Gå til innhold

Bjerknez

Medlemmer
  • Innlegg

    13 346
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Bjerknez

  1. Kjøp noe skikkelig når du først kjøper. Litt kjipt og strekke 50 meter halveis rundt huset for så og gjøre det samme igjen neste år. Også gjør det ingenting om du bruker noen ekstra kroner på en god og litt overdimensjonert strømforsyner.
  2. Er lukte der når du ikke er der også? Altså kjenner samboer eller kompis den samme lukten når du ikke er der? Hvis ikke, bytt truse. Hvis ja, ville jeg trolig sjekket aircondition anlegget?
  3. Litt usikker på hva som betegnes som kostbart her, men sjekk ut Govee outdorr permanent led pro. Koster 3-4.000 kroner hvis du skal ha 50 meter, men da har du alle regnbuens farger, appstyring og full pakke. Jeg personlig hadde ikke brukt noe energi på de utelysene det snakkes om her vertfall.
  4. I dag skal jeg hente 10 liter med Koch Chemie Vorreiniger b hos min pakkepusher I helgen skal alt av bilpleiemidler ig utstyr ut i garasjen igjen
  5. Tenker nok jeg vill investert i nye led her inkludert strømforsyner. Den er så ganske suspekt ut. Hva slags led er det snakk om?
  6. Output 200-350V DC og 3.5 ampere?
  7. Jeg mener ikke at ddisse to sakene kan likestilles. Noe jeg også nevner i min forrige post.
  8. Nettopp Jeg er glad jeg ikke er dommer for å si det sånn. Hvis man dukker opp på afterski som jente i kun bikinien og flørter rundt samt drikker seg full, så er man på en måte langt mer utsatt for voldtekt i løpet av kvelden hvis det rette mannfolket befinner seg der. Det fritar ikke en evt. gjerningsmann for straff hvis det skulle skje, men i mitt stille sind så tenker jeg vertfall mitt. Det blir litt sånn "lufta er for alle" mentalitet mener jeg. Er man drittsekk i skolegården så fortjener man en nsestyver mener jeg. På den måten så lærer man seg kjapt helt uten unødig bruk av rettsinnstanser og politi at ting vi gjør får konsekvenser. Men i dag skal alle kunne gå rundt og gjøre akkurat som dem vil og spille på det at uansett hva dem gjør innenfor lovens rammer ikke skal slås ned på med tanke på vold. Det er ganske mange i løpet av livet jeg virkelig har unnet visse personer en skikkelig en på trynet. Straffen må man selvsagt ta, men noen ganger er det verdt det. Nå sammenligner ikke jeg direkte med saken vi snakker om her da dette er snakk om evt. sovevoldtekt, men det jeg mener er "som man råder ligger man". Men ja... det skal selvsagt bli slått ned på.
  9. Helt enig.
  10. I en alder av 50 år vil jeg si jeg er godt på vei... Jeg har mer empati for narkomane som bor på gata, enn influensere som higer etter oppmerksomhet og i den grad drar seg selv inn i situasjoner hvor hovedformålet er og få mange følgere.
  11. Har man fått en faktura pålydende 0 kr. så er det neppe svindelforsøk. I såfall er det et dårlig et. Det er nå over et døgn fra jeg fik ksvar fra Telenor angående MIn faktura og TS venter fortsatt på en oppklarende svar i denne tråden, selv uten å komme med hva fakturaen inneholder. Ganske fantastisk 😅
  12. Er det bare jeg som sitter og venter på det vettuga svaret TS venter på i denne tråden? 😅
  13. Jeg har aldri sagt eller ment at damer (eller menn) skal bli straffet for sin dummhet. Den som voldtar eller utøver vold (sistnevnte er ikke gjeldende hvis det er snakk om selvforsvar) skal straffes for sine handlinger. Punktum. Men hvis jeg går bort til en svær bråna på byen og slenger dritt til han å han gir meg en skikkelig omgang juling etterpå, med den tanken at "lufta er for alle) så hadde jeg ikke engang turt og anmelde det. Selv om han sikkert hadde blitt dømt for det. Men jegbhadde nok ikke følt meg som noen vinner i et slikt tillfelle uansett. Jeg er i dag snart 50 år gammel og vært på nok av fester i mine yngre dager som kan sammenlignes med denne saken vi diskuterer her. Mange ganger har jeg lurt på hordan i alle dager enkelte damer i det hele tatt tør og bli med totalt ukjente menn på nash, helt alene. Men altså... jeg mener IKKE at noen slippe å dømmes for voldtekt fordi dama har vært stokk dum. Jeg mener at jeg SELV tenker mitt om saken og i den grad kanskje ikke synes like synd på offeret som andre.
  14. Alle må/bør ta sitt ansvar. Man kan da dortsatt ruse seg og gå alene i mørket hjem om man er jente, men kanskje ikke midt i Oslo, etter en fest med diverse rusmidler? Dette gjelder jo også menn, men på en litt annen måte. Vi menn blir jo sjelden voldtatt på vei hjem fra byen. Men jammen er vi som du sier utsatt for andre ting som damene ikke er. Feks. Generelt bråk på byen og slagsmål av forskjellige grunner. Vi mannfolk har også et større annsvar for å "beskytte" damene våre enn motsatt. Ofte havner man i bråk nettopp på grunn av dette. Jeg har aldri sagt at voldtekt er greit eller birde vært liv (selvsagt) men bare se på den saken som har skjedd med ho norske i Spania. Hun ble brutalt voldtatt av to danske menn. 1. Ho og en venninne var på tur sammen og begge drakk. Dem traff en mann på et stort diskotek. Han var den eneste på festen som var helt edru. 2. mannen var ufin og kjeftet på ho. 3. Ho oppsøkte mannen senere på kvelden å dem fikk plutselig en god tone. 4. Mannen spurte om dem ville være med på nash. Venninnen hadde ikke lyst, men ho ble med alene. Når i alle dager skal damer våkne opp? Selvsagt er det ikke hennes skyld at hun ble voldtatt, men hun gjorde jammen ikke mye for å unngå det heller. Er mange varsellamper som burde blinket rødt her. Joda, mennene ble til slutt dømt i Spania og fikk 6 års fengsel. Men hun må leve med dette resten av livet, å det kan hun i stor grad takke seg selv og sin elendige dømmekraft for. Men nå kan det nok hende homhar lært om ikke annet. Det går jo ann og forbygge litt liksom...
  15. Jeg ringte telenor for 3-4 timer siden angående spørsmål om en faktura. 15 minutter etterpå er saken løst. Når startet denne tråden?
  16. Hvordan synes du det har gått så langt?😅
  17. Annsvar for sine egne handlinger slik at slike ting ikke skjer igjen. Feks. Unngå å dra på nash med folk som ruser seg på kokain og drikker seg fulle samt drikke seg dritings selv og sove over. Så kan det jo sikkert også vøre smart og ikke få med kokainposen på bilder man tar.
  18. Det er jeg klar over. Jeg skrev også at han fortjener den straffen han evt. får og man skal straffes for slikt hvis man blir funnet skyldig. Han er i mine øyne en ung fyr med sine problemer og fortjener trolig en tur innom en psykolog også. Ikke skrev jeg noe annet, og ikke mente jeg noe annet.
  19. Dessuten så kan man seltt ikke utelukke at Haukland har inngått et forhold med Marius fordi han er den han er for å skape litt blest rundt seg selv. Sjansen for dette mener jeg er ganske så stor. For disse influenserne skyr ingen midler....
  20. Så langt jeg har sett og hørt så langt så er dem jaggu meg ikke het uten skyld disse damene heller. Selvsagt skal Marius straffes for det han har gjort vedrørende sovevoldtekt etc. hvis det er tillfelle, men dem har vært i et miljø hele gjengen som slett ikke bærer preg av boller brus og fotball. Haukland har jo selv viftet med kokainposen og disse influenserne får jo ikke nok av media virker det som. Så jeg tenker at man må ta litt ansvar selv også for hva man ender opp i.
  21. Fordi jeg får en del falske alarmer. Rådyr i hagan, trær som blåser etc. Derfor har jeg slått av mesteparten av dette og lar dem bare filme hele tiden. Da er jeg sikker på at alt blir fanget på film hvis det skjer noe. Men med mitt noe stramme oppsett så klarer den og fange opplagte overtramp, men samtidig kan dem glippe litt på enkelte ting også. Dessuten koster det jo ikke noe å la dem gå hele tiden uansett.
  22. Man kan også sende en mail til telenor...
  23. Jeg har 7 stk. Tapo kameraer kjøpt på kjell.com. Disse har vel hengt oppe og filmet døgnet rundt i snart tre år nå uten problemer. Dette er bare noen rimelige kameraer, men dem funker som bare det. Har aldri hatt noe problemer med dem. Hovedgreia for min del er å avskrekke samt evt. fange opp bevis på at det faktisk har vært noen på eiendommen for min egen del. Om noen stjeler en sykkel eller gjør herverk eller andre ting så er det viktigere for meg med tanke på forsikring at det kan bevises samt at kameraene som sagt hindrer halvparten av de som vil prøve seg i utgangspunktet. Om tyvene blir tatt eller ikke er ikke voldsomt viktig for meg. Sjansen for at samme tyven dukker opp på samme sted og gjør samme innbrudd etter en evt. straff på 3 uker i fengsel er nok ganske liten. Notoriske tyver blir nok heller ikke voldsomt skremt av noen dager i fengsel i værste fall. Men samtidig så vil jo ikke de fleste bli tatt, så derfor mener jeg det er viktigere med forebygging enn det å "ta" tyven. Alt jeg har er forsikret uansett. Det som er forebyggende som sagt er sett bort fra beliggenhet av bolig, belysning av eiendommen og synlige kameraer rundt om. Et godt lys på verandaen, rundt garasjen og eiendommen ellers gjør at tyvene synes bedre og dem vet ikke selv om noen følger med på dem eller ikke. En selvmontert alarm er heller ikke dumt. (ikke alarmselskap). Så hvis noen opplagt bryter opp garasjedøren eller kommer inn i stuen skal dem bli overrasket av flombelysning som blinker rødt (smarthjem med automasjon) og en høy sirene. Som oftest skjer innbrudd etc. når det ikke er noen hjemme og da er det ikke stort man får gjort uansett, annet enn å forebygge best mulig. Tenk at alt er forsikret uansett. Hos meg vil dem uansett blir festet på film for evig tid da jeg har 7 kameraer som overlapper hverandre. Knuser dem ett kamera blir dem filmet av et annet etc. Jeg har satt opp kameraene mine slik at de ter klin umulig og gå inn på min eiendom uten å bli filmet. Selv inne i garasjen har jeg kamera, samt carporten etc. Så langt har jeg avverget samt fanget to tyver på fersk gjerning. Dem hadde nok ingen intensjon om å bryte seg inn, men dem lusket rundt på gårdsplassen. Han ene ble i følge avisen tatt for å stjele bilskilter og etter at jeg sjekket kameraene så har jeg han på video. Han andre møtte jeg i døren klokken 03:00 på natten etter å ha fått varsel om bevegelse. En ruset person som var på tur og romsterte rundt. Jeg ringte politiet og dem kom faktisk og tok han. Jeg gadd ikke å anmelde det da fyren virket ganske harmløs og redd, men jeg tror politiet anmeldte han siden dem fikk se videoen hvor dem tydelig så dem hadde rett mann og bevisene var derfor spikret. Mine 7 kameraer koster vel til sammen 5-7.000 kroner. Alle filmer 24/7 og alt blir lagret i skyen i tre måneder hvor jeg kan laste ned og ta vare på videosnutter etter ønske for evig og alltid. Mine kameraer er kun 2K, men man trenger ikke noe mer enn det. Spesielt ikke hvis man har en godt belyst eiendom mener jeg.
  24. Det er store dorskjeller rundt om er min erfaring. Bilen blir uansett aldri 100% ren i en automatvask, men har du gid beskyttekse på bilen så vil resultatet bli langt bedre. Det viktigste for meg siden bilen uansett ikke blir 100% ren er at maskinen tørker bilen best mulig etter vask. Jeg harbtestet en del maskiner og funnet ut at Glitra sine maskiner er best på tørk med Uno-X på en god andreplass. Å man velger selvsagt alltid børsteløs vask. Finnes ingen unntak. Kluet her for å holde bilen ren er og vaske den ofte. Soesielt gjennom vinteren. Minst 2 ganger i uken i børsteløs vask og en gang i måneden en skikkelig håndvask. Da vil du aldri få problemer med vårrengjøringen hvor man tømmer hele garasjen for kjemikalier. Selv om det er mye salt på veien og det er sørpete og vått, så kjlr bilen inn i en børsteløs vask ved jevne mellomrom. Jeg har gjort dette med min bil i over ett år nå og den ser like blank it som da den rullet ut fra fabrikken. Det skal sies at jeg har lagt profesjonell coating på bilen, noe som hjelper betraktelig vedrørende det å holde bilen ren.
  25. Bjerknez

    Tesla - kaféen

    Dette har jeg ikke engang bitt meg merke i. Men skal se om jeg husker og teste dette senere i dag. Syar-2003 har vel hvis jeg husker rett den samme bilen som meg, så da er vel svare gitt....
×
×
  • Opprett ny...