AfterGlow Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Kjent analytiker har ikke troa på Sonys nye satsing.– VR-briller til PlayStation 4 er en skikkelig dårlig idé
Simen1 Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Sonys marked er selvsagt begrenset til PS4, men Oculus Rift skal fungere på et vidt spekter av maskinvare og programvare, med unntak av blant annet PS4. Disse to er altså ikke to aktører i samme marked, men i hvert sitt marked. Hadde Sony valgt å lage versjoner for både PC og PS4, eller ennå bedre, en versjon som passer til begge deler, så hadde det vært en helt annen sak. Kinnect trigget noe spesielt hos kundene. Det tror jeg VR også vil gjøre slik at markedet ikke blir så begrenset som analytikeren tror.
Rbkk Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Sonys marked er selvsagt begrenset til PS4, men Oculus Rift skal fungere på et vidt spekter av maskinvare og programvare, med unntak av blant annet PS4. Disse to er altså ikke to aktører i samme marked, men i hvert sitt marked. Hadde Sony valgt å lage versjoner for både PC og PS4, eller ennå bedre, en versjon som passer til begge deler, så hadde det vært en helt annen sak. Kinnect trigget noe spesielt hos kundene. Det tror jeg VR også vil gjøre slik at markedet ikke blir så begrenset som analytikeren tror. For spill vil VR på PS4 få sine begrensninger av maskinvaren i PS4. Sony har vel ikke utelukket at deres VR briller kommer til PC.
_dundun_ Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Vel, nå er jo Oculus Rift plutselig noe helt annet enn det var i går kveld, så da tror jeg Sony har en bedre sjanse. Jeg gikk i allfall fra "skal ha Oculus den dagen det lanseres" til "dette gidder jeg ikke" over natta. 3
Elgen-Hansi Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 For spill vil VR på PS4 få sine begrensninger av maskinvaren i PS4. Sony har vel ikke utelukket at deres VR briller kommer til PC. Er ingen gode grunner for at hardware i PS4 skal sette betydelige begrensninger for VR! Selv om Sony ikke har snakket om PC i denne sammenheng, tviler jeg sterkt på at de kommer til noe annet enn PS4 i første omgang. Det handler jo om å gi konsollen deres et forsprang, gjøre den mer attraktiv. Hva denne analytikeren angår tror jeg han tar feil når han snakker om den lave interessen for tilleggsutstyr til konsoller. Grunnen til at mye av disse ikke har vært populære er at de er gimmicker som seriøse gamere ikke bryr seg om. VR er noe ganske annet, og vekker langt mer entusiasme i folk... 2
ATWindsor Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 For spill vil VR på PS4 få sine begrensninger av maskinvaren i PS4. Sony har vel ikke utelukket at deres VR briller kommer til PC. Er ingen gode grunner for at hardware i PS4 skal sette betydelige begrensninger for VR! Selv om Sony ikke har snakket om PC i denne sammenheng, tviler jeg sterkt på at de kommer til noe annet enn PS4 i første omgang. Det handler jo om å gi konsollen deres et forsprang, gjøre den mer attraktiv. Hva denne analytikeren angår tror jeg han tar feil når han snakker om den lave interessen for tilleggsutstyr til konsoller. Grunnen til at mye av disse ikke har vært populære er at de er gimmicker som seriøse gamere ikke bryr seg om. VR er noe ganske annet, og vekker langt mer entusiasme i folk... Jo, det er det, konsoller har lav framerate. AtW 1
Changis Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Likee tanken på PS4 + GTA5 + VR vel, uten noen form for mod, blir det kanskje litt rart da du spiller spillet i tredje person.., men tenk bilspill og andre racing spill, fly kamper etc, vil tro det meste av simulatorer kan bli meget interresange i VR, men det hadde vært veldig kult å spilt et open world sanbox game som GTA bare tilrettelagt for 1ste person.
Elgen-Hansi Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 (endret) Jo, det er det, konsoller har lav framerate. AtW Konsoller HAR lav framerate??? Du verden, kanskje på tide med et programmeringskurs? Endret 26. mars 2014 av Elgen-Hansi 3
ATWindsor Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Jo, det er det, konsoller har lav framerate. AtW Konsoller HAR lav framerate??? Du verden, kanskje på tide med et programmeringskurs? Du skjønner godt hva jeg mener, så godt som alle spill på konsoll har lav framerate. Når det liksom er en kejmpegreie at ett spill klarer 60 fps, så ligger ikke lista særlig høyt. I tilegg må man endre endel på ting som FOV sov for å få det bra. AtW 1
Noose Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 (endret) Hallo?! 60fps er helt greit på VR. Målet er en 90hz skjerm som gir 90fps. Det skjer ikke på en PS4, ikke med høye texturer osv. Så med sony blir det da 90fps med dritt texturer og på PC så blir det 90fps og faktisk bra grafikk. Endret 26. mars 2014 av Noose
Noose Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Jo, det er det, konsoller har lav framerate. AtW Konsoller HAR lav framerate??? Du verden, kanskje på tide med et programmeringskurs? Du skjønner godt hva jeg mener, så godt som alle spill på konsoll har lav framerate. Når det liksom er en kejmpegreie at ett spill klarer 60 fps, så ligger ikke lista særlig høyt. I tilegg må man endre endel på ting som FOV sov for å få det bra. AtW He ja nesten samtlige konsollspill har jo en veldig lav FOV. Og for konsoll-spillere som ikke er vant til å justere FOV, så krever det mer maskinkraft når du skrur FOV'en opp!
Noose Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Jo, det er det, konsoller har lav framerate. AtW Konsoller HAR lav framerate??? Du verden, kanskje på tide med et programmeringskurs? Ikke vær naiv, de nye konsollene kjører ikke over 60fps. 60fps er minste kravet for en helt ok VR opplevelse.
Noose Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Likee tanken på PS4 + GTA5 + VR vel, uten noen form for mod, blir det kanskje litt rart da du spiller spillet i tredje person.., men tenk bilspill og andre racing spill, fly kamper etc, vil tro det meste av simulatorer kan bli meget interresange i VR, men det hadde vært veldig kult å spilt et open world sanbox game som GTA bare tilrettelagt for 1ste person. 3rd person spill funker faktisk overaskende bra i VR!
RadJostein Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Jo, det er det, konsoller har lav framerate. AtW Konsoller HAR lav framerate??? Du verden, kanskje på tide med et programmeringskurs? Ikke vær naiv, de nye konsollene kjører ikke over 60fps. 60fps er minste kravet for en helt ok VR opplevelse. Det kommer an på softwaren det. 2
Schreiber Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Likee tanken på PS4 + GTA 6 + VR Rettet. GTA5 er oppskrytt bullshit. Fjern Trevor, så sitter vi igjen med et vakkert spill blottet for historie og bra karakterer, og det eneste bra med Trevor er at han er så sprø at det ikke er spesielt troverdig. Men nok om det. On-topic, har denne idioten noensinne fått rett på noe som helst? Hvorfor gidder folk bry seg om hva han mener?
Maabren Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 At Patcher ikkje har trua på Sony sine VR er det beste som kunne skjedd. Da er det garantert at di VR-brillene vil slå ann til PS4. Håper dog at Valve snart viser fram sine VR-briller.
Schreiber Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Valve kan ta seg så godt tid de vil. Det er uansett så mange Valve fanboys der ute at brillene vil bli en suksess, om de så er verre enn Virtual Boy.
Changis Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 Likee tanken på PS4 + GTA5 + VR vel, uten noen form for mod, blir det kanskje litt rart da du spiller spillet i tredje person.., men tenk bilspill og andre racing spill, fly kamper etc, vil tro det meste av simulatorer kan bli meget interresange i VR, men det hadde vært veldig kult å spilt et open world sanbox game som GTA bare tilrettelagt for 1ste person. 3rd person spill funker faktisk overaskende bra i VR! hmm, ville nå tro at den beste opplevelsen med VR får du med første persons perspektivet, blir vel litt rart å kikke rundt? ettersom du er bak og ovenfor karakteren hele tiden.. så på spill ala GTA 5 så tror jeg opplevelsen hadde vert mye bedre i førsteperson.. men uten å ha prøvd så blir det jo bare spekulasjoner (sist jeg prøvde VR var vel midten av nitti tallet hvor en Laserskytebane hade en VR "automat" med skikkelig blokkete 80 talls grafikk, men det var nok til at jeg ble småfrelst for det, å har siden da ventet på ett skikkelig vr produkt ala Oculus.. Men det kan nok tenkes at 3dje person spill kan funke i VR, men etablerte spill som GTA eller Saints Row feks. klarer jeg ikke helt se hvordan hadde fungert i 3dje person (virker for meg som om der kunne du fått til det samme vedl å bruke 3d briller og evnt. headtracking...) å angående FPS og HZ og dette, leste jeg ikke en plass at Sony sine briller kjører 1000hz?
Noose Skrevet 26. mars 2014 Skrevet 26. mars 2014 (endret) Likee tanken på PS4 + GTA5 + VR vel, uten noen form for mod, blir det kanskje litt rart da du spiller spillet i tredje person.., men tenk bilspill og andre racing spill, fly kamper etc, vil tro det meste av simulatorer kan bli meget interresange i VR, men det hadde vært veldig kult å spilt et open world sanbox game som GTA bare tilrettelagt for 1ste person. 3rd person spill funker faktisk overaskende bra i VR! hmm, ville nå tro at den beste opplevelsen med VR får du med første persons perspektivet, blir vel litt rart å kikke rundt? ettersom du er bak og ovenfor karakteren hele tiden.. så på spill ala GTA 5 så tror jeg opplevelsen hadde vert mye bedre i førsteperson.. men uten å ha prøvd så blir det jo bare spekulasjoner (sist jeg prøvde VR var vel midten av nitti tallet hvor en Laserskytebane hade en VR "automat" med skikkelig blokkete 80 talls grafikk, men det var nok til at jeg ble småfrelst for det, å har siden da ventet på ett skikkelig vr produkt ala Oculus.. Men det kan nok tenkes at 3dje person spill kan funke i VR, men etablerte spill som GTA eller Saints Row feks. klarer jeg ikke helt se hvordan hadde fungert i 3dje person (virker for meg som om der kunne du fått til det samme vedl å bruke 3d briller og evnt. headtracking...) å angående FPS og HZ og dette, leste jeg ikke en plass at Sony sine briller kjører 1000hz? He, det er IKKE 1000hz på skjermen. Det er 1000hz polling på på selve "bevegelses modulen (Gyroskop, Akselerometer, Magnometer)". Samme som Oculus Rift. Når det gjelder 3rd persons spill i VR så prøvde jeg en demo i går. https://share.oculusvr.com/app/crashed-lander Og den fungerte meget bra. Var ikke forvirrende eller noe sånt. Og etablerte spill som GTA og SR vil jeg påstå du ikke klarer å få like stor "immersion" med vanlige 3dbriller og headtracking (Track IR) Med oculus rift/Morpheus brillene er det som å være inne i verden bare at du følger karakteren din bak som et "filmcrew" på en måte 1.person er på ingen måte den eneste måten å spille ett VR spill. Endret 26. mars 2014 av Noose
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå