Gå til innhold

Endrer du til denne datoen, kan du ødelegge iPhonen din for godt


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Apple gjør sitt ytterste for å få inn brikkede telefoner på reparasjon for tiden ser det ut til.

 

"It just doesn't work"

Endret av LoveAmiga
  • Liker 7
Gjest Slettet-CkrM7QVpfE
Skrevet

Hvorfor starter ikke telefonen min opp igjen? Jeg prøvde å få til retro modusen dere skrev om.

Skrevet

Mon tro hvor mange som bare MÅ prøve dette nå :p

 

Får håpe folk fortsatt har garanti/reklamasjon på enhetene sine.

Hjelper sikkert ikke. Apple bare finner en mikroskopisk skade som ikke er synlig for det nakne øyet og hevder garantien ikke gjelder siden den er fysisk skadet.
  • Liker 5
Skrevet

Mon tro hvor mange som bare MÅ prøve dette nå :p

 

Får håpe folk fortsatt har garanti/reklamasjon på enhetene sine.

Mer et problem, noen "venner" gjør det på en annens telefon og venter til han restarter den.

Denne er lett å fikse med en oppdatering av dato innstillingene som ikke lar deg sette dato så langt tilbake i tid.

  • Liker 1
Skrevet

Hyggelige venner i så fall :D

 

Det burde jo i teorien ikke være noe behov for å kunne endra dato bakover i tid. De kunne jo hatt en sperre på slikt som var samme som utgivelsedato for mobilen. Men hvorfor det i det hele tatt skal ødelegge en telefon å stille på dato er jo i mine øyne meget merkelig.

  • Liker 2
Skrevet

Det å i hele tatt ha en innebygd "max/min" verdi på dato er rent idioti, hvorfor lage i dag en løsning som bruker seg av en begrensende variabel av denne sorten er for meg underlig. Og er den nødvendig, vel så bygg inn en sjekk som kontrollerer datoen når den blir satt og da setter den til siste fungerende hvis datoen er satt til en ikke fungerende, ikke ønsket eller "out of scope" variabel.

 

NB: dato bør av hensyn til fremtiden og god koding aldri ha et max/min scope, men heller da en start dato som bør settes i det eksisterende scopet når tlf først ble aktiver og system dato bør da aldri kunne settes før start dato. En slik start dato kan også brennes inn i brikkesettet slik at den er koblet til f.eks build dato som så leses via api/boot/bios osv.

 

Og når da Oldefar kjøper seg ny telefon og registrer sin bursdag, ja da har telefonen en build dato som ikke lar system dato bli satt til før, så om Oldefars bursdag er i 1933, så spiller det ingen rolle for scope for dato variabelen er ubegrenset. Det er kun system dato som er begrenset, og siden grensen er satt bevist, blir det også lett å hindre feil.

 

God koding tenker på smarte løsninger, spesielt når de vet at dato ting har det med å skape problemer hvis man begrenser den.. Husk bare year 2000 bug...

  • Liker 1
Skrevet

Dog så kan feilen ha noe med dato til string konvertering å gjøre for i linux blir 1.1.1970 til 0 og alt før havner på - siden av 0.

 

Så dette skriker manglende bug testing og dårlig koding.. For det er en alt kjent buggy dato... både databaser og andre systemer har tidligere hatt problemer med nettopp 1.1.1970..

  • Liker 1
Skrevet

Har en iPad hjemme. Vil det skje det samme med nettbrettet, eller gjelder det kun mobil? Et problem for mange, er bare trangen til å måtte teste det ut selv...

Skrevet

Hyggelige venner i så fall :D

 

Det burde jo i teorien ikke være noe behov for å kunne endra dato bakover i tid. De kunne jo hatt en sperre på slikt som var samme som utgivelsedato for mobilen. Men hvorfor det i det hele tatt skal ødelegge en telefon å stille på dato er jo i mine øyne meget merkelig.

 

Latterlig enkelt å få en pc til å ikke starte på nytt, bare å slette noen oppstart filer.

Mye vanskligere på mobil eller andre enheter.

Forsjellen er at på pcen er det bare å stappe inn en minnepinne og reparere / reinstalere os. En mobil blir bricket av dette, sammenlign mottorstop på bil og fly :)

 

Så hva som helst som får den til å henge under oppstart før du får mulighet til å restore to factory settings vil bricke.

Skrevet

Hvem i alle dager kom på ideen å skru datoen tilbake til før 1970?

Det må jo være en person med svært mye ledig tid.

Bare å komme på denne ideen må jo ha kostet mye tenkearbeid.

  • Liker 1
Skrevet

Skal godt gjøres å ende opp på denne datoen i og med at innstillingene ikke lar deg gå tilbake lenger enn til 01. Januar 2002. Du må faktisk manuelt sette datoen bøttevis med ganger for å i det hele tatt klare å komme deg tilbake til 01. Januar 1970.

Skrevet

Igjen så straffer det seg å kjøpe mobiltelefon hvor man som bruker ikke kan ta inn og ut batteri. Etter denne fadesen, så vil en slik batterifrakoblingsfunksjon bli et "krav".

  • Liker 2
Skrevet

Apple gjør sitt ytterste for å få inn brikkede telefoner på reparasjon for tiden ser det ut til.

 

"It just doesn't work"

 

Hadde de hatt vett så ville de gjort som samsung og bricket telefonen helt tilfeldig.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...