Gå til innhold
Spørsmål om helse? Still spørsmål anonymt her ×
Husk at de som svarer ikke nødvendigvis er helsefaglig personell. Ta kontakt med fastlege ved bekymringer!

VitaePro: Bare tull?


VRK18

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har VitaePro en effekt? Og ikke minst, har alle kjendisene som sier de har brukt produktet siden 2009 virkelig brukt det, eller er det bare løgn?

Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet+921324
Skrevet

Var i utgangspunktet skeptisk, men reklamen med den joviale nordlendingen fikk meg til å tenke...  :hmm:

Skrevet
Skrevet

Vitaminer og Omega 3 har selvfølgelig en effekt.. Spørsmålet er om du trenger det (har nok av det uten tilskudd).

Du får ta en telefonrunde til kjendisene og spørre om de bruker det. De får det vel gratis..

Skrevet

Hadde bare folk generelt vært litt mer opplyst om anekdotiske bevis vs faktiske bevis hadde vi alle ledd, Isbilen. Dessverre er visst kjendisanekdoter mer verdt enn mine og dine.

Skrevet

Vitaminer og Omega 3 har selvfølgelig en effekt.. Spørsmålet er om du trenger det (har nok av det uten tilskudd).

Du får ta en telefonrunde til kjendisene og spørre om de bruker det. De får det vel gratis..

Et like viktig spørsmål er om stoffene har effekt i den sammensetningen og i den mengden man får i tilskuddet, og om de i det hele tatt har effekt som tilskudd. Antioksidantene i Vitaepro har dokumentert virkning hver for seg, men det betyr ikke at Vitaepro virker.

Skrevet

 

 

Men blir ikke videoen din litt for kategorisk. Alt av vitaminer er vel ikke like unyttige vel? Hvorfor får folk underskudd av vitaminer. Spesiellt D-vitamin i nordlige strøk som vi lever under. Noen sliter med opptak av enkelte vitaminer også, selv om akkurat det rammer bare en liten gruppe av befolkningen, så vet vi ikke alt om årsakene bak vitaminopptak.

Skrevet

Det finnes konkrete eksempler på D-vitamin mangel, hvor man kan ha nytte av tilskudd. F.eks muslimske kvinner som er kledd fra topp til tå og nerder som meg som ikke er nok ute i solen. Det er også andre medisinske årsaker til diverse vitamin mangel, men det er noe du får vite av legen din.

En overveldende prosent av all vitamintilskudd er fullstendig unødvendig og i enkelte tilfeller helseskadelig. Det er en milliardindustri som bruker mye penger på overbevise folk som ellers er friske og raske at de trenger dyre vitamintilskudd for å være sunne. Det er bare tull, lever du sunt så får du alt du trenger gjennom maten du spiser.

Vitaminer er godt kjent blant leger og annet helsepersonell, ikke tro på bullshitten som vitaminindustrien gulper opp.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...