Gå til innhold

Blå leds, GOD DAMNIT!


DraZeN

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvorfor i svarte faen skal alle putte kraftige blåe leds på alt mulig? Man blir jo bare gal av dem. Hadde ekstremt kraftige leds på sunbeam viftestyringa min, fjernkontrollen til logitech anlegget, en Dali Sub, kompisen min har det på bass reguleringa til forsterkeren sin, så sterkt at det blinder passasjeren, og nå tror du fan ikke jeg har det på kjøkken støvsugeren.

 

Hva er det med blå leds? Er det en slags kvalitetsstempling av at jo kraftigere blått lys varen har jo bedre er den?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

For noen år tilbake fantes ikke blå LEDs. Det var vistnok umulig å lage. Hva som er annerledes nå, siden det er mulig, det veit jeg ikke. Men det at det er relativt nyt kan være en årsak til at mange synes det er kult å bruke.

Skrevet (endret)

Jeg er et lys. Det er lys som indikerer power. Alt annet er unødvendig.

 

JA FOR DERE KVERULANTER: det er noe gult baki, nettverkskortet.

Endret av Jan-Erik
Skrevet

Jeg vet hva du mener!

 

Kjøpte hjemmekinoanlegg i går, Pioneer DSC323, og DVD'en der har et vilt blått LED-lys, som gjør ganske mye for å ødelegge en god filmstemning i et mørkt rom. :mad:

 

...Skal teipe over det banna lyset...

Skrevet

Akkurat det tor_erik nevner er noe av det mest irriterende som fins.

 

Heldigvis har jeg dimming på min Pioneer, men LEDen lyser fortsatt, samt at den billige RIMI-DVD-spilleren lyser blått så det holder. :wallbash:

 

Folka må jo skjønne at folk vil ha det mørkt i rommet sitt? (Særlig på nevnte ting)

Skrevet
Hva er det med blå leds?

det var high tech da det kom, og ikke alle har fått med seg at det er trivielt i år 2005. Det var igrunnen banalt allerede i 2004.

 

Men, bare vent du til de fiolette LEDene kommer i masseproduksjon, da er det ny runde.

Skrevet

Har en sånn en på logitech z-2200 og når eg slår av lyset og skal se på film så meg eg snu dritten ned slik at den peker mot gulvet ellers så lyser den opp rommet. :p

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...