infoerbra Skrevet 15. desember 2016 Skrevet 15. desember 2016 Hei. Man kan finne ekstremt gode priser, men det blir jo ikke så bra om man får toll og postens fortollingsgebyr + moms på toppen. Vet noen om autodoc og eurodel f.eks? Shipper de til Norge først og ordner egen fortolling + shipper videre eller vil det tilkomme disse gebyrene man ikke ønsker seg om man handler for over kr 350 inkl. frakt? Er det noen bra nettbutikker med gode priser der man slipper toll og moms + gebyrer?
billywillie Skrevet 15. desember 2016 Skrevet 15. desember 2016 Handlet mye på autodoc, eneste påslaget jeg har fått er mva. Det er gratis frakt over 2100Kr.
Habla Møberg Skrevet 15. desember 2016 Skrevet 15. desember 2016 Handlet mye på autodoc, eneste påslaget jeg har fått er mva. Det er gratis frakt over 2100Kr. Momser de varene for deg? Altså at du betaler momsen direkte og samtidig med at du betaler varen?
Habla Møberg Skrevet 15. desember 2016 Skrevet 15. desember 2016 Hei. Man kan finne ekstremt gode priser, men det blir jo ikke så bra om man får toll og postens fortollingsgebyr + moms på toppen. Vet noen om autodoc og eurodel f.eks? Shipper de til Norge først og ordner egen fortolling + shipper videre eller vil det tilkomme disse gebyrene man ikke ønsker seg om man handler for over kr 350 inkl. frakt? Er det noen bra nettbutikker med gode priser der man slipper toll og moms + gebyrer? Toll? Er ikke toll på bildeler. Men ja, du må betale 25% moms/MVA, og evt gebyr til den som fortoller det for deg. Posten er SVJV de rimeligste på dette arbeidet. DHL (ikke DHL express!) benytter posten i Norge til å fortolle for seg. DHL express er bare å styre unna, om du kan. Det er både tregere, dyrere og de tar høye fortollingsgebyrer.
joka Skrevet 15. desember 2016 Skrevet 15. desember 2016 ikke noe tillegg i prisene hos eurodel.no webbutikken er norsk, med norske priser. fast fraktpris på 89 kr
Indian Skrevet 17. desember 2016 Skrevet 17. desember 2016 Jeg får alle delene sendt til Strömstad og slipper moms.
Illus Skrevet 18. desember 2016 Skrevet 18. desember 2016 Jeg får alle delene sendt til Strömstad og slipper moms. Presisering: Du kan ta inn varer med totalverdi på max 3000 kroner uten å betale toll og mva for reiser under 24 timer. Er du 24 timer utenfor landet øker denne grensen til 6000 kroner. 3
Habla Møberg Skrevet 28. juni 2018 Skrevet 28. juni 2018 Har i det siste handlet fra Eurodel, og de virker til å være en slags norsk mellomstasjon for varer fra utlandet. Når en bestiller så kommer det en dato for når varene er i Norge, og ny dato med sporingsnummer når det sendes fra Eurodel i Norge. Prisene oppgitt er ferdig med MVA, og frakt blir oppgitt i kassen. Så eurodel gjør egentlig fortollingsdelen for deg, og såvidt jeg forstår så får man norske betingelser. Ift Autodoc later det til at eurodel er billigst, totalt sett, for de deler jeg har handlet derfra så langt.
Snylter Skrevet 30. juni 2018 Skrevet 30. juni 2018 Greit å vite, da er trolig eurodel uaktuelt å bruke her oppe. Er best for oss å bruke noen som enkelt og greit sender hit fra utlandet uten å legge til rette for fortolling.
Habla Møberg Skrevet 30. juni 2018 Skrevet 30. juni 2018 Greit å vite, da er trolig eurodel uaktuelt å bruke her oppe. Er best for oss å bruke noen som enkelt og greit sender hit fra utlandet uten å legge til rette for fortolling. Ser den. Tenker at eurodel er ypperlig for de som synes det er litt småskummelt å handle fra utenlandske aktører og som ikke helt er komfortabel med prosentregning...
MKap Skrevet 30. juni 2018 Skrevet 30. juni 2018 Opphavet har bestilt nokre filter frå Eurodel, og dei er i alle fall trygt plassert i bilen no. Raskt levert og ikkje noko tull med moms e.l. Synst dei generelt er billegare, og har mykje større utval enn bildeler.no og Skruvat - type 20 bremseklossar som passar til bilen vs. 1 hos dei norske. Kvalitetsratinga dei har på delane er dessutan nyttig. NetOnNet opererer vel på same måte som Eurodel. Sender varene frå lager i Sverige, men tar betalt i NOK og ordner med moms etc, slik at kunden ikkje ein gong merkar at varen blir sendt frå utlandet. Vanleg bestilling frå utlandet er litt «skumlare» pga. Spesielt Fortollingsgebyr som virker å vera nesten rein bingo.
NoBo Skrevet 13. juli 2018 Skrevet 13. juli 2018 Tar opp denne tråden igjen.Tid fra man bestiller varer som er oppgitt på lager til den kan hentes, hva er erfaringen? Tenker da på Autodoc men gjerne andre også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå