Gå til innhold

Ski VM 2011: 15 km klassisk 01.03.11


Jotun

Anbefalte innlegg

Skrevet

Da er det tid for en av klassikerne, bokstavelig talt.

 

Her er det duket for norske gullhåp som Eldar Rønning og Martin Jonsrud Sundby. De andre guttene på det norske laget er nok dessverre for svake til å kunne hevde seg helt i det ypperste sjiktet.

 

De norske deltakerne og dems startnummer:

 

51 Sjur Røthe

52 Petter Eliassen

70 Martin Johnsrud Sundby

71 Eldar Rønning

 

Mitt personlige håp for morgendagen er at Eldar går sitt livs løp, tar inn MJS og sammen går de inn til gull og sølv.

 

Evt: Så lenge Eldar vinner er mitt håp innfridd :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Har trua på Eldar, hadde vært morsomt om han og MJS klarer å hevde seg helt der oppe. :)

 

Edit: Men tror det blir veldig jevnt. Bauer er en mann å se opp for, Rickardsson også.

Endret av JR Ewing
Skrevet

Det er nok noen svært sultne svensker som skal ut og gå tur imårra. 15 klassisk skal liksom være der MJS virkelig skal vise seg fram - og han har såvisst kapasitet.

 

Melder meg på Eldar/Martin... med svensker på slep.

Skrevet

Om Eldar har klart å videreføre formen fra NM blir han en veldig farlig mann, ellers må man selvfølgelig se opp for Rickardsson, Bauer, Cologna med fler. MJS er også en outsider til medalje, helt klart. Spent på Teichmann også, tror dagsformen avgjør en god del!

Skrevet

Damene brukte ca halvtimen på 10km, så en 35-40 minutter tenker eg de bruker.

Jaok, høres ikke så dumt ut det nei. Bør gå fint da, selv om de store kanonene har høye startnumre.

Skrevet

Eldar kommer til å være helt i toppen! Den klassiskformen han har vist tidligere i sesongen har vært forrykende, og hvis han har klart å toppe den, selv uten høydeopphold er han en gullkandidat.

Skrevet

Både MJS og Eldar viste jo rett før VM en knallform. Så ser ikke helt at den toppen kom så veldig for tidlig.

 

Da har han hvertfall en svært kort formtopp :p

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...