Gå til innhold

FEATURE: De beste og mest skuffende spillopplevelsene fra 2020


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Det er kun to spill som innfrir kravene i år, Streets of Rage 4 og Command & Conquer Remastered Collection.

Endret av BadCat
Skrevet
Ghost pirate LeChuck skrev (28 minutter siden):

Hvem gjør ikke det? Playsttion er helt konge og har de beste spillene. Bare sånn det er. 

Mus og keyboard slår lett konsollkontroller

  • Liker 7
Skrevet
Ghost pirate LeChuck skrev (29 minutter siden):

Hvem gjør ikke det? Playsttion er helt konge og har de beste spillene. Bare sånn det er. 

Vil ikke det være individuelt, eller sitter du på fasiten?

Av alle eksklusive ps4 spill, så er det 1 jeg kunne tenkt meg å spille. God of War. Spilte TLOU2 sammen med en kamerat, men vi ga det opp når vi skjønte historien gikk rett vest. 

Synes det er merkelig at Doom Eternal ikke har blitt nevnt under musikk eller lydbilde. Cyberpunk burde vell også vært nevnt under beste visuelle.

  • Liker 8
Skrevet
unicorndeath skrev (47 minutter siden):

Mus og keyboard slår lett konsollkontroller

I enkelte spill*

Heiti skrev (40 minutter siden):

Vil ikke det være individuelt, eller sitter du på fasiten?

Det er vel ikke akkurat vanskelig å finne tall som sier at PlayStation og spillene på den har solgt bra?

  • Liker 1
Skrevet
Iki skrev (17 minutter siden):

Det er vel ikke akkurat vanskelig å finne tall som sier at PlayStation og spillene på den har solgt bra?

Det er ikke det han hevder. 

  • Liker 2
Skrevet
Vegard# skrev (3 minutter siden):

Det er ikke det han hevder. 

Ikke? Han sier Playstation har best spill for folk flest.

For at denne påstanden skal stemme så må man bare se om den selger best.

Du kan selvfølgelig være uenig, og si at du selv ikke liker Playstation sine spill, men da blir det individuelt, her snakker vi generelt sett.

Skrevet

Hades er i det minste et bra spill (har den på min topp 10 selv), så kan ikke klage for mye over at et Playstation-dominert Gamer ikke har bredere grunnlag for å kåre årets spill, men, Final Fantasy 7 remake som nummer 2? Ærlig talt. Det er noen i redaksjonen som er altfor fanboys av JRPG på Playstation, og de må begynne å melde seg ut av slike kåringer.

Disse kåringene til Gamer er stort sett verdiløse da, selv om Disco Elysium snek seg inn på pallen i fjor, som et hederlig unntak, men av en eller annen sinnsvak grunn ble slått av Outer Worlds. Det kan ikke ha vært en edru avgjørelse.


Det er trist at det er vanskelig for mainstream gamere i Norge å få vite om de beste spillene som kommer ut hvert år, men penga rår. Forsiden til Gamer har akkurat nå store reklamer for Playstatation, samtidig som de kjører en spillkåring som ser ut som et sponset reklameinnlegg for Playstation.

  • Liker 3
Skrevet
unicorndeath skrev (3 timer siden):

Mus og keyboard slår lett konsollkontroller

Type spill som PlayStation briljerer med er best å spille med en håndkontroller. Selv på PC.

Spille tredjeperson spill med mus og tastatur er en ræva opplevelse. 

  • Liker 4
Skrevet
radiohodet skrev (9 minutter siden):

Ærlig talt. Det er noen i redaksjonen som er altfor fanboys av JRPG på Playstation

Hvilke jrpg spill til PC eller Xbox vil du da anbefale tar plassen til final fantasy?

Helst et som ligger på over 87 / 8,2 på metacritic.

Skrevet
7 minutes ago, LarZen said:

Type spill som PlayStation briljerer med er best å spille med en håndkontroller. Selv på PC.

Spille tredjeperson spill med mus og tastatur er en ræva opplevelse. 

3rd person er fantastisk med mus og tastatur, mye lettere å treffe folk,  spill mye av det som skaper vanskelighets graden i feks uncharted er nettopp at ps kontrollene ikke er ideelle å skyte med.

Og for hvert PS exclusive spill har du eb drøss med andre spill,  ting som COD og BF er mye bedre med mus og tastatur. Eneste som er bedre enn mus og tastatur i FPS  er FPS i VR med gunstock. 

Skrevet
Gunfreak skrev (2 minutter siden):

3rd person  

3rd person shooter*

Ikke alle tredjepersons spill hvor man sikter så mye.

 

Skrevet
2 minutes ago, Iki said:

3rd person shooter*

Ikke alle tredjepersons spill hvor man sikter så mye.

 

Han skrev ikke 3rd person action spill,  bare 3rd person,  som inkluderer både action spilll ala ghost of tsushima og 3rd person shooters som uncharted.

Og mange 3rd action spill funker bra med mus og tastatur andre ikke. Jeg hadde null problemer feks black flag.  Mens Valhalla var totalt ubrukelig med mus og tastatur. 

  • Liker 1
Skrevet
onkel_jon skrev (10 minutter siden):

Rart at cyberpunk2077 ikke er på lista over årets skuffelse 

Cyberpunk 2077 var ikke med i årets vurdering. Det kom for sent. Vi nevnte det i faktaboksen øverst. 

C71AE9F8-EB2C-4B3B-BE06-394345168B1E.jpeg

  • Liker 7
  • Innsiktsfullt 1
Skrevet
3 hours ago, Arodem said:

Så hva er teorien her? I fjor var vi kjøpt og betalt av Xbox – i år er vi kjøpt og betalt av PlayStation? Ok. 

 

Nintendo sin tur neste år da 😉

  • Liker 3

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...