Gå til innhold

Uderzo

Moderatorer
  • Innlegg

    11 313
  • Ble med

  • Dager vunnet

    35

Alt skrevet av Uderzo

  1. Noen innlegg er fjernet. Generelle helseråd fra influensere eller udokumenterte kilder bør ikke erstatte vurdering fra helsepersonell, særlig når det gjelder symptomer og mulig sykdom. Dersom man opplever vedvarende eller bekymringsfulle symptomer anbefales det å kontakte lege for vurdering og de kan vurdere om det eventuelt skulle være noe behov for tilskudd. Dette innlegget skal ikke kommenteres, tilbakemeldinger tas på PM.
  2. Jeg har tenkt samme tanke i dag 😅 Du kan testamentere bort store deler av formuen til veldedighet, for eksempel. Det er en mulig løsning. Jeg hadde kun fortalt det til mine aller nærmeste. Jeg tror det er nærmest umulig at forholdet til vennene mine ikke ville blitt påvirket over tid, uansett hvor gode mennesker de er, og det gjelder nok meg selv også. Å vinne så mye penger er på mange måter en forbannelse.
  3. Enig med @The Avatar, ikke bare kan glassdører være en billigere løsning, de er også mye lettere å holde rene, ihvertfall etter min erfaring. Jeg hadde et dusjkabinett fra Vikingbad (tror jeg det var), og det var et mareritt å holde rent og vaske. Så hvis du ikke må ha dusjkabinett, er min anbefaling å vurdere alternative løsninger.
  4. Ble friskmeldt i fjor, skal på kontroll denne uken men antar at jeg fremdeles er frisk 😅 Ironisk nok så gjorde jeg like lite i år som i fjor selv om jeg er frisk, ble ikke noe grillings så 17.mai tilbrakte jeg i stille og ro i heimen
  5. No shit Sherlock Jeg har liten tro på at det blir noen avsløringer, ingen grunn til å tro at utenomjordiske noensinne har besøkt oss. Og hvorfor er det alltid USA liksom 😂
  6. De tar som regel opp saker som kan få større konsekvenser for rettspraksis. Nå har han fått avslag i to rettsrunder, og jeg tviler sterkt på at dette er viktig nok til at Høyesterett vil ta saken. Reglene for bruk av fotlenke, slik jeg forstår dem, er tydelige nok. Så jeg tviler sterkt på at Høyesterett kommer til å bruke mye tid på dette. Spesielt med tanke på at domsavsigelsen i saken hans kommer om en måned.
  7. Hvitvasking kanskje, ikke første gang det skjer i Hollywood, "Wolf of Wall Street" er ironisk nok et godt eksempel
  8. Noen innlegg ble fjernet grunnet OT, dette innlegget skal ikke kommenteres. Tilbakemeldinger tas via PM.
  9. Du må velge følgende stil: "Diskusjon Ny Ny". Da vil du få valget om darkmode helt i bunnen av nettsiden.
  10. Ja, for å redusere spam, mener det er en uke.
  11. Han skulle visstnok betale tilbake Spleis pengene, de ble borte gitt, merkelig det der. Han sier jo selv at han må ha innbilt seg at det skjedde slik han påsto, på grunn av hode traume, samme traume som har fått han til å glemme pengene også?
  12. En PC med lagringplass. Du har en mappe som heter "filmer", du deler den mappen på nettverket. Apple TV er på det samme nettverket, i Infuse kan du legge til den delte mappen, Infuse leser innholdet og indekserer. Så kan du spille av filene såfremt PC-en hvor filene ligger er påskrudd.
  13. 1 OT innlegg er fjernet, tråden omhandler norsk politikk, ikke drapssaker i Sverige.
  14. Vennligst benytt eksisterende tråd
  15. Jeg tror han bare referer til produsent branding, han har søkt opp serienummer eller noe slikt og sett at det f.eks er "HP RAM brikker"(men laget av Samsung etc.), som da typisk kommer fra en laptop og ikke kjøpt løst. Vanlig å kjøpe slike brikker løst i bedriftmarkedet dog. Men å hevde at brikkene derfor er stjålet er jo bare tussete.
  16. https://www.journalisten.no/notice/671953 Mener TV 2-publisering må tas opp i PFU
  17. Jeg hadde ikke gitt en krone for den. Sikkert en OK veldig low end linux PC, men jeg hadde forventet en gi bort pris, noen hundrelapper.
  18. Enig med Rolness her. Kjetil Rolness, Substack. Lenke til hele innlegget: https://kjetilrolness.substack.com/p/uverdig-og-hyklerisk-utnyttelse-av?utm_id=97758_v0_s00_e223_tv2_tp2_a1dennhb54eb7e
  19. Det er noe annet enn å være en offentlig person, og mediene har behandlet det deretter.
  20. Han har aldri vært en offentlig person. Hvem har sagt han hadde en rolle? Det er foreldrene sin virksomhet som har gjort at hans navn har kommet opp, blant annet i e-poster og i det famøse testamentet. Vi vet ingenting om sønnens liv, helse og følelsesliv, og det har vi heller ingenting med. Altså, han har hatt to foreldrene hvis liv er fulle av kontroverser, jeg kan godt forstå at det kan være vanskelig å vokse opp i en slik familie. Det er ikke første gang at barn av UD folk har hatt det tøft, for å si det slik. At Elden og foreldrene, da Elden åpenbart ikke har skrevet dette uten at de har skrevet under på det, bruker denne tragiske hendelser til å kritisere mediene er forkastelig. Og det er talende at de heller ikke tar noe ansvar for dette, det er alle andre som er problemet. Mitt inntrykk er at mediene utelukkende har skrevet om foreldrene, som de burde, jeg kan ikke huske å ha lest sønnens navn en gang, det eneste jeg har lest er at de to barna deres var nevnt i dette testamentet til Epstein. Mediene tar selvmord svært alvorlig og det er noe som omtales med veldig omhu, veldig sjelden at det omtales overhode. Det ryktes f.eks at Jagland skadet seg selv, ikke et ord i mediene som følger Vær varsom plakaten (som er de fleste). At Elden nå tar dette ut i offentligheten får meg til spekulere i motivet. Det er en veldig spesiell ting å gjøre.
  21. Jeg synes bare at dette er et kynisk utspill, en ting er Elden, som vi kjenner godt, men det sier alt om foreldrene. Dette er noe som i høyeste grad er noe privat, sønnen var ikke en offentlig person, og forsøke å knytte denne tragiske hendelse til en kommende straffesak er usmakelig.
  22. Jeg tenker det er forskjell på å skrive en tekst selv og å få en LLM til å korrekturlese den, og å få en LLM til å skrive en tekst for seg. Korrekturlese er noe en LLM gjør ganske bra, og kan f.eks være spesielt til nytte for de med dysleksi. Men som det blir nevnt så må det bli brukt skjønn. Bruk av KI har stort sett ikke vært noe problem, men jeg synes det er bra at dette nå nevnes spesifikt i retningslinjene, som er en endring som jeg personlig har etterspurt, men også blant brukerne den siste tiden. Dette er et utgangspunkt og retningslinjene er ikke skrevet i stein og man er nødt til å tilpasse den når ting endrer seg. KI er fremdeles relativt nytt for de fleste og da håper jeg at med denne endringen kan gjøre det litt enklere for alle å forstå hvordan vi stiller oss til saken. Retningslinjene korresponderer i stor grad med praksisen vi har hatt en god stund allerede, men det er bra for alle, inkludert oss selv, at vi nå har et eget punkt i retningslinjene angående AI.
  23. Men det handler om Norge AS, ikke deg. Hvis du løfter blikket litt så vil du se de negative effektene formueskatten har på næringslivet i Norge, spesifikt norskeide bedrifter. Ingen bestrider at du personlig kom godt ut av salget av arbeidsgiveren din til utlandet, men det er helt irrelevant for diskusjonen.
  24. Ja, helt klart. Det betyr utrolig mye.
×
×
  • Opprett ny...