Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Det du skyter de med er ren plast og det er ikke akkurat det smarteste leketøyet som er på markedet. Ekte våpen kan brukes av alle som følger lover og regler. Men som sagt, les om Temu i andre tråder her på forumet, denne du startet har ikke mye å komme med utover det som allerede står her. 😊
  3. Nå har jeg hørt denne anklagen i snart 3 år. Hvor mange palestinere er det man kan dokumentere har dødd av sult pga Israel nå?
  4. Hvilket innlegg og hvilken del av det? Bruk sitatfunksjonen så det går an å følge ressonementer. Slutt å spekuler i hva du tror jeg "forstår". Les heller det jeg skriver og svar saklig. Jeg aner fortsatt ikke hva du påstår er feil og ser fortsatt ingen dokumentasjon på noen feil fra min side. Vannet tar slutt når det slutter å regne for alltid. Da blir det dyrt også. Teknisk sett korrekt, men hvor sannsynlig tror du det er? Tror du ikke vi har større problemer enn strøm hvis det slutter å regne for alltid? Merkelig nok forlanges ikke det samme av naturressurser som olje, fisk, mineraler, skog eller landbruksvarer.
  5. Ja det stemmer. Da jeg omsider kom til å forståelse av at BankID følger samme framgangsmåte, som den de bruker i Danmark, slik at det ikke er snakk om å lagre en kopi av fysisk pass i appen, så lot jeg meg kanskje litt motvillig "verifisere". Det viste seg jo da at telefonen måtte støtte NFC, og ha dette "slått på", slik at BankID kunne kopiere data over i fra den elektroniske brikken i passet. Kopien av det fysiske passet forsvant etter "verifisering" og det som kom opp i stedet var et kanskje ikke veldig vakkert "virtuelt grønt plastkort", og et tilsvarende lite vakkert bilde av meg selv, som jeg med litt innsats klarte å konfigurere vekk. Bildet lignet ellers påfallende på det som er i passet, så det spørs om ikke dette bildet er lagret i den elektronisk brikken på passet og kopiert det i fra. Jeg sendte også en henvendelse til NKOM om saken. De svarer så at ingen er forpliktet til å laste opp en kopi av passet, men det kan være et vilkår for å bruke tjenesten. Prinsippet da er jo at bankene er forpliktet til å lever en alternativ løsning, og når bankid fortsatt fungerer også med kodebrikken, så har man jo det. Det aller meste i denne verden har vel sine fordeler og sine ulemper. Hvis man nå eventuelt mister passet mens man er i utlandet, eller får det stjålet, så er det jo ikke sikkert at man opplever det som en veldig stor ulempe at man kan legimitere seg med BankID sin legimitasjon, når man måter opp ved ambassaden. (Har heldigvis aldri hatt behov for å prøve, fram til nå.) Ellers uansett en problemstillig som det var interessant nok å sette seg inn i, både mht juss og teknologi.
  6. Du har tungt for det skjønner jeg. Det handler IKKE om det lønner seg eller ikke - det handler om hvorvidt du som menneske synes det er greit at staten tar MER enn halve lønnen din. Poenget er at da jobber man MER for staten enn for seg selv...Da føler man seg utnyttet..ja misbrukt....Jeg opplever det som problematisk at staten beholder mer av lønnen enn meg selv - det oppleves som om staten bruker meg...Det føles som et svik..
  7. CNN og Fox News er styrt av Israel altså? Flere? Har du en link som dokumenterer dette?
  8. Artig at du nevner noe sånt. Jeg hørte for lenge siden en historie, kanskje vandrerhistorie lignende dette emnet. Det var et sted i landet hvor det var en beryktet kvinnelig sensor på tung bil. Hun var beryktet for både å være sur og å stryke elever med liten margin. Det var også via denne stasjonen at det var lagt opp til et særlig vanskelig ryggested. En lærer lovet eleven sin, som han kanskje kjente, gratis førerprøver, tusenlapper eller hva det skulle være. Eleven ble med på dette stuntet. I det ryggeoppgaven ble tildelt fikk eleven liksom et massivt nervesammenbrudd og klarte ikke lenger å sitte bak rattet. Dette var i en slags blindvei eller område som gjorde at man var nødt til å gjennomføre ryggeoppgaven. Eleven ba derfor sensor om å rygge og snu bilen for han. Sensor turte tydeligvis ikke, hun måtte ringe etter hjelp istedenfor.. Kanskje litt vel dårlig gjort men.
  9. Sier du at Israel ikke har relevanse til Trump? At knebling av ytringfrihet ikke har det?
  10. Noen gode nyheter fra Palestina. Det har vært arrangert maraton og halvmaraton på Vestbredden med utgangspunkt i Betlehem, og 5 km på Gaza. 1000vis av deltagere. https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/palestine-marathon-returns-to-west-bank-and-gaza-with-thousands-taking-part/
  11. Du har enda ikke forklart hvorfor det er et problem at Jake Tapper intervjuer to kongressmedlemmer om en resolusjon de har foreslått, og hvilken relevans det har til Donald Trump, som er temaet for denne tråden.
  12. Men... det vil jo fortsatt lønne seg for deg å jobbe, sjølv om du skatter over 50%?
  13. Fikk også en tricky ryggeoppgave på oppkjøringen på bil (på 90-tallet). Fikk beskjed om å snu i en trang gate. Meningen med den er å se hvor og hvordan jeg valgte å gjøre manøveren. Kjørelærer er å klandre her, dersom kandidaten ikke er forberedt på at det er en vurdering man gjerne vil bli bedt om å gjøre.
  14. Det er mye sånn snakk om hva sjelen egentlig er, om den finnes, at det ikke er vitenskapelig bevis for det osv. Her er mine tanker om det da, jeg er selv-reflekterende, jeg tenker om meg selv, og det er sant at hvis man "fjerner" øynene, så er det "ingenting" på en måte, det ser litt sånn ut på personen da. Jeg vet ikke om sjelen er summen av alle hjernedeler, og så vises det på øynene, men det jeg vet er at følelsen av å ha en sjel sitter i øynene på en måte, summen av den du er vises i øynene. De som ikke vil vise at de har en sjel, vil ofte se robotaktige ut fordi øynene ikke viser den de er. Jeg tror ikke nødvendigvis at sjelen er summen av hjernedeler selv, vi vet at grunnleggende personlighet og funksjoner, sitter mer i hjernestammen. Jeg tror på en sjel da, men uten øynene, så ser man nesten ingenting på en person. Fra psykologi, jeg vet ikke den vitenskapelige termen for det, men det er folk som aktivt med mind-games kan man si, prøver å forstyrre evnen til å vise sjelen på øynene i samfunnet, uten den følelsen av sjelen i øynene, så ville du følt deg ganske død, antar jeg. Fra ulike samfunn, så sies det at øynene er sjelens vindu, noe jeg er enig i. Det betyr ikke at uten øynene, så er du bare instinkter, hele deg sitter kanskje i hjernestammen uansett, men det vises ikke så godt da
  15. Det mangler ingen penger i Norge - det er bare løgn alt sammen. Det som er et problem er at det sløses noen hinsides i dette landet. Vi leser om det nesten daglig i alle landets aviser. Jeg ser f.eks at Sverige ikke har formueskatt - og de har da et godt velferdssystem - likeså Danmark osv.. Jeg tror også det er feil å gi for mye støtte til folk. Jeg klarer meg med lite, men tjener mye. Men hva med andre som klarer seg med lite og kanskje lever greit med det via offentlige stønader? Om jeg hadde fått 10.000 kroner hver mnd så hadde det gått fint rundt her for meg. Og kanskje det finnes flere slike der ute også - folk som lever fint med havregrøt til middag (det gjør jeg ofte). Man må ha et system som gjør at folk vil jobbe - det gjelder om man er fattig, men også rik. Er man rik så kan man jo fort fristes til å dytte penger i noe så enkelt som høyrrente konto i bank og leve helt greit med det om man ikke har et utsvevende liv. Og det er jo på en måte der jeg er...Jeg kan fint klare meg med KUN renteinntekter også. Men jeg vil jo jobbe, men jeg vil ikke jobbe om arbeidsinnsatsen min skattes med mer enn 50% - da føler jeg at jeg blir utnyttet - at jeg blir en slave av staten. Men de som ikke tjener godt og lever innenfor de forbruksrammene jeg har skissert på 10.000 kr/mnd - der kan det jo også finnes noen som synes det faktisk er levelig det også. Hvordan få slike mennesker til å bidra med mer arbeid? Jeg har tenkt tanken flere ganger - at om noen ikke er så opptatt av å forbruke så mye, så kan det jo fort bli slik at gir man for mye gratis til slike mennesker - så vil de jo aldri arbeide overhodet. Jeg er jo villig til å fortsette å jobbe om skatten bare kunne vært begrenset til 49.9% - mao jeg kan fortsette å bidra til samfunnet om bare summen av alle skatter jeg betaler med min lønn ikke overstiger 49.9%. Derfor mener jeg det burde være en regel i skattesystemet som sikrer at det ALLTID vil lønne seg å jobbe som fast ansatt...uansett hvordan man disponerer lønnen sin. I dag forsvinner det helt via formueskatten. Det er ingen samordning mellom formueskatt og lønn. Og det er helt ville verdisettinger av ulike formuer der ute. Det i seg selv er jo et veldig tydelig signal på at denne skatten vil ramme skjevt....
  16. Siden 2010 har vi fått Skagerak4 på 700MW, Nordlink på 1400MW og NorthSeaLink på 1400MW, så vi har definitivt mer kapasitet nå. Det gjør at vi kan importere på høyere effekt i kortere perioder av gangen. Dvs. importere mer når prisen faller i gulvet. Vi importerer i all hovedsak billig kraft og eksporterer når det er dyrt. Norgespris var idiotisk billig og ga et idiotisk mangel på prissignal som skader døgnbalansen. Jeg håper det blir avviklet, men frykter det bare blir justert i den størrelseorden du sier.
  17. Synd at regjeringen kunne akseptere dette med 'våre' penger, men livsviktig medisin for Kari og Ola skal kuttes! Det er mye som er idiotisk fra ap-kattene nå!
  18. Du kan jo prøve å sette deg inn i saken før du prøver deg på å latterliggjøre andre. Det har du ikke klart, eller ønsker ikke det fordi du har en agenda. Antisemitt? Det er slik Israel holder på i USA. De som ikke føyer seg risikerer å miste jobben og trakassering av sin familie.
  19. Vad er det för data? Såg at man har installerat lite vind efter 2021 men ikke så mye. installerad kapacitet er också langt fra hela sanningen. På vindkraft får man bara ut kanske 30% och på vannkraft så sier ikke effekten speciellt mye om hur mye energi det er möjligt att producera.
  20. I utgangspunktet er ikke dine eksempler så relevant til tråden og situasjonen jeg beskriver. Snarere tvert i mot faktisk når man ved dette konkrete stedet oftest MÅ ha flere/mange korrigeringer/forsøk for å få dette til i det hele tatt.
  21. Godt mulig jeg hadde hatt en annen mening om jeg ikke hadde sett Tarkovsky sin film først.
  22. Men mye av dette er vind med svært lav utnyttelse? Er det 30 % man regner med snittet er. Teoretisk makseffekt er ikke nødvendigvis så interessant.
  23. De kulene råtner da
  24. Da er du jo sånn som Temu? Sprer plastprodukter over alt.. 🙂
  25. Aha. Det er sånn det henger sammen. Både liberale Jake Tapper, Trump og disse kongressrepresentantene får sølvpenger av jødene. Og ikke glem at Trump også er Putins agent, så han jobber både for Moskva og Jerusalem samtidig. Jeg begynner å gå tom for veggplass på sånne røde tråder som viser hvordan alt henger sammen. Heldigvis har jeg Candace Owens og Hasan Piker til å hjelpe meg.
  26. Da mener vi forskjellig der. Hvis du ser filmen til Clooney så se den som ren underholdning, da kan den absolutt sees.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...