Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Vi ønsker dere alle sammen her i tråden, en fin og god onsdag.❤️❤️
  3. Det er ikke slik politiet jobber, det er bare for å lage en serievennlig dramatisk serie.... Ingenting i avlytning er slik, dessuten er kriminelle helt over noia for slikt og bruker burners og mange triks, låner mobiler osv.
  4. Det lover ikke spesielt bra. Det hjelper ikke om jeg fortsetter å støtte henne hvis fler og fler gjør som Amandusfestivalen. Norsk bibliotekforening synes jeg kunne latt være å avslutte samarbeidet, da Mette-Marit har promotert forfattere i alle år og deltatt på mange arrangementer. Her har hun lagt ned en stor og viktig arbeidsinnsats for kulturlivet. Akkurat som Dronning Sonja, som støtter billedkunsten og selv har forsøkt seg som kunstner. Dronning Sonja var også en viktig bidragsyter under oppussingen av slottet, som er ett av de viktigste, i kategorien staselige kulturminner vi har i Oslo. Noe vi kan være stolte av. Om sommeren kan man melde seg på omvisning. Hun har gjort om ridehallen til et utstillingslokale med et program som synliggjør kulturarven. Mens kong Harald fortsetter å være en ivrig sportsentusiast.
  5. Når du kaller bruken av ordet "fikse" for en stråmann, så vitner det om lav forståelse av språk, begrepsbruk og grunnleggende argumentasjonsteori. Spørsmålet har hele tiden vært: Hvordan vil tvungen ID-merking av katter fikse, altså få bukt med, de ulike former for lidelser som presenteres som argumenter til fordel for tvungen ID-merking? "Fikse" er altså ikke en stråmann, men et ord som benyttes i spørsmålet som er ment å få frem den reelle sammenhengen, eller kanskje den manglende sammenhengen, mellom argumentasjonen (lidelser) og saken (tvungen ID-merking).
  6. Det er bare brukeranmeldelser, for eksempel på Steam, som er skrevet uten at det er noen direkte eller indirekte betaling involvert. Alle anmeldere på Youtube, Snapchat osv. får indirekte betalt gjennom annonser/eksponering av stream osv. De færreste av dem hadde anmeldt spill om de ikke fikk betalt for det. Med aluminiumshatt på hodet kan vi også frykte "korrupsjon" fra slike anmeldere. De er tross alt best tjent med å ikke gå imot meningen til følgerne sine. Mitt poeng: Om man ikke vil lese anmeldelser fordi det er "betaling" involvert, får man la være å lese anmeldelser.
  7. Drikker du brus nå??
  8. 75192 er nede på havnen, og da svarer vi ok tilbake.
  9. Vi tar patent på ødelagte griller.
  10. Premium til prisen kansje? Rart du ikke ønsker å se dragrace. BMW'en vant jo den så burde jo være greit for deg.
  11. Vi ønsker dere alle sammen her i tråden, en god og fin onsdag.❤️❤️
  12. Jo, men det skaper også ett stort hull i skatteinntektene. Det er dette som må balanseres.
  13. Vi har drukket Kaffe nå.☕☕😋😋
  14. Vil du snakke om dette? Jeg er enig i at det er et par fantastiske elementer i the Wire, men som underholdningsserie opplever jeg den som relativt realistisk og bundet til en verden vi drar kjensel på, særlig er de sosiale og strukturelle problemene rundt fattigdom og utenforskap godt dekket, i tilegg til de systemiske aspektene ved hvordan samfunnet er bygget opp, og hvordan det saboterer for seg selv, dersom målet er forbedring og ikke inviduell berikelse. Hva mener du er idiotisk, kunstig og milevis fra hvordan det egentlig ér?
  15. Hamar Julebrus på både Ciaran & Ciara Frosneerter eller Hermetiskeerter??
  16. Jeg tror det handler om at alt det vi kaller parfyme egentlig er kjemikalier. At det er kjemikaliene som folk kan reagere på. Men selv de som reagerer, kan reagere på noe, men ikke på andre lukter, og i varierende grad på forskjellige dufter. En deodorant er ofte ikke like ille som en parfyme, spesielt om vinteren når man gjerne har genser utenpå t - skjorta. Ellers så finnes mye nå som parfymefritt. Det jeg hører folk sier som reagerer er at skyllemiddel for klesvask er noe av det aller verste, spesielt om man bruker det i treningstøy / syntetisk tøy. Ellers så er jo alt fra hårgele, sjampo, solkrem, gulvvask, tøyvask, egentlig det meste man tilsetter for at ting skal lukte godt, problematisk for de som reagerer. Noen hoteller har t.o.m innført signaturduft. En ting er astma som du nevner, men andre igjen kan reagere med migrene og utmattelse, har hørt om folk som kan reagere med anafylaktisk sjokk også (men da er det sannsynligvis snakk om litt større doser). Syns dette er skummelt. Og veldig kjipt for de det gjelder, og ekstremt vanskelig med tilrettelegging / det å kunne ha et sosialt liv. Jeg tror ellers ikke du skal være bekymret for at din deodorant skal være et problem, iallefall ikke hvis ingen av de du normalt omgås med har gitt uttrykk for at de reagerer negativt på parfymestoffer. I det offentlige rom ellers, så er det den som reagerer som blir nødt til å beskytte seg selv og ta sine forholdsregler 😊. Jeg tror vi en dag kommer til å sette begrensninger på parfymebruk via lovregulering slik vi har gjort med røyking. Men det kommer nok til å ta lang tid. Det er en stor industri som pusher dette på folk, slik det også var med tobakksprodusentene i sin tid.
  17. Banner 75192 for vi ser at du snakker om julebrus nå.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...