Gå til innhold

Holgers lille NTNU-tråd | *Se første post for spørsmål om hybel*


HolgerL

Hvilket sted tilhører du?  

1 457 stemmer

  1. 1. Velg ett av alternativene

    • Dragvoll
      254
    • Gløshaugen
      1019
    • Annet
      202


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg synes maten på Hangaren er helt grei og spiser ofte der. Ikke alltid top notch, men jeg venter heller ikke det for den prisen. Spesielt fiskeretter synes jeg de ofte får til ganske ok. :)

  • Liker 1
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Bare latskap å måtte kjøpe middag på ntnu, lag dobbel porsjon når du lager middag så er det problemet løst, i tillegg til at du sparer mye penger. Har totale matutgifter på 260,- i uka nå, det er middag, varmlunsj (middag) på skolen, frokost og kvelds. Altså mer enn bra nok :)

Endret av Deneb
Skrevet

Jeg synes maten på Hangaren er helt grei og spiser ofte der. Ikke alltid top notch, men jeg venter heller ikke det for den prisen. Spesielt fiskeretter synes jeg de ofte får til ganske ok. :)

 

Beklager altså, men du tar feil :)

Skrevet

Bare latskap å måtte kjøpe middag på ntnu, lag dobbel porsjon når du lager middag så er det problemet løst, i tillegg til at du sparer mye penger. Har totale matutgifter på 260,- i uka nå, det er middag, varmlunsj (middag) på skolen, frokost og kvelds. Altså mer enn bra nok :)

Legg på 150,- i timelønn for råvareinnkjøp, tilberedning og oppvask. Da blir ikke regnestykket like bra.

  • Liker 2
Skrevet

Bare latskap å måtte kjøpe middag på ntnu, lag dobbel porsjon når du lager middag så er det problemet løst, i tillegg til at du sparer mye penger. Har totale matutgifter på 260,- i uka nå, det er middag, varmlunsj (middag) på skolen, frokost og kvelds. Altså mer enn bra nok :)

Legg på 150,- i timelønn for råvareinnkjøp, tilberedning og oppvask. Da blir ikke regnestykket like bra.

 

Trekk fra xxx,- for utgifter ifb. med mangelsykdommer og høyt kolesterol i en alder av 2X år.

Skrevet (endret)

Bare latskap å måtte kjøpe middag på ntnu, lag dobbel porsjon når du lager middag så er det problemet løst, i tillegg til at du sparer mye penger. Har totale matutgifter på 260,- i uka nå, det er middag, varmlunsj (middag) på skolen, frokost og kvelds. Altså mer enn bra nok :)

Legg på 150,- i timelønn for råvareinnkjøp, tilberedning og oppvask. Da blir ikke regnestykket like bra.

 

Handler to ganger i uka (30 min. hver gang ca), mindre enn det jeg gjorde før jeg begynte å planlegge bedre, da var jeg nedom butikken hver dag. Tilberedinga tar seriøst veldig liten tid, når jeg kommer hjem fra skolen og er sliten kan jeg like gjerne sette på en gryte som å sette meg i sofaen (og vente på frozzenpizzaen). Oppvaska tar oppvaskmaskina. (spiser ut av plastbokser og bruker en gryte..)

 

Om en skal spise middag på ntnu koster jo det fort 40-60 kr pr middag (?) og da er du jo over dagsbudsjettet mitt på bare ett måltid.. uavhengig av hvor lang tid en bruker på å lage maten og vaske opp :p

 

Bare en engasjerer seg litt å prøver litt ulike oppskrifter trenger ikke matlaging å være noe herk, like gjerne å gjøre det som å sitte på diskusjon.no å råtne ;)

Endret av Deneb
  • Liker 2
Skrevet

Dæveleennnn! Hvis dere leser så mye at dere ikke har tid til matlaging synes jeg oppriktig synd på dere. Jeg lager aldri mat, men jeg tar meg stadig vekk taktiske pauser i lesinga for å effektivisere lesinga forøvrig. Jeg sier bare at kontra å spille PS3 kunne jeg likesågodt laget mat, jeg er tross alt blivende kjemiker, og det er essensielt som matlaging, sier 'rem...

  • Liker 2
Skrevet

Angående Hangaren ja..

Kaffen de selger der må være kokt over flere uker, blir alltid sinnsykt dårlig i magen av det kruttet de selger der :p

Kaffen i EL-kantina derimot :D

Skrevet

En gang var det er et rødt rundt hus i bunnen av en bakke som også serverte middag til en grei pris, dog minimalt høyere enn hangaren. Men kvaliteten var mye høyere.

Skrevet

En skikkelig studentmiddag skal koste mindre enn 25 kroner og kunne tilberedes mens man sitter i sofaen og ser på TV. Og det behøver slettes ikke være ferdigpizza.

  • Liker 1
Skrevet (endret)

Er det bare jeg som synes det er viktig med god mat? Jeg velger heller bort andre ting enn maten.

Endret av Flin
  • Liker 3
Skrevet

Enig i at middag og mat generelt er veldig viktig, men er mulig å få ganske mye godt til 25kr. Lager f.eks. taco til ca 25 kr. Og jeg får et mye bedre måltid laget hjemme til 25 kroner enn det jeg kjøper på skolen til 50. (Skal sies at jeg ikke har et mål om å holde kostnaden nede til 25 kr for et måltid da).

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...