Cuneax Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Vi gir deg mer informasjon om Googles musikktjeneste. – Vil fjerne kopibeskyttet materiale
Runar Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Litt morsomt (mer tragisk, egentlig) at de satser på flash for avspilling. Er dette et bevist valg for å utelukke iOS-enheter?
Tinkerer Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Det høres dermed ut som at Google vil bruke teknologi for å identifisere musikken forbrukerne laster opp, for å sjekke om den er ulovlig, har vannmerker fra plateselskapene og så videre. Vil det si at jeg ikke kan legge inn musikk som jeg har rippet fra egne CD'er?
Simen1 Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Hva med lovlig opplastet kopibeskyttet materiale? Hvordan skal de kunne vite om jeg har lastet opp CDene jeg har kjøpt og rippet eller om man laster opp CDen man lånte fra naboen og rippet? Er dette kun en tjeneste for hjemmelaget musikk? Ørten tenåringer som synger forran speilet? 2
Gjest Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 (endret) Litt morsomt (mer tragisk, egentlig) at de satser på flash for avspilling. Er dette et bevist valg for å utelukke iOS-enheter? Hmm.. Google har ikke historie for å utelukke andre plattformer, de utvikler jo for f.eks. iOS. Tenker det bare er fordi flash er universalt og enkelt og fungerer på de fleste enheter. Det høres dermed ut som at Google vil bruke teknologi for å identifisere musikken forbrukerne laster opp, for å sjekke om den er ulovlig, har vannmerker fra plateselskapene og så videre. Vil det si at jeg ikke kan legge inn musikk som jeg har rippet fra egne CD'er? Ikke så lenge det er i beta ihvertfall, nei. Hva med lovlig opplastet kopibeskyttet materiale? Hvordan skal de kunne vite om jeg har lastet opp CDene jeg har kjøpt og rippet eller om man laster opp CDen man lånte fra naboen og rippet? Er dette kun en tjeneste for hjemmelaget musikk? Ørten tenåringer som synger forran speilet? Nå er jo dette fortsatt i beta, og ifølge artikkelen jobber de jo med avtaler med plateselskapene. Endret 11. mai 2011 av Gjest
Gavekort Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Litt morsomt (mer tragisk, egentlig) at de satser på flash for avspilling. Er dette et bevist valg for å utelukke iOS-enheter? ...Og det at iOS ikke har Flash er like tragisk. Synes jeg hørte at HTML5 var fremtiden, men problemet er at iPhone 4 ligger i skuffen i "fremtiden". Hvem skapte problemet? Apple eller Google?
mikk- Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Hva skal man med dette når man har Spotify/Wimp? Synes dette høres ut som "gårsdagens framtid". 1
Simen1 Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Nå er jo dette fortsatt i beta, og ifølge artikkelen jobber de jo med avtaler med plateselskapene. Gmail var i beta i 3 år. Det kan ta tid før google music blir ferdig med testingen.
elzapp Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Dere skriver at de vil fjerne "kopibeskyttet" materiale, altså musikk som er beskyttet mot kopiering (DRM). Jeg tror dere mener kopirettsbeskyttet.
squabbish Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Litt morsomt (mer tragisk, egentlig) at de satser på flash for avspilling. Er dette et bevist valg for å utelukke iOS-enheter? Regner med at Apple neppe vil motta en konkurrent til iTunes med åpne armer...
Fangs78 Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Et PR utspill for å tekkes platebransjen. Nothing more.
Runar Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Hmm.. Google har ikke historie for å utelukke andre plattformer, de utvikler jo for f.eks. iOS. Tenker det bare er fordi flash er universalt og enkelt og fungerer på de fleste enheter. Nettopp. De har jo flere iOS-applikasjoner og nettjenester som Google Docs fungerer utmerket i iOS. HTML5 er jo også universalt og fungerer på enda flere enheter, så hvorfor gå for et format som flash? Hvem skapte problemet? Apple eller Google? Google hjelper ihvertfall ikke med å løse problemet.
henrikwl Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Det medfører ikke riktighet at tjenesten ikke fungerer på iOS. http://reviews.cnet.com/8301-19512_7-20061513-233.html Kjører fint som bare rakkern på iOS dette her.
Gjest Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Nettopp. De har jo flere iOS-applikasjoner og nettjenester som Google Docs fungerer utmerket i iOS. HTML5 er jo også universalt og fungerer på enda flere enheter, så hvorfor gå for et format som flash? Ikke vet altså jeg akkurat hvorfor, men godt mulig de velger flash siden det er hva de har utviklere for (YouTube), eller fordi de samarbeider med Adobe på flere arenaer.
henrikwl Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Som sagt, Google Music fungerer helt fint i Safari på iOS. Flash er ikke et krav.
LoveAmiga Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Litt morsomt (mer tragisk, egentlig) at de satser på flash for avspilling. Er dette et bevist valg for å utelukke iOS-enheter? Hvorfor skal de gidde bry seg om et gammeldags og lukket system?
The Norwegian Drone Pilot Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 HTML5 er jo også universalt og fungerer på enda flere enheter, så hvorfor gå for et format som flash? Joda, HTML5 "funker" på flere enheter, men det du glemmer helt er på hvor overlegent flash er over HTML5 per dags dato. HTML5 er i utviklingsfasen og er ikke direkte klar for å bli brukt i det store omløp enda.
henrikwl Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Litt morsomt (mer tragisk, egentlig) at de satser på flash for avspilling. Er dette et bevist valg for å utelukke iOS-enheter? Hvorfor skal de gidde bry seg om et gammeldags og lukket system? De burde ikke det, det er derfor det er så rart at de gidder å bruke tid på Flash. De burde heller satse på HTML5, som er fremtidsrettet og åpent. 3
mbergersen Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Dette er vel neppe noe ferdig produkt, heller neppe noe ny type tjeneste. Tror Ubuntu sitt "skylager" lar deg streame musikken over nettet også. Kanskje ikke rett i nettleseren men. Føler det ikke er helt plass til denne tjenesten imellom 7digital, Ubuntu One, Dropbox, Grooveshark, Spotify og ikke minst YouTube. Ser for meg Google kommer til å utvide tjeneste betraktelig før den slippes ut i det fri.
NikkaYoichi Skrevet 11. mai 2011 Skrevet 11. mai 2011 Litt morsomt (mer tragisk, egentlig) at de satser på flash for avspilling. Er dette et bevist valg for å utelukke iOS-enheter? Spørsmålet er heller: "Hvorfor skal de ta hensyn til en totalitær og propritær enhet, som styres av et selskap som nekter å samarbeide med resten av den tekniske verden?" 2
Anbefalte innlegg