for syv år siden med en som var alt for god for meg og som tilrettela for et seksuelt forhold, men jeg holdt igjen 95% av det jeg ville selv om hun åpenbart hintet og ønsket mer. Jeg ber om råd for å vite hvordan jeg skal håndtere dette. Hei, Jeg har innsett nå etterhvert at jeg er nødt til å spørre om råd til å komme meg på banen igjen. Som 19 åring møtte jeg en utrolig snill og vakker jente. Vi la hverandre til på sosiale medier og snakket sammen hver dag på voice 6-10 timer hver dag eller noe sånt. Vi traff hverandre også flere ganger uten at jeg skjønte hun ville ha noe mer med meg. Når hun kom til meg lagde jeg til gjesterom til henne, men hun sovnet alltid i sengen med meg. Hun likte også at vi lå sammen og koste i bare undertøy når vi så film eller spilte på telefonen. Hun bodde en time utenfor byen så vi traff hverandre ikke veldig ofte, kanskje 6 ganger 2-5 dager i slengen. Slik holdte vi på i 3-4 måneder. Det tok en lang melding der hun sa at hun ville ha noe mer med meg og hun spurte meg om hun kunne få sende meg nakenbilder før jeg begynte å skjønne tegningen. Like etter reiste jeg til henne og hun tok meg med på helsestasjonen for å kjøpe kondomer. Denne dagen skjedde nesten alt. Hun kysset meg noe som gjorde at jeg tillate meg å kysse henne og vi kysset mye. Videre kledde hun av seg og lot meg gjøre akkurat det jeg ville med henne. Siden det er meg så gjorde jeg selvfølgelig ikke mye, det var litt slikking og beføling på kroppen der hun pekte. Videre kledde hun av meg og tok på meg kondom før vi hadde sex. Alt funket som det skulle og det var kjempefint. Man skulle tro pandoras boks var åpnet her, men neida, ikke med denne karen. Hun spurte så om vi skulle bli sammen og jeg sa ja. Ikke lenge etter skulle hun flytte inn til byen og istedenfor at hun skulle finne seg sin egen plass så flyttet hun rett inn til meg. Her tok hun meg med en ny runde på helsestasjonen, denne gang for at hun skulle begynne på p-pillen. Jeg tror nok dette var hennes måte å gi meg sterk tillatelse til å være seksuelt aktiv med henne. Nå var vi allerede samboere, bare en måned etter vi først hadde ligget sammen og etter å kun ligget sammen to ganger. Hun introduserte det å ligge naken sammen hver natt og det var utrolig intimt og fint. Jeg levde på en sky og hadde helt ærlig ikke tatt inn alt sammen, jeg hadde det bedre enn noen gang. Herfra hadde vi sex kanskje en til to ganger i måneden det første året, om det, og så mindre påfølgende år. Jeg fullførte meg selv en hel del mer enn dette, fordi jeg var jo ofte kåt når vi var så intime. Ærlig talt så er jeg helt normal oppi hodet, men fra hodet og ut i kroppen har jeg alvorlig mange hemninger. Jeg holdt igjen 95% av det jeg hadde lyst til med henne. Jeg har også et normalt forhold til sex i teorien. Når jeg snakket om sex med kompiser snakket vi ofte om hvor digg det var, hvilke posisjoner vi likte sammen med damen og hva enn ellers unge gutter snakker om. Når det kommer til masturbering og porno er det også noe jeg ikke har noe problemer med og kan fort ende med dager der jeg ser porno i timesvis, kan fullføre samtlige ganger, men kan også gå to-tre dager uten noe. Jeg er verken avhengig av det (ønskelig 2-4 ganger i uken eller mer) eller avholds. Jeg skjemmes heller ikke av noe av det som er å finne der ute, inkludert det som er litt mer ekstremt enn vanlig. Likevel ble standarden satt av eksen første gang vi hadde sex. Dette var det jeg tillot meg å gjøre. Vi hadde åpen dialog om sex selvfølgelig, og hun hadde fortalt meg at hun likte at jeg initierte, gjerne på en dominant måte. Jeg kunne også kysse og ta på henne akkurat så mye som jeg ville, og det var i det minste noe jeg gjorde, men det må ha vært utrolig frustrerende for henne at jeg vanligvis ikke tok det lengre enn det, rett og slett på grunn av hemningene. Hun ville også gi meg blowjob noen ganger, men hver gang hun gjorde det så begynte jeg å skjelve. Jeg vet ikke om det var fordi jeg var så utrolig nervøs for dette eller hva det var. Det ble i alle fall ikke noe rutine på det, selv om hun ofte uttrykket at hun likte det og ville gjøre det mer. Jeg gikk derimot ned på henne så og si hver gang før vi hadde sex. Jeg elsket det, men igjen så tror jeg aldri hun kom av det fordi jeg også her holdt igjen. Jeg tillot meg rett og slett bare ikke å trå utenfor stien. Jeg satt med mye i hodet jeg kunne prøve, men aldri prøvde. Vi snakket også om analsex, hun var helt åpen for å gjøre dette. Dessverre holdt jeg igjen som vanlig, den delen av kroppen hennes ble aldri rørt. Utenom sex så hadde vi et utrolig bra forhold. Vi kunne snakke sammen om alt (utenom kanskje sex, hehe), vi dedikerte mye tid til hverandre og vi var sammen så og si hele tiden uten at vi gikk lei hverandre. Litt over fire år etter vi ble sammen så gjorde vi det slutt. Det var fryktelig tungt, men alternativet var langdistanse fordi planene våre videre i livet ikke linjet seg opp. Jeg tror også helt ærlig at hun ikke hadde ville gått fra meg hvis sexen fungerte. Jeg sier dette fordi på slutten så ble hun plutselig enda villere etter å ligge med meg og hun prøvde mye. Jeg synes direkte synd på henne som måtte ha med meg å gjøre. Det var ikke fordi jeg ikke ville, herregud så jeg har angret i ettertid, men kroppen tillot meg rett og slett ikke å gå videre. Det er nå, hva..? 7 år siden vi gjorde det slutt? Noe sånt? Jeg har ikke vært med noen siden. Jeg går rundt å later som at alt er bra, men det er jo strengt ikke det. Den terskelen det tok for eksen min å ha et forhold med meg er jo helt ekstrem og ikke noe man vanligvis kan forvente. Hun er til dags dato den eneste som har gitt uttrykk for at noen vil være med meg. Jeg synes også det er veldig rart fordi jeg er ikke akkurat noe pikenes Jens, jeg tror ikke jeg er stygg men heller ikke noe å skrive hjem om. Hun derimot, hun drev med svømming og løping som gjorde at hun hadde veldig stram, fin og slank kropp. Hun var også så naturlig blond at hun nesten var hvit i håret, samt store blå øyne. Hun var rett og slett konvensjonelt attraktiv. Jeg skjønner til den dag i dag ikke hva hun så i meg, og jeg skjønner heller ikke hvorfor det ikke var noen som reagerte på hvor mange divisjoner hun var over meg utseendemessig. Kanskje jeg har vært for mye på internett, men det er sånn at jeg nesten ikke tror på at det var sant en gang selv om jeg levde det. Det er også mulig jeg er for selvkritisk, men jeg tror ikke jeg er spesielt attraktiv til mann å være. Jeg snakket med online terapeut for seks måneder siden for å komme over dette, men det som til sist blir sagt er at det er opp til meg å fikse dette, det er ikke noe jeg kan tenke meg til akkurat. Det er heller ikke noe jeg kan fikse med meg selv, det er noe jeg må fikse i lag med en partner. Jeg har også lurt på om jeg er autist eller noe sånt, men jeg kan helt fint se folk i øynene og snakker med nære og kjente uten problemer. Sant skal sies så holder jeg meg alltid på riktig side av streken, jeg drar aldri samtalen over mot sex eller andre ting som er upassende (og sikkert passende hvis man som et normalt menneske flørter eller legger an på noen). Til slutt har jeg tenkt mye igjennom det at det kan ha skjedd noe med meg i barndommer eller noe sånt som har skapt traumer. Det er bare en teori jeg har resonnert meg fram til som hadde gitt mening. Kanskje jeg har en fight or flight respons som et rådyr når det kommer til sex at jeg rett og slett stivner? Jeg har ikke kommet noen vei med å bekrefte dette, fordi jeg tror nok ikke det er noe i det. Jeg tror jeg har hatt en helt normal utvikling. Det er tenkelig at jeg bare er svært overfølsom, jeg tror nok dette er nærmere sannheten. Jeg ser også det at jeg er veldig redd for å være med noen andre, fordi jeg tror bare en uhyggelig kommentar er nok til å lukke meg permanent på denne fronten. Man kan gjerne slenge drit om kjøringen min, om hvordan jeg er i CS eller hvor dårlig utført arbeid jeg har gjort på jobben, dette tåler jeg fint. Tanken på at en jeg åpner meg for seksuelt sier noe stygt om meg kjenner jeg at jeg ikke tåler i det hele tatt. Det er også sånn at jeg har bilde i hodet av at alle ser på casual på sex at en som meg fort blir latterliggjort eller utstøtt. Det er den virkelighetsoppfatningen jeg har modelert meg i hodet, at hvis jeg gjør en ting feil så blir jeg behandlet stygt av hun, eller kanskje det er utseende mitt eller noe slikt hun kommer til å klandre meg for. Det er selvfølgelig ikke riktig i det hele tatt i de aller fleste tilfeller. Trenger nok en som er utrolig snill, på samme nivå som eksen men villig til å oppmuntre meg til å gå videre. Jeg spør nå fordi jeg ønsker å ha meg en familie. Jeg er oppegående på alle felt annet enn spesifikt det å åpne meg for sex med noen, som er nødvendig hvis man skal ha et familieliv. Jeg er også helt fra meg fordi jeg er så touch starved. Hva gjør jeg? Anonymous poster hash: 82b5d...47a -
Woke i moderne underholdningsindustri
Ballalaika svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
De ble nok det -
Har som nevnt hatt mye med Thomann å gjøre ved kjøp av instrumenter og musikkutstyr. Jeg har også hatt et par returer, både i forbindelse med garanti og ved bruk av angrerett når produkter ikke helt har svart til forventningene. Kundeservicen har vært upåklagelig. De har vist forståelse for at enkelte ting kan være tidskritiske å få ordnet opp i, og jeg har aldri blitt krevd for frakt når jeg har brukt angreretten. Når det er sagt, vil jeg gjerne støtte mindre, norske musikkbutikker der jeg har muligheten. Thomann har nok storkunde fordeler hos mange produsenter. Et eksempel var da jeg skulle kjøpe Yanagisawa saksofonen min. Jeg var i kontakt med flere norske butikker som selger blåseinstrumenter. For den modellen jeg var ute etter, var det kun bestillingsvare med flere måneders ventetid. Jeg hadde ingen mulighet til å prøve instrumentet før jeg la pengene på bordet, og jeg hadde heller ingen angrerett da det var å regne som spesialbestilling. Hos Thomann var den lagervare og klar for levering. Skulle jeg ikke være fornøyd, var det bare å benytte seg av 30 dagers åpent kjøp og sende den i retur. Det er selvfølgelig en lei utvikling at lokale musikkforretninger ikke klarer å være konkurransedyktige mot slike kjemper, men man får i det minste veldig god service hos Thomann.
-
Du kan ikke helde en dram i en motor for at den skal gå, ikke en gang en hel stor 4cl dram på restaurant standard og ikke en gang to. En liter tror jeg du trenger eller en halv avhengig av. Kilde Copilot AI. 1 øl ≈ 210 kcal1 dram ≈ 90 kcal1 flaske sprit ≈ 1 550 kcal12 øl ≈ 2 500 kcal (men tilsvarer én flaske sprit i alkoholmengde)Altså:Sprit har flere kalorier per liter, men du drikker mye mindre volum.Øl har færre kalorier per liter, men du drikker mye mer volum. Nesten ingen drikker en halvliter vodka som vanlig konsum. Sammenligningen med øl handler kun om ren alkoholmengde. 12 øl inneholder omtrent samme mengde alkohol som en flaske sprit, men sprit drikkes vanligvis ikke i samme volum som øl
